Aktuálně: 4 943 inzerátů174 376 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Výživa holubů vs papoušků

Ondřej (neregistrovaný) 08.04.2024, 23:38:40 xxx:xxx.9577:e149

Dobrý den,  doufám, že se zde najde někdo, kdo má zkušenosti jak s chovem holubů, tak i větších papoušků (žako, kakadu atd.) a dokázal by mi říci, jestli se některé postupy u chovu holubů dají aplikovat i u papoušků. Jedná se mi především o využití bylinek a přírodních léčiv, viz. třeba tento článek. https://prirodniholubnik-jasna.estranky.cz/clanky/recepty-od-chovatelu.html

Rád bych začlenil některé složky i do potravy svého papouška žaka, jen si nejsem jistý jestli třeba právě takový křen, nebo některé druhy bylin nejsou pro papoušky toxické. 

Děkuji za jakoukoliv radu. 

Anonymní (neregistrovaný) 09.04.2024, 08:06:13 xxx.xxx.220.131

Odpovědi mě také zajímají. Spíš bych se bál ale přenosu nemocí z holubů na vzácné papoušky jestli tam nějaké riziko je. Když to přeženu beru holuby jako v uvozovkách “prasátka” a papoušky jako háklivé na hygienu.

list
list (562 příspěvků) 10.04.2024, 09:10:21 xxx.xxx.168.185

Asi úplně radu nedám, neboť velké papaoušky nechovám. Ale i já dávám exotům zelené, stejně jako holubům, či slepicím. Radu bych ale hledal spíše u chovatelů velkých papoušků, protože je mi jasné, že nechcete použít svého žaka jako pokusného králíka, zda mu to prospěje, nebo to s ním rovnou sekne, nebo mu to třeba odrovná játra. O papoušcích se ví, že si s toxicitou některých rostlin rostoucích v jejich domovině dokáží poradit třeba zobáním jílu, ale v domácích podmínkách by si poradit nemuseli. Takže za mě to je otázka pro chovatele velkých papoušků. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.