Aktuálně: 4 543 inzerátů178 267 diskuzních příspěvků17 807 uživatelů

Prácheňský káník - rozdíl oproti slezkému barevnohlávkovi

Jonas (neregistrovaný) 09.05.2024, 18:42:17 xxx.xxx.212.225

Měl jsem slezské barevnohlávky modré, byli to mohutní holubi, ale velice temperamentní a schopní. Oproti pošťákům využili a prozkoumali každičký kout zahrady a okolních pozemků. Naučili se pít z nedalekého potoka, létali za kopec na poklizňové zbytky. Pošťáci se postupně přidávali, ale takoví úderní fištróni jako barevnohlávci to zdaleka nejsou. Dravce si dospělí barevnohlávci namazali na chleba.

Teď bych chtěl po delší odmlce s chovem holubů pokračovat a přemýšlím o práchéňském káníkovi. Je ten holub povahově srovnatelný s barevnohlávkem? Na pohled mi přijde hodně podobný a je to taky selské plemeno. (Je pravda, že to jsem si myslel i o moravském pštrosu a ti byli tragédie, moc pomalí.)

lupus4
lupus4 (656 příspěvků) 10.05.2024, 14:13:06 xxx.xxx.205.61

já si myslím, že PK z běžných chovů to nedá, leda možná od Toužetína, ( kde pokud je vůbec ještě má) by byla xtá generace na volno v xset hlavém hejnu

spíš zkuste SB nebo i bezrousé čejky , snad i lysky, když zabrousíme k sousedům, tak šikovní by údajně měli být i altenburáci (neměl jsem je)


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.