Aktuálně: 4 943 inzerátů174 376 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Kočičí strom

HelaS
HelaS (74 příspěvků) 31.03.2024, 04:02:06 xxx.xxx.248.202

Zdravím vespolek! Prosím o radu. Ráda byc našemo kocoutkoci pořídila kočičí strom, na jehož úplném cršku by byla budka na spaní.
ON je jinak nesmírně vzorná, na současné škrabadlo chodí rád a nikde nic tím pádem  neničí. Jen se potřebuje na noc ukrýt. POslední měsíce si k rtomu vybral židli pod jídelním stolem. Nevadí nám to - ale cítím z něj tu potřebu mít svůj "bydlík" zakrytý a z jeho pohledu bezpečný.
V současném škrabadle (výška asi metr) má tu “budku” u země. Schovává se tam - někdy - když přijde někdo cizí; nemá cizí lidi rád, bojí se. Má i jiné skrejvačky různě po domě.
Tak mi přijde, že kdybych mu pořídila něco vyššího, kde by byla nahoře ta ukrývací - spací budka, tak by to fakt ocenil.
On je sice spíš pozemní kočka, ale pokud odmítá sít té budce u země na současném škrabadle, o něčem to vypovídá.
Nemáte nějaký tip? Koukala jsem po netu dost, ale to, co si představuji, tam nikde nenalézám. Z nabídky vidím vždycky  úplně nahoře placaté sedátko, nikde  jsem nenašla tu budku.
A bohužel nemám možnost nějaké výroby samodomo ☹️

Tenurri
Tenurri (315 příspěvků) 03.04.2024, 11:06:27 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 03.04.2024, 10:57:09

Ty se mi moc líbí, ale nemám to kam dát, aby to vypadalo hezky a taky ta cena je úplně jinde, než jsem teda za “škrabadlo” ochotná dát 😀 . 
RajenPets taky není nejlevnější, ale oproti těmto stromům to je pořád “za pakatel”. Nakoupili jsme tam stupínky a pelíšky na celou jednu obývákovou stěnu + police v ikea a pořád mě to vyšlo o dost levněji než jeden menší kočičí strom. 

Tenurri
Tenurri (315 příspěvků) 03.04.2024, 11:11:15 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele HelaS z 31.03.2024, 04:02:06

Jinak tedy k tématu, já mám jednoho kocoura taky spíš pozemního a i když máme boudičku na škrabadle, tak tam nechodí. Má rád svoje kukaně a schovky na zemi. 

To jen abyste počítala i s variantou, že je možné, že se mu boudička nahoře vůbec líbit nemusí. U nás ji nikdo nepoužívá. 

Tenurri
Tenurri (315 příspěvků) 03.04.2024, 12:02:15 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 03.04.2024, 11:38:26

Zatím ne, teď realizujeme tu kočičí stěnu, kde je jistota, že ji používat budou (minimálně jedna z koček ano 😀). Uvidíme co na to řekne Willy. Tento nebo příští týden by nám měli doručit ty police a stupínky (byla tam až 5 týdnů čekačka na výrobu). U kola jsem se zatím upřímně nerozhodla a toto mi přišlo aktuálně užitečnější. 

biaca
biaca (547 příspěvků) 03.04.2024, 13:07:17 xxx.xxx.47.71
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 03.04.2024, 12:02:15

Tak to u nás by moc úspěchu nemělo. Pro ně vrcholem je šplh - vysněné škrabadlo je, jednoduchý strom, který je omotaný sisalem, aby mohli šplhat. (asi zkusit pilu, aby mi strom obrousili a naimpregnovali - a zbytek bych snad zvládla udělat sama.) 

Nyní jsem jim koupila nové škrabadla Cat Flower, a největší úspěch má kmen, po kterém mohou lézt. Stejně jako šplhací vak, ten je baví. Ale mostíky, ty moc zábavy pro ně neznamenají. I když pokud mám sestavit žebříček, kočičího nábytku - nejoblíbenější je kolo. (běhají každý den, i když zpočátku jsem také váhala, jestli mám druhému kocourovi pořídit další škrabadlo nebo koupit kolo - a risk se v každém případě vyplatil.) A do boudiček vůbec nechodí. 

biaca
biaca (547 příspěvků) 04.04.2024, 19:51:35 xxx.xxx.47.71
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 03.04.2024, 12:02:15

Na Amazonu nyní mají kočičí kolo za 3- 6,5 tis. Sice to nevypadá, že tu bude na velký  běh, ale na proběhnutí by to mohlo stačit.

Doron
Doron (1790 příspěvků) 04.04.2024, 21:41:53 xxx.xxx.8.126
Odpověď na příspěvek uživatele Rezzzy z 01.04.2024, 21:19:27

Krásný 👍, vypadá to parádně !

My měli strom udělaný z hruškového kmene, ani kůru jsem nesundávala, vypadalo to moc hezky a i to vydrželo. A vyšlo nás to nula nula nic. 

Teď už nepotřebujeme, mám jen jednu postarší britku, která má i přístup ven, a je tak sebevědomá, že usne na zádech na zemi uprostřed psí rvačky.🤣

Kočky také hodně ocení police udělané pod stropem, zvětší jim to prostor a cítí se tam bezpečně. Stačí v rohu udělat boční stěnu, dovnitř dát něco měkkého, jestli to má ráda a kočka je šťastná.

A úplně nejvíc je police s výhledem z okna .☺️

Tenurri
Tenurri (315 příspěvků) 15.04.2024, 08:21:01 xxx.xxx.213.168

Tak nám konečně dorazily všechny části na kočičí stěnu. Kočky spokojený. Akorát se oba předhání, kdo bude spát v té kulaté rozetě nahoře u okna. Hamaka je zatím prý smrtelně nebezpečná, tak jsem zvědavá jestli tam někdo někdy bude odpočívat 😁…

Ve zdi to drží fest. Ty odpočívadla a stupínky z RajenPets udrží i mě.

Obrázek Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.