Aktuálně: 4 553 inzerátů178 356 diskuzních příspěvků17 808 uživatelů

PROSÍM POMOZ!

ivetka (neregistrovaný) 13.10.2008, 19:14:04 xxx.xxx.143.13
dobrý den,
moc vás prosím dneska jsem na silnici našla malou kačenku.
má poraněné kčídlo je to nejspíš kachna divoká.
v naašem městě není žádný rybník ani nic takového kam bychom ji mohly vypustit.
prosím vás jak se o ni máme starat?
děkui.
prosím odpověste
rozhodly jsme se že se oí ni postaráme
anonymní (neregistrovaný) 13.10.2008, 19:29:06 xxx.xxx.76.42
odneste ji k veterinaři a on vam poradi co dál
anonymní (neregistrovaný) 13.10.2008, 21:19:52 xxx.xxx.35.177
V KAŽDÉM VĚTŠÍM MĚSTĚ JSOU ZÁCHRANNÉ STANICE PRO TYTO ŽIVOČICHY, NEJLEPŠÍ JE SE IHNED OBRÁTIT NA NEJBLIŽŠÍHO VETERINÁŘE NEBO VETER. SPRÁVU A TI VÁM NA NEJBLIŽŠÍ DAJÍ KONTAKT. NEMÁ CENU SE O ZÁCHRANU POKOUŠET BEZHLAVĚ, TŘEBA TO NENÍ NIJAK VÁŽNÉ A BRALA STE JI Z PŘÍRODY ZBYTEČNĚ, NĚKDY JE BOHUŽEL LEPŠÍ TO NECHAT OSUDU, SILNÝ JEDINEC SE S TÍM VYPOŘÁDÁ. V ČEM NYNÍ MYSLÍTE ŽE TA VYŠE ZÁCHRANA BUDE SPOŠÍVAT, NEDOKÁŽETE BEZ VETERINÁŘE POSOUDIT ANI JEJÍ ZDRAVOTNÍ STAT, TŘEBA STE SE UNÁHLILA. SLABŠÍ HOLT V PŘÍRODĚ NEMAJÍ ŠANCI. POKUD JE TO NĚCO VÁŽNÉHO TAK JE PRO NI STEJNĚ STRES DRŽENÍ U VÁS V ZAJETÍ, VYJMA ZÁCHRANNÉ STANICE.
Lada Hulenová (neregistrovaný) 14.10.2008, 09:02:58 xxx.xxx.61.154
Spojte se se záchrannou stanicí. Ty se jí ujmou. Já takhle našla poraněné káně, oni si pro něj přijeli a ujali se ho. Myslím, že jste udělala dobře, netečnost lidí se mi nelíbý a tvrzení příroda si nějak poradí je to nejjednodušší.
ivetka (neregistrovaný) 15.10.2008, 13:59:20 xxx.xxx.143.13
výte psalas jsem to v práci.
každý člověk chodí do práce.
myslíte že na to mám čas?
jsem v práci 14hod.
denně.
Donald (tak jse jemnoval)
umřel jemi líto
ivetka (neregistrovaný) 15.10.2008, 13:59:59 xxx.xxx.143.13
jo a ještě neumělo ani chodit
Hroch (neregistrovaný) 15.10.2008, 17:54:56 xxx.xxx.39.201
Ivetko, proboha kolik máš let???
Já myslel, že je to tu trošku na úrovni, ale tohle........:-(
Nechápu.........
anonymní (neregistrovaný) 15.10.2008, 18:09:35 xxx.xxx.35.177
Tak to ste ji tam ale mohla nechat.... Myslela sem že člověk který má snahu zachránit zvíře /a z vašeho příspěvky to tak vyznělo/ tak udělá maximum když už si jí vezme domů... A nezlobte se, ale vymlouvat se na práci, nechápu. Rozumně uvažující člověk se ihned spojí s odborníky a zvíře jim IHNED předá a nepíše že čas tráví v práci a vlastně ani neměl čas. Možná ste se skutečně unáhlila /psala sem i příspěvek ve 21.19 h./, třeba to až tak vážné nebylo, měla poblíž třeba rodiče kteří by se postarali a mohla uhynout na stres, na poraněné křídlo se přece neumírá :-(((
anonymní (neregistrovaný) 15.10.2008, 18:12:57 xxx.xxx.35.177
No, a pokud neměla celý den co do huby tak je to tuplem smutné takhle nechat pojít zvíře. Možná to vyzní blbě, ale v přírodě by se jí umíralo /pokud to bylo vážné/ "snadněji". I sražené zvíře si zaleze do křoví ať může v klidu odejít a nevyhledává kontakt
ivetka (neregistrovaný) 15.10.2008, 19:12:23 xxx.xxx.143.13
NO TO TEDA MĚLA!
myslíte si že jsem tyranka?
nabylo to vážné!
tohle mohl napsat jen hlupák.
seděla na silnici a já zastavila 1metr před ní.
týden chodím do nové práce a první veterinář je od nás 1hod daleko.
a ta přírda.
no to je perfekt.
od kdy se říká silnici ve městě příroA??
a jestli někdo choval v na prostředku hlavní silnice kachny to je mi ale naprosto jedno.
