Aktuálně: 4 884 inzerátů174 993 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

kariky cervenocely

anonymní (neregistrovaný) 09.04.2009, 20:55:20 xxx.xxx.231.137
dobry vecer, ako sa vam spravaju samice pred tym nez idu zniest vajicka? zdrzuju sa neustale v budkach a aj v nich nocuju alebo ich vidite normalne aj vonku. ja mam par kakarikov a zamica uz je pekne nafuknuta a vyzera ze bude znacat behom niekolko dni, no cez den sa nezdrzuje celu dobu v budke a v noci tiez je mimo budku. chcem sa spytat ci je to normalne a ci zacne byt v budke natrvalo az ket znesie vajicko. velmi dakujem za odpoved
anonymní (neregistrovaný) 09.04.2009, 21:01:01 xxx.xxx.35.177
u mě samice skoro celý den v budce a s 1. vajíčkem skoro ani nevylízá. nocování bohužel nevím. ale myslím že je to jedno, hlavně že budku navštěvuje, nemyslím že by u vás bylo něco špatně Ev.
anonymní (neregistrovaný) 09.04.2009, 21:02:44 xxx.xxx.231.137
a bola u vas cely den v budke aj ket nemala este ani jedno vajicko? myslim akoze , ci bola v budke cely den niekolko dni predtym ako zniesla to prva vajicko
anonymní (neregistrovaný) 09.04.2009, 21:07:31 xxx.xxx.35.177
zdržovala se tam většinu dne a upravovala si budku, dostali totiž novou tak ozobávala kraje a stlala si pod sebe
anonymní (neregistrovaný) 09.04.2009, 21:20:02 xxx.xxx.231.137
no toto robi aj mne. dost casu travy cez den v budke a casto tym vidim aj samca . a tiez si upravuju hniezdnu dutinu, len so chcel vediet ci je normalne jej spravanie ze tam este nespi . inak chcem sa spytat ako dlho to trva nez znesie prve vajicko od toho ako dostanu budku a zacnu ju navstevovat. dakujem
anonymní (neregistrovaný) 11.04.2009, 16:33:08 xxx.xxx.231.137
tydy este zadavatel, mozno si robim zbytocne starosti ale stale mam nejaky spatny pocit z tej mojej samice kakarika.vcera tomu boli 2 tyzdne co maju budku a od zavesenia ju aj navstevuje. je dost nafuknuta, teda chrbat ma velmi nacepireny, to znamena ze uz ma v sebe vajicko, ale je dost apaticka. zdrzuje sa v budke skoro cely den , a ked vylezitakposedava na palicke a je daka dost prikrcena a nafuknuta. nemoze mat v sebe zadrzane vajicko? prosim napiste sem , ty co ich chovate, ci aj vase samice su taketo pred znesenim prveho vajicka. a ket nie, tak co mam aspon robit , aby neuhynula ta moja na zadrzanie vajicka. dakujem
anonymní (neregistrovaný) 11.04.2009, 16:34:53 xxx.xxx.231.137
a este dodam , ze dost pospava ket je vonku , inak zerie tusim normalne aj zelene ju vidim velmi casto jest, a tiez sa nechava samcom casto krmit,
anonymní (neregistrovaný) 11.04.2009, 16:42:14 xxx.xxx.35.177
Tak by teda samice vypadat neměla, pokud je apatická je dost možné že je to zadrženým vajíčkem, zkuste jí chytnout a mrknout se, pohmatem to jde cítit. v případě že to zadržené vejce tak zkuste www.ifauna.cz, na moderované diskusi si dejte do vyhledávače zadržené vejce a v jakémsi tématu to tam bylo skvěle popsané, je třeba trochu hledat, ale já to měla najité kdysi hned. držím palce

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.