Aktuálně: 4 945 inzerátů174 073 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

No konečně

Luboš Jedlinský (neregistrovaný) 01.04.2010, 18:33:30 xxx.xxx.151.22
před pár dny jsem dal některým párům hnízdní budky a vyčistil zařízení, konečně sedí na vajíčkách korely, andulky i mutační pyrury, kolonie fišeráků si buduje pěkná hnízda a snad také brzy zasednou, loriové horští i zelenopáskoví jdou do toku, i kachničky mandarínské a bažanti diamantový započly své námluvy, rozely žlutohlavé také navštěvují budku, bohužel většinu mých chovanců teprve čeká předložení budek, jsem sice pozadu o proti mnoha chovatelům ale radost je i přesto veliká, jak jste na tom vy? Luboš
hubas.lukas
hubas.lukas (196 příspěvků) 01.04.2010, 19:15:09 xxx.xxx.30.250
Jsem začínající chovatel, který má radost z každého vajíčka nebo aspoň snahy od párů jít do toku. Mám dva páry andulek, každý v samostané kleci a jeden mi sedí na 3 vajíčkách a druhý teprve jde do toku tak uvidím co se z toho vyklube. Všem přeji mnoho úspěchu v této sezóně.
anonymní (neregistrovaný) 01.04.2010, 20:35:27 xxx.xxx.167.143
mam 20 paru andul, rozely a spevaky, vsechno sedi a prvni se uz lihnou
Marty (neregistrovaný) 01.04.2010, 21:13:16 xxx.xxx.249.60
U mě to je ve zatím ve fázi toku. Tři páry, které mám venku, tzn. austrálie se začínají krmit. Nejdřív šli do toku barnardi. Samec vyhvizduje jen co začal slézat sníh a asi od té doby začal krmit samičku (zhruba měsíc). Budku zatím ještě nemají ani připravenou. Ale chystám se ji dokončit a o víkendu ji snad nainstaluji do voliéry. Vedle jsou rosely pestré. Těm jsem umístil budku v sobotu. Samice už totiž byla netrpělivá a všude hledala příhodná místa, kde by si mohla vlézt a snášet vajíčka. Poté, co začlala podkopávat voliéru, jsem to už nevydržel a budku jim tedy poskytl. Hned nato se začali krmit a samička navštěvuje budku. A třetí pár jsou penanti, ti také ještě nemají budku. O víkendu jsem teprve prodal odchovy, které jsem měl do té doby s rodiči. Samec občas i prohnal mladého samečka. Oba dva už ukazovali svůj tok. Sameček začal pěkně zpívat a ukazovat své postavení ve voliéře. Také se začali krmit. Budku jim tedy také plánuji ustavit tento víkend. Záměrně používám výrazy jako "ustavit a nainstalovat", protože vyvěšení by asi nebylo možné. Budky jsou kmenové a váží zhruba 20-40kg (pro barnardy). Nyní jsem také začal s podáváním máčeného zrní. Takže u mě se to pomalu rozbíhá.
anonymní (neregistrovaný) 01.04.2010, 21:29:08 xxx.xxx.112.110
u me spevaci se krmi a samice nasvstevuje budku,korely se parily a lezou do budky,andulky se krmi a taky nastevuji budku a to same alexandri krmi se ,pari a samicka leze do budky takze uvidime co bude a co ne ale byly by to moje prvni odchovy tak uvidime
fylip (neregistrovaný) 02.04.2010, 18:54:54 xxx.xxx.80.34
Dobrý den,
Já jsem dneska zjistil první vilíhnuté mládě od spěváků.Zítra by se mělo líhnout další.V budce je ještě 5 vajíček.
Kouřový mi lezou do boudy a už by měly začít snášet.Kakarici a druhá pára spěváku zatím taky jen lezou do budky.Králováci se krmí, ale jsou ještě mladí takže jsem jim budku nedal.Alexandry jsem dneska viděl se pářit.Červenokřídlí navštěvují budku.
Hodně štěstí
fylip

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.