Aktuálně: 4 311 inzerátů183 547 diskuzních příspěvků17 863 uživatelů

Kočka blázní po pobytu venku

Justýna (neregistrovaný) 22.05.2024, 18:37:42 xxx.xxx.38.120

Dobrý den, chtěla bych se na Vás obrátit se svým problémem. Máme půlroční kočičku, kastrovanou, před cca týdnem jsme zkusili jít poprvé na dvůr na vodítku, venku se jí moc líbilo, šplhala po stromech, všechno očichávala. Jakmile jsme však došli domů, začala mňoukat u okna a tahat žaluzie, ale ten hlavní kámen úrazu byl, že se vyčůrala do postele. Další den po procházce venku to stejné. Na procházce jsme nebyli asi už 4 dny, ale ona pořád aspoň jednou denně počůrá postel. Nevíte čím konkrétně by to mohlo být, popřípadě jak ji to odnaučit? Nechceme ji dát pryč, ale každý den čichat kočičí moč na posteli není zrovna příjemné.

Anonymní (neregistrovaný) 22.05.2024, 19:20:12 xxx.xxx.38.120
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 22.05.2024, 18:57:58

Rozhodně bych jí chození ven neodpírala, kdybych věděla jak vyřešit tuto situaci s močením do postele. To je také jediný důvod, proč teď ven nechodí. 

lesnizinka
lesnizinka (1750 příspěvků) 22.05.2024, 21:12:16 xxx.xxx.86.38

Vaše kočka chce být kočka venkovní. Nevím, jestli je to plemeno, nebo venkovská micka, což se mi zdá pravděpodobnější, ale přišla pobytu venku na chuť. Proč chodí na dvůr jen na vodítku, proč nemůže být venku? Nemáte vhodné podmínky? Pokud ne, neměli jste jí to vůbec ukazovat. To tahání koček ven na vodítkách nechápu vůbec, brát ji ven a pak nebrat nechápe nejspíš ani ona. 

Anonymní (neregistrovaný) 23.05.2024, 08:54:40 xxx:xxx.8dc8:82e7
lesnizinka:

Vaše kočka chce být kočka venkovní. Nevím, jestli je to plemeno, nebo venkovská micka, což se mi zdá pravděpodobnější, ale přišla pobytu venku na chuť. Proč chodí na dvůr jen na vodítku, proč nemůže být venku? Nemáte vhodné podmínky? Pokud ne, neměli jste jí to vůbec ukazovat. To tahání koček ven na vodítkách nechápu vůbec, brát ji ven a pak nebrat nechápe nejspíš ani ona. 


Ano, je to klasická venkovská micka 😀 na vodítku chodí protože se dokáže rychle splašit a nechci riskovat to, že by utekla a už by se nevrátila. Myslíte, že když nějakou dobu teď ven nepůjde, mohlo by ji to přejít? Teoreticky bych každodenní praní peřin nějakou chvilku zvládla.

Fikovnice
Fikovnice (4987 příspěvků) 23.05.2024, 08:58:22 xxx.xxx.62.203
Bodlinka:

pustili jste jí ven a teď jí to odpíráte. co to byl za hloupý nápad?


Přesně! Já toto kdysi udělala s Fidem, že se mnou jezdíval na chalupu a tam celý den (a vlastně i noc) si trajdal po dvoře a chytal myši. Návraty domů bývaly hrozné. Až jsem přišla na ten nápad pouštět jej ven v Brně na noc. Kromě toho, že jsem permanentně nevyspalá, tak by byla oboustranná spokojenost. Teda Fido by to odkejval.😄 Lidí, psů (ale i třeba cizích koček) se bojí, takže za světla ven ani chodit nechce.

Fikovnice
Fikovnice (4987 příspěvků) 23.05.2024, 09:00:30 xxx.xxx.62.203
»
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 23.05.2024, 08:54:40

Myslím, že zavřená jen a jen doma bude nešťastná.

Vím, že jsou lidé, kteří kočku dají ven na dlouhý špagát na kladce. Ale mně se toto nelíbí. Obecně vlastně se mi ani nějak nepozdává venčení koček na vodítku. Ale to je asi proto, že můj kocour, jak jsem psala, bývá přes noc venku sám.

Buggyra
Buggyra (3548 příspěvků) 23.05.2024, 09:14:43 xxx.xxx.198.226

Vyrobte jí voliéru za okno a pouštějte ji oknem do voliéry a máte to 🙂 Můžete nechávat okno pootevřené celý den a kočka může trajdat ven dovnitř až jí upadnou nohy. Jestli to vyřeší její čůrání do postele, to tedy nevím.

Čůrání do postele bych vyřešila já velmi jednoduše igelitovým potahem přes postel. Velký igelitový ubrus (PVC folii, skleníkový igelit, whatever) s našitou gumou po obvodu nebo těžké pogumované prostěradlo (jako je v LDN, těžké proto, aby to kočka neodhrabala), a vyřízeno. Na igelit kočku nejspíš ani nenapadne čůrat.

Ladd
Ladd (82 příspěvků) 24.05.2024, 17:35:36 xxx.xxx.11.135

Naše kočka se teď  čerstvě, po ročním nuceném pobytu v bytě , vrátila na barák. 2 hodiny jsme ji nechali prozkoumat si vnitřek a pak jsme s ní šli ven. Vše si očichala, ani moc daleko nechodila. Druhý den ráno vplula do prostředí, jakoby ani tu přestávku ani neměla. Řekl bych, že nezapomněla. 
Váš je jiný případ, jestli ale nejste u frekventované silnice, tak kočičce volnost dopřejte, když už jste jí to ukázali. Vemte ji ven na volno, nechte ji zkoumat. Dva, tři dny pod vaším dohledem, pak už samotnou.

Ladd
Ladd (82 příspěvků) 24.05.2024, 17:36:24 xxx.xxx.11.135

Naše kočka se teď  čerstvě, po ročním nuceném pobytu v bytě , vrátila na barák. 2 hodiny jsme ji nechali prozkoumat si vnitřek a pak jsme s ní šli ven. Vše si očichala, ani moc daleko nechodila. Druhý den ráno vplula do prostředí, jakoby ani tu přestávku ani neměla. Řekl bych, že nezapomněla. 
Váš je jiný případ, jestli ale nejste u frekventované silnice, tak kočičce volnost dopřejte, když už jste jí to ukázali. Vemte ji ven na volno, nechte ji zkoumat. Dva, tři dny pod vaším dohledem, pak už samotnou.

Sardullah
Sardullah (1124 příspěvků) 24.05.2024, 18:16:54 xxx.xxx.189.104

Tak moje holka s mainským kocourem ven chodila…na kšírách…ono v centru Plzně to ani jinak nešlo a ten si to užíval a nebo když jeli k přítelovo rodičům, kde to bylo bezpečné, tak i na volno.  Zase na druhou stranu o mainkách se říká, že jsou takové “psí”, tak možná proto s takovým režimem, jako čistě bytová kočka, neměl problém. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.