Aktuálně: 4 978 inzerátů174 008 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Čím rozkrmit

Chingis
Chingis (43 příspěvků) 17.03.2024, 11:50:52 xxx:xxx.d95:7df9

Nevím jestli dotaz psát sem nebo do okrasného ptactva. Našla jsem poraněnou hrdličku (? Nevím český název, Zaneida asiática) a přijde mi, že se za celé odpoledne nedotkla jídla - nasypala jsem jí směs různých zrní, nic jiného jsem nesehnala. Pokud nezačne jíst, čím ji případně lze rozkrmit? Vodu z misky pije - v ní má vitamíny s aminokyselinami, co mi dali na veterině. 

Popravdě se jí snažím co nejrychleji zbavit do odbornějších rukou, ale to tady v Mexiku a ještě o víkendu není úplně jednoduché. 

Obrázek
bohemia.gall (neregistrovaný) 17.03.2024, 12:06:13 xxx.xxx.28.18

Vypadá to na ještě zcela nesamostatné mládě které neumí přijímat samo potravu. 

Buď se pokuste najít hnízdo kam patří, nebo musíte začít krmit ručně. Možné je, že jen vypadla z hnízda a rodiče o ni vi a krmí ji…

Chingis
Chingis (43 příspěvků) 17.03.2024, 18:00:16 xxx.xxx.138.23

Hnízdo jsem právě nikde neviděla, ani strom, keř kde by mohlo být, všude beton a pidi půlmetrové trávníčky. Hodě jsem váhala , jestli ji vzít. Evidentně měla nějakou nehodu. Na levém křídle jí chybí půlka letek, křídlo držela u země, kulhá na levou nohu a dostala i ránu do hlavy. Podle veterináře je jinak zdravá.

Jak vůbec poznám, jestli jí? Dá se odhadnout podle výkalů? Ceé odpoledne jen  moč, až ráno jsem našla i hnědé bobky. Jak často by měla jíst? Kolik a co jí mám dát?  Má směs pro slepice, ovesné vločky a neloupanou slunečnici. Vodu v mělké misce. Mám i chia semínka, ostropestřec, banány, papáju, celerovou nať, může i to? Dá se odhadnout stáří? Omlouvám se za tolik otázek, nemám vůbec ponětí, jak se o opeřence starat. 

Obrázek
jo012810
jo012810 (182 příspěvků) 17.03.2024, 18:32:16 xxx.xxx.101.29
Chingis:

Hnízdo jsem právě nikde neviděla, ani strom, keř kde by mohlo být, všude beton a pidi půlmetrové trávníčky. Hodě jsem váhala , jestli ji vzít. Evidentně měla nějakou nehodu. Na levém křídle jí chybí půlka letek, křídlo držela u země, kulhá na levou nohu a dostala i ránu do hlavy. Podle veterináře je jinak zdravá.

Jak vůbec poznám, jestli jí? Dá se odhadnout podle výkalů? Ceé odpoledne jen  moč, až ráno jsem našla i hnědé bobky. Jak často by měla jíst? Kolik a co jí mám dát?  Má směs pro slepice, ovesné vločky a neloupanou slunečnici. Vodu v mělké misce. Mám i chia semínka, ostropestřec, banány, papáju, celerovou nať, může i to? Dá se odhadnout stáří? Omlouvám se za tolik otázek, nemám vůbec ponětí, jak se o opeřence starat. 

Obrázek

Jde o zrnožravce, převážně. Proto různé zrno od prosa až po hrách. Nejlépe namočit a pak namočené do zobáčku a injekční stříkačkou doplňovat vodu. Krmit podle potřeby a vašich časových možností. Se slunečnicí opatrně. Jde o příjem olejovin, tedy do 1% objemu. V mládí nemusíbýt vůbec. A postupně zrniny dát do mističky a vodu také. Asi s postupem času se naučí…

Kaštil (neregistrovaný) 18.03.2024, 11:40:23 xxx.xxx.46.226

Jo dokrmoval ručně hrdličky chechtavé. Zvládl jsem to od malé až po osamostatnění. Když jsem neměl speciální dokrmovací směs, tak jsem naředil strouanku s vlažnou vodou. Konzistenci takovou aby tak akorát šla vymáčknout z inj.stříkačky a po malých dávkách ji krmil. Stříkačku jde opatrně strčit do zobáku a pomalu mačkat a krmení nechat vždy polknout. Starší jsem pak krmil máčenou pšenicí přímo do zobáku, už jsem měl takový grif jak ji z boku pootevřít zobák a stříkačkou už jsem dával jenom napít vodu.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.