Aktuálně: 4 955 inzerátů174 109 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

prekrmovani

kajik (neregistrovaný) 11.05.2009, 14:20:49 xxx.xxx.93.251
je mozne, ze kdyz davate ptakum hojně potravy, ze tim hur pak hnizdi ? Davam jim od vseho trochu, aby nestradali, ale vysedky nic moc. Ve finale se maji lip jak ja. jinak u prasat to treba tak chodi, ze je lepsi min krmit a maji vic mladych, nez kdyz je krmite dosti.
anonymní (neregistrovaný) 11.05.2009, 14:24:01 xxx.xxx.59.35
já to dělám tak , že jim nasypu o něco víc (hodně) a pak jim 2-3 dny nedám nažýrát... spíš ty 2... a vypadá to , že se mají dobře..
anonymní (neregistrovaný) 11.05.2009, 14:24:40 xxx.xxx.59.35
jo a nebo jim dávejte né moc ale každý den to znamená: dejte jim o trošku víc než dáváte a každý den..
ev (neregistrovaný) 11.05.2009, 15:12:40 xxx.xxx.35.177
nereg . to krmíte teda dost zvláštním způsobem ...
kajik myslím že to tak není, čím lépe a pestřeji krmíte, tím by lépe měli zahnízdit, jestli to má nějaký vliv na početnost snůšek nevím, na oplozenost možná, lepší strava má určitě vliv na spermie u samců, těžko říct ...
Vy máte letos problémy - nechtějí hnízdit?
Luboš Jedlinský (neregistrovaný) 11.05.2009, 15:31:29 xxx.xxx.151.22
určitě je špatně když překrmujete, pokud mají moc tučné potravy, slunečnice atd. a málo pohybu, teda pokud není korela chovaná v tak 5 m dlouhé voliéře aby to vylétala. já krmím 10 let obden tak že dostávají dávku krmiva každý druhý den, mladé mají a zdravotní problémy s překrmením také ne. tak že se toho nebojte krmit obden je to někdy i lepší, v přírodě se také nepřecpávají, jen to chce vypozorovat jakou krmnou dávku jim dát a to je vše.
kajik (neregistrovaný) 11.05.2009, 16:10:53 xxx.xxx.93.251
davam ji denne jednu hrst krmne smesi (proso, slunecnice, oves a pod.) . Je to na jeden ar. K tomu jim davam ovoce, zeleninu a kazdy druhy den vrbove vetve. Zatim mi hnizdi jen andulky a mnisci stavi hnizdo. Rozely, zpevaci a nadherny zatim nic. Ale asi to chce cas.
Ferda Mravenec
Ferda Mravenec (4 příspěvků) 11.05.2009, 21:00:25 xxx.xxx.173.220
Zdravím, k této problematice bych připsal svůj zbůsob krmení. Já krmím denně, když nemají dení dávku směsi sežranou tak jim přisipu jen půl dávky. Mám to odměřený na kelímek od jogurtu.
jinak jim denně měním vodu, čerstvou trávu a ovoce nebo zeleninu. Když odchovávám mladý tak přidávám namočenej rohlík ve vodě a dvakrát týdně vaječnou míchanici.
Jo krmnou směs si míchám sám a se složením se přispůsobuji ročnímu oddobí, před hízděním krmím týden nebo 14 dní pouze čistím prosem.
ev (neregistrovaný) 11.05.2009, 22:24:48 xxx.xxx.35.177
Vlastně ani pořádně nevím, co to pro vás překrmení znamená. Měla jsem dojem že myslíte abyste ptákovi neškodil příliš pestrou stravou, ale zřejmě jste myslel velkou krmou dávku aby se nepřežíral?
Pták by měl mít neustálý přístup k zrní, myslím tím rozumně sestavenou krmnou dávku s rozumným množstvím tučných semen. Když krmíte jednou za 2, 3 dny tak pták sežere první den to co mu nejvíc leze jako jsou právě tučná zrna a další dny žere převážně proso. Já krmím každý den a dávám tolik, aby nehladověli a zároveň nebyly zbytky.
Ovoce a zelenina by měli být taky samozřejmostí, míchanice v období hnízdění také, zelené semtam taky - vše z ohledem na období. Také záleží na druhu papouška, prostředí v jakém žije. Třeba aymary u mě dostávají velké dávky ovoce oproti ostatním druhům, ale zase je nekrmím slunečnicí, protože žijí v kleci a tolik se nevylítají... Takto bych mohla pokračovat ...
Ptáky podle mě nejde přežrat a pestrou stravou jim neublížíte. Pták nesmí hladovět, musí mít neustálý přístup ke žrádlu.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.