Aktuálně: 4 977 inzerátů174 001 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

problémy s kroužkem u žaka

anonymní (neregistrovaný) 19.04.2009, 19:49:21 xxx.xxx.47.254
dobrý den, máme 8mi měsíčního žaka a poslední dobou má problémy s kroužkem na nožce. pod kroužkem má otlačenou kůži a na kloubku má také otlak. vyloženě mu kroužek vadí, neustále se ho snaží sundat, dokonce si i vyškubal peří na nožce. můžete mi prosím poradit, zda mu jej můžeme sundat doma nebo musíme k veterináři?
děkuji Lucie
Martin (neregistrovaný) 19.04.2009, 20:05:09 xxx.xxx.59.35
Dobrý den.. chovatel asi určil špatnou velikost kroužku... rozhodně bych zašel k VETERINÁŘI!!!!!!
cone
cone (1412 příspěvků) 19.04.2009, 20:05:57 xxx.xxx.85.196
Pokud je kroužek dostatečné velikosti, neměl by papouškovi vadit. Ale zase než aby se sám zmrzačil tak jsem pro jej sundat, zase pokud je dostatečně velký, tak půlde přeštípnout kleštěmi, ale pozor na nožku. Jinak vám může nastat problém, žakové musí být nezaměnitelně označeni a tato kriteria splňuje jen uzavřený kroužek, nebo kroužek s osičkou /nýtkem/ nebo označení mikročipem. Ten problém by vám ovšem mohl nastat pouze při změně majitele, při prodeji. Nepředpokládám, že by vám někdo přišel zkontrolovat označení jedniného žaka, drženého jako mazlíčka.
Asi na tento ukon s odstraněním kroužku nebude vybaven každý veterinář a v případě odstranění kroužku vám jej bude chtít asi hned načiipovat.
Lucie (neregistrovaný) 19.04.2009, 20:06:42 xxx.xxx.47.254
děkuji za info, sama bych si na to stejně asi netroufla..

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.