Aktuálně: 4 783 inzerátů176 389 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

ukřičený papoušek

míša (neregistrovaný) 26.11.2008, 15:30:00 xxx.xxx.112.143
Dobrý den máme doma papouška konžského.Je velice krotký nechá se drbat, mámeho půl roku a už začíná mluvit.Chovatel nám řekl že je to sameček.Nikdy nebyly žádné problémy až teď poslední dobou začal strašně křičet.Někdy jen tak bezdůvodně jídlo, vodu, ovoce, oříšky, hračky všechno má.Nejprvé křičel jen že chtěl pustit z klece a když jsme ho pustili tak byl ticho ale teď křičí i venku nevíme co sním máme dělat opravdu se to nedá vydržet prosím poraďte. děkuji
Mirek (neregistrovaný) 26.11.2008, 17:54:22 xxx.xxx.34.162
pokud je to sameček chce se pářit a volá samici,tak bud pořídit druhého a nebo nějaké nové hračky,víc se mu věnovat a tak vše okolo
anonymní (neregistrovaný) 26.11.2008, 19:13:37 xxx.xxx.112.143
aha tak dík za radu právě že mu každý týden koupíme nebo vyrobíme novou hračku takže hraček si myslím že má dostatek ale i přesto ti moc děkuji
cone
cone (1412 příspěvků) 26.11.2008, 19:44:04 xxx.xxx.85.196
Mám několik pap. konžských, odchytové i své krotké odchovy. Nepozoruji, že by byli nějak hluční.
Nezměnilo se něco v okolí klece / voliéry/ s vaším papouškem? Není jeho křik projevem nelibosti nad něčím novým, umístěným v kleci? Takové ty chutě pářit jsou od ukončeného druhého roku věku, samozřejmě pokud se jedná o samce, jak je ten váš starý? Cone
cone (neregistrovaný) 28.11.2008, 20:48:06 xxx.xxx.85.196
Po dnešní zkušenosti trochu poopravím svůj názor na hlučnost pap. konžských. Pořídil jsem si dnes dvouletého jedince, který dost hlasitě píská, pískal tak i u předchozího majitele / snad to byl i důvod prodeje ?/, je krotší, odchov. Letos jsem měl v chovu deset tišších jedinců, ale tento poslední vydá za všechny dohromady. Ale i tak jsem rád že ho mám a hlavně , že je v dobrém opeření a kondici.
míša (neregistrovaný) 01.12.2008, 21:35:05 xxx.xxx.112.143
ani ne nic se nezměnilo všechno kolem klece je pořád stejné.akorát má nové hračky.je mu kolem půl roku
Mirek (neregistrovaný) 02.12.2008, 17:20:09 xxx.xxx.34.162
tak to je na pohlavní vyzrálost mladý jak psal cone tak to je až kolem 2 let,tak to težko říct co mu vadí hodně hraček v kleci??málo místa pro sebe?nebo menší pozornost od vás??mě řve korela jak protřzená když telefonuju nebo mám návštěvu jsou dvě ale přesto ta ochočená mazlivá žárlí,a nepříčetně řve,nové krmení něco ho rozrušilo a nebo je to tip papouška co je z mála % hlučný a nic se s tím nadělá,tak hodně síly..........
jana (neregistrovaný) 10.12.2009, 17:22:40 xxx.xxx.189.70
Mam korelu samce,jsou mu 4 mesice a od doby zakoupeni od chovatele krici celi den,uz je to docela neunosne a vadi to i sousedum prosim o pomoc
Orina (neregistrovaný) 10.12.2009, 20:53:48 xxx.xxx.75.152
Jestliže je venku z klece chce se asi s vámi bavit-povídat si.Buď ho budete ignorovat a musí si zvyknout a nebo mu musíte povídat, prostě pořád mlít zobákem jako on. Vyslovujte určitá slova, bude je opakovat a časem to bude fajn. Místo křiku vám bude povídat. Některý papoušek je víc užvaněný a jen hračky a poletování mu nestačí.
jana (neregistrovaný) 10.12.2009, 21:14:41 xxx.xxx.189.70
Ale on rve i kdyz sedim u klece a povidam mu,to se mi prave nezda ,skutecne se mi ho nedari nicim zklidnit,rano vstava v 7 a vecer ztichne kolem 19,hracky v kleci ho vubes nezajimaji to same vetvicky na okus tech si take nevsima.Jak myslite ze to potrva nez se fakt zklidni?
anonymní (neregistrovaný) 11.12.2009, 08:35:27 xxx.xxx.70.58
Jano přesně tohle mi dělá mnich, zrovna tak starý, jako tvůj papoušek, hraček si nevšímá, větvičky maximálně urve a zahodí, a řve a řve ať je venku nebo v kleci. Ale ten patří mezi uřvané papouchy,tak se s tím holt musím smířit. On teda obecně je divnej patron, ani venku si nechce hrát, jenom mi sedí na rameni, maximální aktivita je, že se mi snaží klovat do rukou, že by nějak extra se proletěl to už vůbec ne, přitom át se nebojí, no nevím. Proti tomu, co znám jiné, hračičky a milé, je fakt divnej patron.
cone
cone (1412 příspěvků) 11.12.2009, 09:04:44 xxx.xxx.67.3
Podle všeho jsou mezi "klidnými" i hlučnějšími druhy papoušků i jedinci, kteří se prostě na chov v klecích na PET mazlíčka nehodí buď svoji povahou nebo je zrazují již dříve nabyté zkušenosti. Bude to mezi ptáky asi tak jako mezi námi lidmi - ne každý je schopen absolvovat vysokou školu - a důvody mohou být různé.
Jediná rozumná rada je "ukřičeného" jedince prodat do chovu a pořídit papouška nového. Zásadně bych ovšem nevybíral mezi druhy, o nichž je známo že jsou hlučnější - mníšek, patagonec, alexandr/ máte velký předpoklad že i ten váš bude zrovna hlučný/, dále bych z trvalého pobytu v kleci vyloučil rozely a papoušky královské - jsou to spíše letci a malý prostor jim určitě svědčit nebude a může vést opět k poruchám v chování.
Jistě můj příspěvek bude mít řadu oponentů, ale moje snaha na doporučení toho či onoho druhu do klece je postavena jen spokojenosti vaší a hlavně na spokojenosti toho někdy neprávem opomíjeného ptáčka v kleci / hlavně jeho dispozice , které ho ne ve všech případech předurčují /.
anonymní (neregistrovaný) 11.12.2009, 17:23:10 xxx.xxx.189.70
Toho korelaka dat pryc se mi nechce,je to tezke to mi verte.Jeste vydrzim dam mu sanci treba se zklidni.Drzte mi palce.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.