Aktuálně: 4 835 inzerátů175 152 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

CITES

anonymní (neregistrovaný) 23.12.2009, 22:23:08 xxx.xxx.237.194
Je pravda, že žako po novém roce nemusí mít registraci cites ??? Nemůžu to na netu najít...děkuji za odpověd
cone
cone (1412 příspěvků) 24.12.2009, 09:17:59 xxx.xxx.67.3
Také mě tato otázka zajímá, na iFauně bylo v diskusi uvedeno, že od Nového roku se budou žakové kroužkovat kroužky s uvedením roku, takže by to odpovídalo "jen" na osobní registraci. Během ledna na odbor ŽP zavolám, chtěl bych mít jistou odpověd z kompetentních míst. Je ale až zarážející, jak je stále tato situace nejasná - také jsem nikde nenašel něco, o co by se dalo seriozně opřít.
zbynek
zbynek (918 příspěvků) autor webu
24.12.2009, 10:17:07 xxx.xxx.142.1
Také vím, že se ruší CITES II, takže všechny druhy v této příloze nebude nutné registrovat. Nicméně nějaký doklad při koupi nebo prodeji potřeba bude, ale víc nevím.
anonymní (neregistrovaný) 24.12.2009, 13:07:00 xxx.xxx.237.194
J8 jsem našla novelu zákona platnou od roku 2010,ale už jsem nenašla tu přílohu :-)
Pjotra
Pjotra (2 příspěvků) 25.12.2009, 17:18:45 xxx.xxx.153.72
Ahoj, ano, když jsem byla registrovat svého žaka v říjnu snad, tak mi paní povídala, že jsem snad už ani nemusela chodit, že už se od nového roku nemusí registrovat..
cone (neregistrovaný) 25.12.2009, 17:36:01 xxx.xxx.67.3
Papoušci podléhající registraci i po Novém roce - CITES A -stáhnuto ze stránek České ornitologické společnosti
papoušci
Psittacidae papouškovití
Amazona arausiaca (I) amazoňan červenokrký, a. modrohlavý, a. dominikánský
Amazona barbadensis (I) amazoňan žlutoramenný
Amazona brasiliensis (I) amazoňan rudoocasý
Amazona guildingii (I) amazoňan ohnivý, a. Guildingův
Amazona imperialis (I) amazoňan královský,
Amazona leucocephala (I) amazoňan kubánský
Amazona ochrocephala auropalliata (I) amazoňan žlutokrký
Amazona ochrocephala belizensis (I) amazoňan belizský
Amazona ochrocephala caribaea (I) amazoňan karibský
Amazona ochrocephala oratrix (I) amazoňan velký, a. žlutohlavý velký
Amazona ochrocephala parvipes (I) amazoňan velký, a. žlutohlavý, poddruh parvipes
Amazona ochrocephala tresmariae (I) amazoňan velký, a. žlutohlavý, poddruh tresmariae
Amazona pretrei (I) amazoňan nádherný
Amazona rhodocorytha (I) =397 amazoňan červenočelý, a. rudooký
Amazona tucumana (I) amazoňan tukumana,
Amazona versicolor (I) amazoňan mnohobarvý
Amazona vinacea (I) amazoňan vínorudý, a.fialovoprsý
Amazona viridigenalis (I) amazoňan zelenolící
Amazona vittata (I) amazoňan portorický
Anodorhynchus spp. (I) ara
Ara ambigua (I) ara zelený, a. žlutozelený
Ara glaucogularis (I) =398 ara modrý, ara kaninda
Ara macao (I) ara arakanga, arakanga
Ara militaris (I) ara vojenský
Ara rubrogenys (I) ara červenouchý
Cacatua goffini (I) kakadu gofin, k. Goffinův
Cacatua haematuropygia (I) kakadu filipinský
Cacatua moluccensis (I) kakadu molucký
Cyanopsitta spixii (I) ara škraboškový, ara Spixův
Cyanoramphus forbesi (I) = 399 kakariki Forbesův, kakariky chathamský, papoušek Forbesův
Cyanoramphus novaezelandiae (I) =400 kakariki rudočelý, papoušek rudočelý
Cyclopsitta diophthalma coxeni (I) =401 loríček žlutoboký, papoušek žlutoboký, poddruh coxeni
Eos histrio (I) lori modroprsý
Eunymphicus cornutus (I) papoušek chocholatý
Geopsittacus occidentalis papoušek noční
(pravděpodobně vyhynulý) (I) =402
Guarouba guarouba (I) =403 aratinga žlutý, papoušek zlatý, arara žlutý
Neophema chrysogaster (I) neoféma žlutobřichá, papoušek žlutobřichý, traváček žlutobřichý
Ognorhynchus icterotis (I) papoušek žlutouchý. arara žlutouchý
Pezoporus wallicus (I) papoušek zemní
