Aktuálně: 4 668 inzerátů177 703 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

Prosím o radu

Matyáš (neregistrovaný) 09.02.2009, 12:30:12 xxx.xxx.244.34
Dobrý den chtěl sem se zeptat mám možnost chovat ptáky cca 20km od domu na chalupě.
Moje ptázka zní jestly bych ptáky mohl krmit a dávat vodu obden??
Dával bych dvojitou krmnou dávku!!
Myslíte že by to vyržely?
anonymní (neregistrovaný) 09.02.2009, 12:42:40 xxx.xxx.35.177
Na toto bych si osobně netroufla, možná bude mít někdo jiný odlišný názor. Problém v krmení nevidím, ale třeba voda jednou za dva dny v létě je pro mě nemyslitelná, bude dost zakalená a navíc hlavně přes léto se koupou a vodu během hodiny dokážou celou vystříkat. dál bych se obávala jedné věci, a to dost podstatné - krádež. Taky pokud se něco stane, třeba noční vyplašení, útoky škodné, atd. pokud máte ptáky u baráku, slyšíte to, můžete je zkontrolovat, popř. včas zasáhnout. Můj kamarád má otřesný zážitek v podobě škodné /dodnes neví kudma tam vlezla/ a musel nějaké ptáky dorážet. ta představa že se tam dostanu za dva dny a pták tak dlouho trpí je hrozná. Ještě mě napadá třeba kontola mláďat jednou za dva dny taky nemyslitelné, zkrátka je to živej tvor, nikdy nevíte co se může stát ...
Mates (neregistrovaný) 09.02.2009, 12:49:51 xxx.xxx.244.34
Tak před chvílí sem mluvil se sousedem a ten říkal že by mi klidně ptáky nakrmil a vodu vyměnil jednou deně dkyž tam nebudu tak nevím no.Voliéru zamču na zámek a krádeže se neobávám protože chalupa je v mezi rodinýma domkama.a škodná vás může navštívit aji doma...Voliéru bych určitě nějak zabezpečil cca 2 pasti na potkány si myslím že tomu pomůžou.
anonymní (neregistrovaný) 09.02.2009, 13:00:06 xxx.xxx.35.177
Můžu se zeptat, vy ptáky momentálně nechováte nebo ste je nikdy nechoval že? já jen že rizika se vám zdají dost nepodstatná, neumíte si to představit. Většinou se až z chyb člověk poučí, až když se něco stane ...
nedávný příklad zde na foru - luke a jeho mrtví ptáci. kdo by za vás tu situaci řešil? Vy nebo pan soused? takové nešťastné věci se bohužel stávají i zkušenějším, člověk nikdy neví co bude a nebude řešit. A soused se stane "dobrovolně" chovetelem a bude za vás řešit i odchovy, úhyny nebo nějaké nenadálé situace?
Ano, škodná nebo zloděj mě může navštívit i doma, ale je jiná situace pokud to zjistím hned nebo odklízím následny za dva dny nebo je řeší můj soused. to je můj názor. Ze souseda uděláte chovatele a vy si tam budete jezdit na vílety omrknout chov .-))
anonymní (neregistrovaný) 09.02.2009, 13:18:40 xxx.xxx.244.34
já momentálně chovám 3 páry andulek v roce 08 sem měl 6 mladých...ale doma nemám na větší voliéru podmínky..proto chci na chalupě kde můžu mít ptáků hromady...soused by jen dal krmení a vodu nic víc!!!
anonymní (neregistrovaný) 09.02.2009, 14:04:37 xxx.xxx.79.62
Co budete mít z takovejch ptáků? Jakou radost? Když je budete vidět jednou za dva dny chvíli.
anonymní (neregistrovaný) 09.02.2009, 17:31:20 xxx.xxx.230.164
Dnes,kdy existuji automatická krmítka,napáječky,bych se toho nebál.Když neuvidíte mládata dva dny tak se také svět nezboří.Máte plno chovatelů,kteří se bojí kontroly budky,že by rodiče přestaly krmit po kontrole budky a přesto odchovávají.Nic neni tak horké jak to na první pohled vypadá.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.