Aktuálně: 4 932 inzerátů174 206 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Zase žako

Orina
Orina (227 příspěvků) 13.05.2010, 20:55:44 xxx.xxx.82.128
Tihle papoušci jsou od přírody chudáci. Protože jsou vnímavější než ostatní papoušci, tak tím vlastně trpí. Dnes jsem byla v Praze. Pochopitelně jsem šla utrácet do zwerimexu za nějaké blbiny pro papoušky, aby se jim lépe žilo. V kleci tam seděl žako. Párkrát jsem na něho promluvila, ale vím, že prodávající nemají rádi, když se jim někdo motá kolem zboží a nic nekoupí, tak jsem šla platit. U pokladny se seběhli prodavači, protože cvoka, který kupuje fůru zbytečností pro papoušky,a hlavně v takovém množství, asi ještě neviděli. Hned se začali vyptávat pro koho to kupuju atd. Když slyšeli o mé domácí síle opeřenců, opatrně z nich vylezlo!!!!!!! Prosím vás čím toho ptáka , a ukazovali na žaka, máme krmit, on ani tak moc nechce jíst. No především by měl mít asi vodu na pití a v misce semena pro velké papoušky a alespoň kousek jablka, říkala jsem ,ale to jsem stále myslela že si ze mě dělají legraci, když se ptají na takovou základní věc. Když však spustili gejzír otázek o ostatních opeřencích co měli v obchodě, tmělo se mi před očima nad znalostmi prodávajících. A tak jsem se ve finále zeptala na cenu toho žaka. 38.000,- Kč no nekupte to, když vám pak podají odborný výklad jak se máte o tak drahého papouška starat. Zwerimex není nikde v zastrčené ulici, ale na hlavní třídě!!!
sunflowersman (neregistrovaný) 13.05.2010, 21:56:35 xxx.xxx.175.196
Obchody se zvířaty by měli vést pouze odborníci. Nechci nějak rýpat, ale tím velkým nákupem jenom podporujete tyto rádoby odborníky.
Orina
Orina (227 příspěvků) 13.05.2010, 22:16:04 xxx.xxx.82.128
Kde sehnat barevné kostky na šňůrkách? Sušené uši pro psy? Plastové koupelničky pro droboť, misky na krmení pro velké papoušky atd? Hlavně mě neposílejte na burzu, bez auta tam pěšky nedojdu, takže musím do obchodu městskou dopravou.
sunflowersman (neregistrovaný) 13.05.2010, 23:45:34 xxx.xxx.175.196
Paní Moniko, opravdu jsem to nemyslel zle. Jen jsem tak přemýšlel, že kdybych byl tak znechucen z lidí ze zveráku, asi bych i ty barevné kostky oželel.
liaj
liaj (111 příspěvků) 14.05.2010, 07:19:12 xxx.xxx.88.218
mezi zverimex jsou i vyjímky (tím je nechci obhajovat - je to spíš vyjímka). u nás ve městě je zverimex, kde mají žaka, kterého si zákazník nevyzvednul, tak si jej nechali. je volně puštěný v prodejně (dvojíté vstupní dveře). má tam spoustu hraček, bidel, zajímají ho zákazníci, na večer si ho vždycky berou domů. drobotinu tam nemají. spíš než bojkotováním zverimexů by otřesné podmínky pro ptáčky v některých zverimexech, měli sledovat zaměstnanci veterinární správy a měl by existovat zákon, který by jasně definoval podmínky, v kterých mohou zverimexy papoušky chovat a prodávat.
cone (neregistrovaný) 14.05.2010, 07:54:32 xxx.xxx.67.3
Už asi minimálně rok je v platnosti nařízení, že ve ZOO prodejnách, kde je zaměstnán jen neproškolený personál se nemohou prodávat živí tvorové, ale jen pomůcky a krmiva. To školení samozřejmě neprovádí její majitel, který může být "silně" neznalý, ale jsou to placené semináře v předepsané délce. Opravdu bych ale státní vet, kontrolu nasměroval na pravidelné kontroly těchto obchodů, ale pro ní je asi výhodnější buzerovat prodávající na burzách ohledně cedulky na kleci s označením CITES nebo stresovat již tak vystresované ptáky zbytečným odchytáváním a kontrolou kroužků či čipu. Vím o jednom zverimex, kde je nabízená ararauna odsouzená v něm i zemřít, neboť je nabízena za 85tis. Naše obecné podvědomí o cenách je nabouráváno i seriozníma/???/ institucemi jako TV, kde třeba nyní v kauze s pašovanými kakaduy palmovými, kde odborníci z oboru na kameru sdělí cenu pašovaného jedince dvojnásobnou. Proč, aby se rozvířilo dále jedno debilní tvrzení o výhodnosti a nebezpečnosti pašování? Vždyť tyto pašované a zadržené jedince nemohlo potkat nic hrozivějšího než být zadrženi a šoupnuti do "nějaké"ZOO či záchytného centra. Kdyby se dostali k těm, co o ně mají skutečný zájem/a mají na ně i finance/, dotyční by kolem nich chodili po špičkách a snášeli modré z nebe, jen aby se palmoví měli co nejlépe. Nikdy nemůže být péče již zminěných institucí či jejich zaměstnanců srovnatelná s péči těch, kteří po nich touží a vypláznou za ně "balík". Pokud máte zcela odlišný názor tak jsi buď úřednický byrokrat nebo máš nedostatek vědomostí. Omlouvám se, že jsem se trochu rozlítil, pokud se toto někoho dotklo, tak si to přečtěte ještě jednou a začnětě se zajímat o skutečné informace, ne o bulvární a tendenční bláboly.