Pionopsitta pileata (I) amazónek červenohlavý, papoušek červenohlavý
Probosciger aterrimus (I) kakadu palmový, kakadu arový
Propyrrhura couloni (I) = 404 ara horský, ara šedolící
Propyrrhura maracana (I)=405 ara marakana
Psephotus chrysopterygius (I) papoušek žlutoramenný
Psephotus dissimilis (I) =406 papoušek žlutokřídlý
Psephotus pulcherrimus (pravděpodobně vyhynulý) (I) papoušek překrásný
Psittacula echo (I) =407 alexander mauricijský
Pyrrhura cruentata (I) pyrura modrobradý, papoušek modrobradý, papoušek zelenobradý
Rhynchopsitta spp. (I) arara
Strigops habroptilus (I) kakapo soví, papoušek soví
Vini spp. (I/II) (Vini ultramarina je uveden v příloze I, ostatní druhy jsou uvedeny v příloze II.) lori
sunflowersman (neregistrovaný) 25.12.2009, 20:03:38 xxx.xxx.175.196
Dobrý den pane Šiška. Četl jsem tu zkopírovanou stať od teraristů na ifauně, ale nějak tomu nerozumím. Také jsem se díval na stránky české ornitologické společnosti, ale potřebné info jsem nenašel. Mohu poprosit tedy o vysvětlení, co bude tedy potřeba při koupi například žaka po Novém roce? Bude potřeba nějaká evidence, nebo ho můžete normálně koupit třeba jako papouška senegalského? Děkuji za případné vysvětlení.
hrabosek
hrabosek (134 příspěvků) 25.12.2009, 22:49:44 xxx.xxx.125.116
Vím, že je kakariki červenočelé(rudočelé) ve své domovině kriticky ohrožené, ale že by se musel registrovat o tom sem neslyšel. Neznám chovatela, které by ho registroval.
cone (neregistrovaný) 26.12.2009, 09:21:38 xxx.xxx.67.3
U toho kakarikiho se jedná pouze o místní populaci v jeho areálu výskytu. Proto je tam uveden také. Máš pravdu, je to míň logické.
anonymní (neregistrovaný) 26.12.2009, 09:48:30 xxx.xxx.16.33
uvedeny seznam je opis z listiny CITES - priloha I (presneji receno "evropska" uprava, tedy priloha A). nikoli seznam papousku, kteri se budou muset registrovat v CR. drtiva vetsina jiste ano, ale kakariki bude velmi pravdepodobne z teto registracni povinnosti vyjmut, stejne jako tomu je v soucasnosti. nac neustale spekulovat, kdyz do 1.1.2010, kdy vejde novy zakon v platnost, zbyva tyden.
anonymní (neregistrovaný) 26.12.2009, 10:56:24 xxx.xxx.96.188
Prosim Vas a neviete mi zistit ako je to u nas v SR s aratingami zlatimi a papagajmi senegalskymi musia sa niekde registrovat alebo uz nie.....??? jedine co sa mi podarilo zistit ze patria do skupiny B ll ale viac s toho zakona nerozumiem :(
cone (neregistrovaný) 26.12.2009, 12:23:16 xxx.xxx.67.3
Pro 16.33 - zdá se mi trochu paradoxní vědět, od kdy bude" něco" platit a nevědět přesně co to bude. Je to taková naše ryze česká specialita.
Jinak kakarikové rudočelí byli i v minulosti chráněněni seznamem CITES I pouze v místu svého výskytu - tyv. místní populace..
Obecně je seznam evropský / A / přísnější než CITES I.
Zdeněk Kasman (neregistrovaný) 07.01.2010, 17:14:34 xxx.xxx.218.125
Dobrý den informoval jsem se na ministerstvu jak je to tedy s registrací CITES u Žaků Šedých, zda je pravda že od nového roku již není registrace potřeba.A takto mi bylo odpovězeno.

Ano, od 1.1.2010 se vstupem účinnosti zákona č. 346/2009 Sb. odpadla pro občany povinnost registrace většiny původně registrovaných exemplářů druhů z přílohy B nařízení Rady (ES) č. 338/97, a to včetně druhu papouška šedého (Psittacus erithacus).

Další užitečné informace naleznete na našich webových stránkách www.mzp.cz/cites.

S pozdravem


RNDr. Ondřej Klouček, Ph.D.
oddělení výkonného orgánu CITES
Ministerstvo životního prostředí
Odbor mezinárodní ochrany biodiverzity
Vršovická 65, 100 10 Praha 10
tel. 267 122 122
fax: 267 126 122
e-mail: ondrej.kloucek@mzp.cz

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.