já navím co se jí stalo.
měla červené křídlo.
normálně žrala kukuřici,obilí,slounečnicová semínka...atd...
taky pila vodu a skotačila.
když jsem se vrátila z nemocnice kde jsem bylůa za tatínkem už tam ležela.
můžu já za to?
nevíte kde bych sháněla v devět večer auto a veterináře?
já auto nemám.
to bylo mámino.
vypůjčila jsm si ho.
a s té práce mě dneska stejně vyhodily protože jsem přišla pozdě
anonymní (neregistrovaný) 15.10.2008, 19:48:29 xxx.xxx.161.6
nejlespsi by bylo kdyby jsi s tim sla hned k veterinari nebo jsi ji tam mela nechat treba mela opravdu pobliz rodice ale nechat ji takhle bez pomoci za to bych ruku lamal
anonymní (neregistrovaný) 15.10.2008, 19:57:47 xxx.xxx.35.177
Vážení, do přírody zasahovat, ale rozumně!!! Dokonce i sami ochranáři říkají, že je hloupost domů brát na podzim kdejakého malého ježka jen abysme ho zachránili. Jsem milovník přírody, nemám ráda utrpení zvířat, asi jako každý, ale vše z rozumem!!! Příroda si poradí, je to normální, že slabší a nemocní hynou, bylo to, je to, a bude to, neměli bysme se pasovat do takovýchto rolí zachránců. U nás se vyskytují velmi hojně takové malé sovyčky /nevím co je to, nějaký malý výrek nebo co/, v zimě to sedává na silnicích kde je tepleji a loni tam sedělo malinké mládě, zastavili sme a až při opravdu důkladném rpozkoumání sme zjistili že tam je další dospělý, tak sme ji tam nechali. V přírodě mláďata skutečně nebývají opuštěná, pokud rodiče nezahynou. I kočka nechá ještě slepé kotě bez dozoru několik hodin a musí jít lovit. Používejme více logiku a nechávejte takové věci na přírodě, říká se že se do ní nemá zasahovat. tím ale nemyslím všechny druhy zvířat jako třeba ohrožené - ale v rukou odborníků
anonymní (neregistrovaný) 16.10.2008, 14:11:19 xxx.xxx.143.13
!!!!říkám.
byl na prostřed silnice.
není tak nikde an kus távníků natož další kačeny!
to auto přednámi ji přejelo křídlo.to sme ji tam měli nechat!!!!!!???
tak fajn příště ji tam nechám aby tam umřela ve strach na prostřed silnice a aby někdo jí schválně přejel hlavu!
jak myslíte.
anonymní (neregistrovaný) 16.10.2008, 15:41:27 xxx.xxx.35.177
Nedokážu si představit jak maličké kačence přejede auto jen křídlo
anonymní (neregistrovaný) 16.10.2008, 17:45:39 xxx.xxx.143.13
blablabla!!
vy jste ale pitomci všichni! mám ás dpst!
měla ty křídla roztažený to je jasný!!
vy chytrolíni.
skus te si to.
erbhewth (neregistrovaný) 19.10.2008, 16:07:23 xxx.xxx.113.119
přiroda si poradi děda s tatkem jsou myslivci a lihli na jaře bažanty a jeden měl křivej krk a nejezdili jsme nikam k veterynářovi a za tejden to měl srovnaný
lemon (neregistrovaný) 19.10.2008, 16:09:56 xxx.xxx.113.119
pokud ja vim tak at kuřatka nebo kečenky chodi hned po vylihnuti tak nevim jestli neumělo chodit.
anonymní (neregistrovaný) 19.10.2008, 20:12:43 xxx.xxx.143.13
KOLIK CHOVÁTE KAČEN NEBO KUŘAT!
Miloslav (neregistrovaný) 19.10.2008, 20:37:07 xxx.xxx.214.2
jsem zdrcen příspěvky vůči ivetě.Je obdobý odstřelu ka chen,jsem si jist ,že byla postřelená.Příroda je mocná ale nechat zvíře na silnici bez pomoci nelze.Iveta se zachovala dobře!!!!!!!
anonymní (neregistrovaný) 20.10.2008, 13:55:22 xxx.xxx.143.13
Miroslave moc vám děkuji. je to možné že byla postřelená umřela by tak či tak alespon zbytek života strávila v přírodě ve velké ohrádcce. a nikdo se nemusí dívat hlevně děti nemusí vidět přejetou kachnu

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.