Aktuálně: 4 979 inzerátů173 977 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Klec a zvykání si na ni

anonymní (neregistrovaný) 27.11.2008, 13:49:40 xxx.xxx.79.90
Zdravím,mám teď trochu problém s papouškem,že se mu nechce do klece.Pokaždé když jej tam chci dát a on už to pozná snaží se uletět a to už jen když se do místnosti s klecí přibližuji.Musela jsem tedy přistoupit na taktiku přidržení křídel,ale on se na mě stejně snaží vyšplhat ven.Na po druhé jej tam vždycky dám,ale je to trochu boj.V kleci je jenom když jsem v práci,když příjdu domů vyndám jej a i přes noc je na stromě mimo klec.Chápu to tak,že je to asi tím že ví že v kleci bude muset být sám a nemůže řádit a létat volně,to se mu totiž evidentně moc líbí.Já ale jinou možnost nemám než ho dát do klece,volnosti má opravdu dost.Prosím o nějaké typy na to jak změnit toto chování.Děkuji
2191968
2191968 (213 příspěvků) 27.11.2008, 15:36:23 xxx.xxx.230.164
Dávejte mu potravu a vodu pouze v kleci,sám se naučí,že hlad ho donutí vlézt do klece.To sámé je s pitím.Z klece ho nevyndavejte vyletí sám,když bude mít hlad do klece se vrátí.Petr
anonymní (neregistrovaný) 28.11.2008, 09:46:15 xxx.xxx.79.90
Ano to by byla dobrá varianta.Co jsem ale nenapsala,že si oblíbil naši kuchyň,kde jsme tedy nejvíce když příjdeme domů a i z ostatních pokojů přelítává pořád jen do kuchyně (kuchyň máme celou ze dřeva a bambusu,takže se mu ani nedivím).Klec je umístěna v pokoji kde spím,ale tam má i svůj strom na kterém v noci spí.V kuchyni na klec není místo,je malá.Takže s klecí bohužel přichází do stiku jen když odcházím do práce a musím jej tam dát.Vždycky když je už v kleci snažím se na něj mluvit ještě chvíli a říkám mu jak je to dobře že tm je a prostě s ním chvíli ještě povídám,než odejdu,ale stejně chce pořád zamnou ven.
Děkuji.Lucka

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.