Aktuálně: 4 943 inzerátů174 386 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

První noc

biaca
biaca (547 příspěvků) 10.04.2024, 06:33:47 xxx:xxx.d91b:b114

Zdravím, 

mám takový dotaz bohužel ze zdravotních důvodu budu muset nechat své kluky poprvé přes noc samotné doma na několik dní. (ne nyní, ale asi za půl roku) Nebojím se, že by si něco udělali nebo že by si ublížili (byt je zabezpečený). A rovněž mám zajištěné hlídaní - ale spíše, jak bych je na následující události měla připravit. Dělali jste nějaká opatření, když jste své kočky poprvé nechali samotné přes noc? 

kocoura219
kocoura219 (130 příspěvků) 10.04.2024, 11:40:22 xxx.xxx.108.252

Pokud budete pryč několik dní, asi bych nejprve vyzkoušela, zda zvládnou bez problému jednu noc a podle toho bych se zařídila dál. Pokud budou v pohodě, nebála bych se toho, pokud by bylo evidentní, že vaší noční nepřítomností  zvlášť trpěli, vymýšlela bych další opatření, jak jim tento čas zpříjemnit a zároveň je té situaci opakovaně vystavovala. 

Já se tedy k tomuto kroku zatím neodhodlala a nemusela odhodlat (vždy zařídím hlídání na celý čas mé nepřítomnosti, taky jsem kvůli tomu terčem posměchu 😄), ale asi bych nakoupila/vymyslela nějaké nové hlavolamy, nové hračky, něco co bude neokoukané, zabaví je a zároveň to bude bezpečné. 

Hodně lidí by vám určitě řeklo, že to nijak neřešili, prostě odjeli a kočky to zvládly bez následků, ale chápu, že chcete být připravená a vytvořit situaci pro kocoury co nejvíce komfortní. 

kometa
kometa (4199 příspěvků) 10.04.2024, 13:08:09 xxx.xxx.224.101
biaca:

Zdravím, 

mám takový dotaz bohužel ze zdravotních důvodu budu muset nechat své kluky poprvé přes noc samotné doma na několik dní. (ne nyní, ale asi za půl roku) Nebojím se, že by si něco udělali nebo že by si ublížili (byt je zabezpečený). A rovněž mám zajištěné hlídaní - ale spíše, jak bych je na následující události měla připravit. Dělali jste nějaká opatření, když jste své kočky poprvé nechali samotné přes noc? 


Dělali jste nějaká opatření, když jste své kočky poprvé nechali samotné přes noc?

Já ne. Odjíždím několikrát do roka na cca 4 - 10 dní. Sousedka chodí dvakrát denně nakrmit a vyčistit záchůdky. Bez problémů.

biaca
biaca (547 příspěvků) 10.04.2024, 13:55:05 xxx:xxx.341f:e11d

Já mám zabezpečené hlídaní na celou dobu případné nepřítomnosti, navíc sousedka bude hned pod kluky. Ale zatím jsem je samotné celých 24 hodin nenechala, tak přemýšlím jak jim to co nejvíce ulehčit. 

Tenurri
Tenurri (315 příspěvků) 10.04.2024, 14:03:49 xxx.xxx.213.118

Než jsme nechali naše kočky týden “samotné” pouze s tím, že kamarád chodil každý den čistit záchůdek, sypat krmení a měnit vodu, tak jsme čas od času odjeli třeba jen na víkend. Nikdy s tím žádný problém nebyl. Na kamaráda jsou ale zvyklí, dřív byl náš spolubydlící.

