Aktuálně: 4 800 inzerátů176 177 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Mazlíček:andulka x aymara

anonymní (neregistrovaný) 19.04.2007, 13:53:25 xxx.xxx.60.248
Hledám vhodného mazlíčka do paneláku a do rodiny s malými dětmi. Dobře ochočitelného, nehlučného. Zvažuji, zda to bude opět andulka (před lety uže jsem jednu choval - dožila se 12 let) nebo aymara pruhovaný. Může mi někdo poradit - hlavně co se týká aymary. Prý je to velice klidný, tichý papoušek, který se dá ochočit ještě snadněji než andulka. Platí u jich, stejně jako u andulek, že jako mazlíček je lépe jeden jedinec a nejlépe sameček? Kolik asi stojí mládě? Nevíte, zda si podávají potravu nohou?
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 19.04.2007, 17:45:08 xxx.xxx.183.35
Aymara je vhodná. Cena záleží na mutaci většinou cca 500 Kč je základ. Pokud chcete mazlíčka, tak se ptejte po Ručně dokrmeném papouškovi ten, už bude ochočen. Je jedno jestli samička, nebo sameček.
anonymní (neregistrovaný) 20.04.2007, 11:04:10 xxx.xxx.60.248
Tady zadavatel otázky: Pročítal jsem tady na fóru příspěvky a aymarách a andulkách a chci se zeptat, zda je pravda, že aymara v porovnání s andulkou vyprodukuje o hodně více trusu, který je navíc řidčí? A narazil jsem i na příspěvek, který tvrdí, že aymara jde i více "cítit". Může v tomto někdo srovnat? Dík
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 20.04.2007, 12:53:08 xxx.xxx.183.35
Dobrý den. Osobně si myslím, že je to blbost. Konzistence trusu záleží na přísunu tekutin do těla. Pokud papoušek více pije, nebo jí jablko, kde je více tekutiny, tak má řidčí trus. Osobně bych se přiklonil k tomu, že andulky nadělají více bordelu než aymary. A jestli trus více smrdí to je podle mě taky blbost, protože strava je stejná. Chtělo by to kontaktovat hlavní chovatele aymar a zeptat se jich na některé informace.
anonymní (neregistrovaný) 10.07.2007, 16:24:33 xxx.xxx.43.151
Chovatel: Aymara pruhovaná je tichý a hodný papoušek. Sám rád komunikuje s chovatelem. Je neobyčejně vnímavý a tichý. Mám samečka který umí pískat melodie, zvoní jako mobil a moc kecá. Nikdo ho nic neučil. Je to prostě kořen.
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 10.07.2007, 22:55:13 xxx.xxx.182.2
Já sem psal článek o aymarech(druhy).Musím říct že aymara je velice tichý.Je jedno jestli máte jednoho nebo pár.Ale když máte pár bude težší je ochočit.Podle mě je aymara vhodnější.K tomu trusu: Aymara má zelený trus a o něco ridčí než andulka ale nesmrdí.To je kravina.Přírodní mutace stojí i 300Kč .Ale třeba lutina někdy i 2000 Kč .Aymara se dá snadněji ochočit než andulka.Já bych vám doporučil jednoho.Více se na vás upne a více bude vyhledávat více kontaktu s vámi.JE jedno jestli máte samišku nebo samečka.Oba jsou dobrými imitátori a pěvci.Hlavně záleží na tom jestli k tomu mají od rodičů vlohy.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.