Aktuálně: 4 905 inzerátů174 734 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

Korela pohlaví nevím :(

Lucie Doležalová (neregistrovaný) 24.01.2010, 20:29:29 xxx.xxx.132.96
Zdravím, koupila jsem si před pár dny korelku. Jelikož je max. 2 měsíce stará, ani paní ve zverimexu si nebyla jistá pohlavím.. Chtěla jsem samečka, protože jsem ho chtěla naučit povídat. Zatím se mu moje ruka nelíbí, syčí a když se k němu cokoliv přiblíží, kouše to. Druhý den po koupi byl velmi neklidný, pořád řádil oklo klece, ranní nepříjemné kríkání a tak. Ted je hodně zamklý, celý den jen sedí na bidýlku, občas se jde do krmítka najíst, vůbec o něm nevím, prostě jen kouká do blba. Má vše co potřebuje.
Ráda bych věděla jestli se dá poznat jestli je to opravdu sameček, nebo JAK to poznám, až mu bude třeba víc měsíců. Přikládám foto.
Eva (neregistrovaný) 24.01.2010, 22:21:24 xxx.xxx.81.125
Ahoj. Zatím bych podle fotky soudila, že je to spíš samička. Samečkové mívají žlutou skoro celou hlavičku a jasně oranžovou skvrnu (tu může mít jasnou i samička, ale kluci mívají žluté i temeno). Na těch fotkách to vypadá, že má žluté peří jen okolo zobáčku. Ale jestli jí jsou jen 2 měsíce, což by mohlo být, protože má nožičky ještě růžové, tak po prvním přepeření se může vybarvit. Po něm by také samička měla krajní ocasní pera pruhovaná. U bílých korel je to poznat špatně, protože ty proužky jsou světloulinké, ale dá se to. Pokud je ze zverimexu, tak nevíš čím prošla, proto kouše a syčí. Zkus jí nabízet rukou třeba kousek listového salátu nebo velké semínko slunečnice. Ale jen otevři dvířka a nech ruku na kraji bidýlka (mimochodem to umělohmotné není moc dobré), nepřibližuj ji k ní. Pokud ze zvědavosti nepřijde, zavři po chvíli klec a zkut to za chvílii znovu. Může to trvat i několik dní. Nakonec zvědavost zvítězí a přijde si to vzít. To že sedí v klidu je dobře, znamená to, že už si obhlédla své okolí a cítí se v bezpečí. Pokud sedí a má jednu nožičku zvednutou, odpočívá. Pokud se ale celý den choulí na obou nebo dokonce na zemi, může to znamenat nemoc.
anonymní (neregistrovaný) 24.01.2010, 23:05:08 xxx.xxx.26.224
To že ve zverimexech jsou "odborníci" se všeobecně ví, paní prodavačka potřebovala ptáka prodat, proto vám lhala, pták nemůže být MAX dvouměsíční protože korely jsou v cca 60-65 dnech života schopny být samostatné a nepotřebují už krmit rodiči. V zimě nechá hnízdit korely asi jen málokdo (osobně nikoho takového ani neznám), takže pták může být min. podzimní, úplné mládě to rozhodně není už jen podle vzhledu, podle mě půl roku mít už může.
Ochočování bude trvat delší dobu, bude to chtít více trpělivosti, korely jsou dost plaché i těsně po odstavení natož starší ... Doporuji chodit první dny opravdu jen "po špičkách" a dělat jen nejnutnější věci jako žrádlo + voda, pak zkusit pouze na chvíli trávit u ní trochu času a postupně se přibližovat, mluvit, po pár dnech nabízet třeba piškot, jablíčko přes mříže. Až si budete jistá že není moc ve stresu a bázlivá zkusila bych jí pustit z klece.
anonymní (neregistrovaný) 25.01.2010, 09:37:12 xxx.xxx.112.110
taky bych se priklanel k samci a co ty umela bydla?jinak vypada pekne,a jak pise pani eva tak samice ma prouzky na ocase.na fotce je moje samice ma drobnejsi hlavu nez ten vas.
Obrázek
Lucie Doležalová (neregistrovaný) 25.01.2010, 10:52:18 xxx.xxx.132.96
Děkuji :-) proužky na ocase jsem koukala že zřejmě nemá. Kdy začnou korely se pokoušet o zpívání nebo mluvení?
Lucie Doležalová (neregistrovaný) 25.01.2010, 11:24:34 xxx.xxx.132.96
Téda, tak jsem koukala ještě jednou a na ocasních perech ze spodní strany má jakési proužky, ale spíš jsou žluté, nejsou moc vidět, teď na světle na to koukám... takže by šlo přece jen o samici? :-/ Na druhou stranu je to tichá korela, a jiný zvuk než to kríkání po ránu nevydává..
Lucie Doležalová (neregistrovaný) 25.01.2010, 11:37:51 xxx.xxx.132.96
Přikládám foto ocasních pér.
Obrázek
Lucie Doležalová (neregistrovaný) 25.01.2010, 11:41:41 xxx.xxx.132.96
Ještě jedna fotky - vůbec se jí/mu to focení nezdálo.
Obrázek
Ladan
Ladan (123 příspěvků) 25.01.2010, 15:06:07 xxx.xxx.55.18
Opravdu mu dejte dřevěná bidýlka, chcete ho ochočit a na dřevěných se alespon trochu budou obrušovat drápky. Pokud necháte plastové, budete pravděpdobně nucena ptáka chytit a ostříhat drápky. A to vám na hodně dlouho dobu nezapomene, což neni zrovna dvakrát dobré při pokusech o ochočování.
Lucie Doležalová (neregistrovaný) 25.01.2010, 15:53:10 xxx.xxx.32.251
On má bidýlko plastové jen jedno, zbylá dvě jsou dřevěná, ale vyměním i to jedno. :-)
anonymní (neregistrovaný) 25.01.2010, 17:23:23 xxx.xxx.244.86
no podle te před posleni fotky/ ocasni pera / bych řek že je to samička
anonymní (neregistrovaný) 25.01.2010, 19:51:27 xxx.xxx.112.110
tak se podivejte na posledni fotku je to samicka jako vysita taky jsem si u sve nevsimla prouzku ale pri vypadnuti pera jsem se podivala bliz a byly tam:takze gratuluji k samicce
anonymní (neregistrovaný) 25.01.2010, 19:54:16 xxx.xxx.112.110
a jeste k tem bydilkam dejte kdyz tak silnejsi koukam ze tam jsou slabe ze to musi obejmout nohou,.radci silnejsi at si ty drapky obrousi.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.