Aktuálně: 4 700 inzerátů177 145 diskuzních příspěvků17 792 uživatelů

Alexandr malý

Jitka (neregistrovaný) 18.03.2010, 06:42:15 xxx.xxx.253.83
Dobrý den všem. Chtěla jsem se zeptat... Chtěla bych si pořídit alexandra malého. Hledala jsem spoustu informací na internetu. Ale jak je to s hlučností se názory dost rozcházely. Chtěla bych se zeptat jestli je hlučnější nebo spíš tišší. Třeba s porovnáním s korelkou. Někde píšou že patí spíš mezi ty tišší papoušky a někde zase že je hodně hlučný. Tak bych se chtěla zeptat jaké s tím máte zkušenosti. Děkuji všem za odpovědi. Jitka
anonymní (neregistrovaný) 18.03.2010, 13:27:53 xxx.xxx.112.110
dobry den tak ja mam jak korely tak alexandry.a muzu rict ze alexove rvou jen rano,korely obcas a papousek zpevavy to je alexandr maly proti nemu nemy.zpevak je slyset nejvic ze vsech co mam.
petrik2
petrik2 (33 příspěvků) 18.03.2010, 15:49:42 xxx.xxx.207.227
Zdravím, podle mě je alexandr malý celkem hodně hlučný co se týče hlasitosti, ale né zas tak často. Záleží kde je chcete mít, do bytu bych Vám je nedoporučoval, to by byla lepší ta korela, která nemá tak pronikavý hlas.
anonymní (neregistrovaný) 18.03.2010, 20:00:21 xxx.xxx.112.110
presne tak jak rika petr ,korelu do bytu jo ale alexe nee.do rodineho baraku mozna tam je to jen vase ale v panelaku tam se to rozliha:)
anonymní (neregistrovaný) 27.08.2010, 07:51:44 xxx.xxx.254.1
Já mám alexandra už 2 měsíce,je mu rok a dva měsíce.Ze začátku řval často,teď už spíš výjimečně,ale řve skutečně hodně nahlas,ale jen přes den.Teď spíš vydává melodické zvuky.Mám ho v bytě a není s tím žádný problém,má klec přes den otevřenou,zpátky si vleze sám když už nechce být venku
Peťula (neregistrovaný) 27.08.2010, 10:28:23 xxx.xxx.38.103
Ahoj, dovolím si přispět, těžko Vám někdo poradí plošně,mám zkušenosti s celkem 6 alexandry malými, 3 z toho křičeli naprosto neskutečně a 3 byli rozhodně tišší než korela - sameček, samička u korel je tichý společník. Myslím, že ručně dokrmený by ještě nemusel mít odkoukané to hlídání, kdykoliv se objeví nějaký vetřelec, alexandři spustí. Dovolím so Vám poradit zvážit mládě alexandra rudohlavého, je tišší než oba druhy, elegantně uhlazený jako alexandr malý, jeho hlas je melodický, je chytrý, hezky barevný,jen na mluvení není. mrkněte na moje stránky, je tam nafocený. http://www.dodinky.estranky.cz
fylip
fylip (1289 příspěvků) 27.08.2010, 16:28:47 xxx.xxx.80.34
U mě alexandry (ani zpěváky :D) vubec neslyším. Je to určitěpodle toho na jakeho trefíte. Já jsem v oblasti kde mám kolem sousedy a žádné problémy nejsou. U mě jsou asi i penanti hlasitější, a ty taky skoro neslyším :D Je to ale podle toho na jakého trefíte, takže to můžete risknout, nebo se podívat po jiném papouškovi, třeba senegalec je potichu a ne ochočení je taky dobrý, řekl bych že lepší než alexandr. fylip

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.