Obrázek
fylip (neregistrovaný) 14.05.2010, 10:11:24 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Taky nemám rád zverimexy.V opavě v tesku je taky jeden.Když jsme náhodou v opavě tak se tam zajdu podívat i když stejně vím že nic nekoupím(snad až na rybičky, které se sna duž ani jinde než ve zwerimexu sehnat nedají).Všechno je tam předražené.Pttáci tam jesou vůbec pěkní.( to ve všech zverimexech ve kterých jsem zatím byl)Mají vytrhané ocasy,jsou oškubaní atd.Většinou nejsou ani kroužkovaní. Mají tam žaka za kterého chcou 28 000 Kč.Myslím že není ani ručně dokrmený.Chovatel si ho od tam do chovu nekoupí, ale i tak je tam lidi kupujou.Koupí si je tam lidi kteří ´´neví´´ co s penězma a taky ti kteří nemají přehled o aktuální ´´reálné´´ ceně papouška. Jinak k těm kakaduum palmovým.Nedávno jsem byl v ZOO Ostrava.Paní ošetřovatelka krmila Ary hyacintové.Začal jsem se s ní bavit.Řekla mi že V ZOO Osrava taky budou mít Kakaduy palmové.Neříkala kdy, jenom že je budou mít přez loro park. Jinak dneska jsem si projížděl dnešní a včerejší inzeráty na ifauně a je tam nabízený pár kakaduu palmových.Cena je 750 000-při rychle jednání 50 000 sleva. fylip
cone (neregistrovaný) 14.05.2010, 11:16:59 xxx.xxx.67.3
Narazil jsem i na na nabídku poddruhu stenolopus za trochu víc než polovinu toho co fylipe uvádíš. Ale ve zprávách jednoznačně zaznělo čtvrt milionu za kus. Velmi by mě zajílalo kde ty ceny berou. U zcizené ary zelenokřídlé také jednou v TV zazněla cena 120 tis za kus. Mám dojem, že národ těmito informacemi krmí skupina diletantů nebo v tom je jiný záměr pro vyvolání jistého pocitu u nechovatelské veřejnosti, dost možná že i příprava půdy pro nějakou zase inteligentní akci.
sunflowersman (neregistrovaný) 14.05.2010, 11:31:07 xxx.xxx.175.196
Ono veškerá televizní zpravodajství jsou dnes spíše na úrovni bulvárních deníků. Samozřejmě, že senzace je více přitažlivá. Stačí se podívat na zprávy, samá vražda, podvody,tragedie, strašení lidí, senzace.....kdo by se taky na to díval, kdyby tam byly reportáže o samých štatstných lidech a pozitivních jevech :) V dnešní době žijeme v naprosté manipulaci s informacemi, stačí se podívat na Ameriku, která válčí pro dobro a stojí ještě za nimi Bůh( tedy alespon to říkal Jirka B.), a ti lidi jim to tam fakt žerou ......
anonymní (neregistrovaný) 14.05.2010, 11:32:36 xxx.xxx.112.110
musim souhlasit noc jineho.kdyz jdu do zverimexu tak lituji ty papousky nejradeji bych je brala vsechny.skacou z bidla na bidlo,malo prostoru.no a o znalostech nemluvim i kdyz ted odbocim.kupovala jsem si rybicky a jeste jsem musela prodavacce vysvetlovat co je samec a samice.a jak se od sebe poznaji.jen koukala a pak rekla tak uz to vim.to same na burze kdyz jsem kupovala korely nutil mi furt tu druhou ze to je samec a ja chtela proste samce a ne samicku co on mi nabizel.asi tomu taky prd rozumel nakonec jsem si vzala co jsem chtela.no a ted maji mlade s mou samickou.kdyby to byl nekdo kdo nerozezna pohlavy tak ho poslechne a pak je tu to jen co je to za pohlavy?
Orina
Orina (227 příspěvků) 14.05.2010, 12:53:09 xxx.xxx.99.73
To je právě smůla starých lidí, kteří nikde nešmejdí, protože už mají dnešního světa plný zuby. Zavřela jsem se do světa papoušků, zahrady a kytek a když vyrazím do města tak najivně žasnu jací tam dneska žijí lidé. Z Prahy jsem utekla před lety právě pro tu nastupující divnou civilizaci, která za mého mládí nebyla. A tak se ani nedivim dnešním starým lidem, že najivně otevřou dveře prosebníkovi o hrnek vody a ten je pak za to ubije a strčí do sklepa. U mě je v tomto bodě alespoň výhoda, že přes ozubenou překážku se do baráku špatně leze.
Obrázek
hrabosek
hrabosek (134 příspěvků) 14.05.2010, 13:20:34 xxx.xxx.107.241
V září jsem nastoupil na gymnázium, na adaptačním semináři sem si četl časopis Papoušci. Od té doby mě všichni buzerují, smějí se mi a říkají, že su divný. Proč? Při příchodu do školy mě potká učitel se slovy:,,Ahoj andulko". Tak mi říká skoro každý učitel, žáci nemluvě. Když jdu někde po městě, po dědině a vidím paní, která nese tašky, sotva je unese, tak jí pomůžu. Mně to přije normální, jenomže když mě u té pomoci uvidí spolužáci říkají mi:,,Ty seš * ič*, proč tem starém kurvám pomáháš". Fakt se bojím, jak se taji v té zemi vyvine a jak to taji bude vypadat, jestli tu vůbec něco bude, když přírodu tak devastujumeme, samé zpevněné plochy, pole bez remízků atd. )-:

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.