Pokud v sobotu dopoledne odjedeme a v neděli po obědě/odpoledne přijedeme, tak kamarád nechodí.

lesnizinka
lesnizinka (1544 příspěvků) 10.04.2024, 16:06:06 xxx.xxx.91.148

Taky jsem měla tohle dilema. Dělala jsem to, jak radí holky, poprvé jednu noc, pak dvě, nakonec tři - takže 4 dny sami…dýl zatím nebyli. Ale letos o prázdninách, už to přijde. U nás jsou problémy dva. Jeden, že kočky jsou v garáži a venku(jak chtějí, mají dvířka) nebo můžou být v zadním domku(taky dvířka) jenže stejně tak můžou zdrhnout mimo zahradu, kde chodí lidi se psy, jezdí auta atd. Doma bych je nedokázala nechat zavřené, nejsou na to zvyklí, asi by zešíleli, jenže se bojí kohokoliv, takže to, že by je někdo přišel zkontrolovat nepřipadá v úvahu, zdrhli by někam. Maximálně dosypat granule, ale i to bych se bála, že by se pak báli do té garáže vlézt, když by jim  tam před tím někdo cizí chodil. Viktěna by to snad ještě zvládnul, ale Gucci má z cizích paniku. Ta stačí, že slyší sousedy vedle(do letoška jsme žádné neměli) a bojí se vylézt do zahrady🙄

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 10.04.2024, 23:41:35 xxx.xxx.61.188
kometa:

Dělali jste nějaká opatření, když jste své kočky poprvé nechali samotné přes noc?

Já ne. Odjíždím několikrát do roka na cca 4 - 10 dní. Sousedka chodí dvakrát denně nakrmit a vyčistit záchůdky. Bez problémů.


U mě dtto, akorát, že sousedka/přátelé chodí jen 1x denně. Ale dost dlouho se u mě zdrží, i si pohrají s Kukačkou a pomazlí s Elsicí a s Fidem - pokud má o to zájem…

Kočky to úplně lehce nenesou - hlavně Fido, ptž chce na noc chodit ven. No a Kukačka je zas na mně extrémně závislý. Ale prostě několik málo dní a nocí se to dá.

Biaco, já už si nepamatuji, jak jsem to dělala…jo, už vím!! To jsem ještě měla normální vztah s tetou - ta ke mně přijela a místo mě byla v bytě ona. To byl první krok. No a pak jednou nemohla, takže jsem to musela zkusit… Škody v bytě nedělají, jen někdy bývá vyzvracený bezoár…předpokládám, že od Elsy a že v tom psychika může dost hrát roli. Plus u mě ještě přibylo píchání inzulínu…😟

Ale Tvoji kluci, Biaco, by to měli zvládnout!👍

kocoura219
kocoura219 (130 příspěvků) 11.04.2024, 08:48:14 xxx.xxx.108.252
Fikovnice:

U mě dtto, akorát, že sousedka/přátelé chodí jen 1x denně. Ale dost dlouho se u mě zdrží, i si pohrají s Kukačkou a pomazlí s Elsicí a s Fidem - pokud má o to zájem…

Kočky to úplně lehce nenesou - hlavně Fido, ptž chce na noc chodit ven. No a Kukačka je zas na mně extrémně závislý. Ale prostě několik málo dní a nocí se to dá.

Biaco, já už si nepamatuji, jak jsem to dělala…jo, už vím!! To jsem ještě měla normální vztah s tetou - ta ke mně přijela a místo mě byla v bytě ona. To byl první krok. No a pak jednou nemohla, takže jsem to musela zkusit… Škody v bytě nedělají, jen někdy bývá vyzvracený bezoár…předpokládám, že od Elsy a že v tom psychika může dost hrát roli. Plus u mě ještě přibylo píchání inzulínu…😟

Ale Tvoji kluci, Biaco, by to měli zvládnout!👍


Takhle to řeším já. Poprosím mamku a ta po dobu mé nepřítomnosti dělá kocourovi spolubydlící. Aby se chudáček necítil osaměle 😢😄

biaca
biaca (547 příspěvků) 11.04.2024, 10:05:26 xxx.xxx.47.71

Já tedy doufám, že to kluci zvládnou. Především Igin o toho mám největší strach. On je totiž takový paničky mamánek. Pro něj to bude docela utrpení. I když vím, že sousedka si s kocoury pohraje Igin se určitě nezapojí protože bude trucovat. Kliminek sice bude smutný, ale ten se s tím nějak vyrovná (jakmile si s ním sousedka začne hrát tak snad bude v pohodě). 

Tedy zkusím zkušební noc - bohužel není zbytí. Navíc stejně bych ráda jela do Slavkova na Napoleona, jelikož jsem to slíbila kamarádce. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.