Aktuálně: 4 978 inzerátů174 006 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Odčervení?

anonymní (neregistrovaný) 29.09.2007, 10:30:46 xxx.xxx.14.80
Dobrý den chtěl jsem se vás zeptat jaký přípravek je na odčervení pro papagáje a kdy je vhodná doba jim ho podávat(anduly a korely chovám celoročně venku)děkuji.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 29.09.2007, 12:58:27 xxx.xxx.168.20
Dobrý den. Jsou lidé, kteří striktně nedoporučují preventivní odčervování a doporučují nejdříve udělat rozbor trusu a pak eventuelně odčervovat. Prostředků na odčervení je více. Například Ivomek, Panacur ... Já ptáky neodčervuji, protože je chovám ve vnitřních prostorech a nemají přístup k hlíně. Teď jsem si pořídil na burze poprvé přípravek na odčervení, ale musel bych se podívat na název myslím, že je to Ivomek. Výhoda u tohoto přípravku je, že je menší riziko předávkování. Pokud chováte ptáky venku je dobré odčervovat 1-2 x do roka. Známej co chová papoušky řadu let odčervuje 2 ročně a to, že na jaře použije jeden prostředek a na podzim jiný prostředek. Jde o to, že pokud odčervujete stejným přípravkem, tak ptačí organismus by si na to mohl zvyknout. Odčervovací přípravek můžete dát klidně i do vody, ale zde nemáte jistotu, že ptáci dostanou potřebnou dávku. Proto je lepší přípravek podávat přímo do zobáku. Nebo můžete podávat přípravek sondou společně s kaší pro ruční dokrmování. Každopádně pokud je pták silně začerven, tak tímto odčervením ptáka jen zabijete, protože mu mrtví červové zacpou vnitřek těla.
anonymní (neregistrovaný) 29.09.2007, 13:53:54 xxx.xxx.14.80
Ty moje papagájové taky nemají přístup k hlíně a za ty tři roky co je nám jsem je ještě neodčervoval.
Marty (neregistrovaný) 29.09.2007, 20:44:52 xxx.xxx.209.144
Dobrý den
Chtě bych se zeptat, když už jsme u toho odčervení, jestli odčervujete křepelky č. a jak se u vás tento drobný ptáček dožívá věku.(věk jsem nikde nenašel)
A dále, jestli je zapotřebí odčervit letošní odchované papoušky?
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 30.09.2007, 06:06:39 xxx.xxx.183.35
Dobrý den. Křepelky nechovám, ale dle mého je chová správce těchto stránek, tak doufám, že vám odpoví. Jinak s tím odčervením mladých ptáků je to opravdu složité. Můžou být a nemusí být začerveni. Dle mého pokud je chováte venku, kde mají přístup k hlíně, tak bych asi odčervil až později.
Marty (neregistrovaný) 30.09.2007, 13:02:30 xxx.xxx.209.144
Děkuji moc za vaše odpovědi. Nedávno mě vylekala moje křepelka. Našel jsem ji celou načepýřenou a skoro nehybnou. Myslel jsem si že prochladla a tak jsem ji dal na tři dny do bedýnky, kde se pak uzdravila. Pět minut jsem na ni svítil UV lampou a než jsem ji dal spět do voliéry tak jsem ji dal kapku panakuru a vše bylo v pohodě. Zatím se chová normalně, tak doufám, že tak i zůstane.
Marty (neregistrovaný) 04.10.2007, 18:32:50 xxx.xxx.209.144
sice ted odbočím od zadaného témata, ale týká se to mé poslední odpovědi. Moje křepelka (viz také zlatá mutace) mi umřela a spolu s ní v blízké době ještě dvě křepelky. Bylo mi jich velmi líto, protože jsem dvě z nich měl už druhým rokem a ta jedna byla odchov toho z té dvojce. Všichi to byli samci. Dva měli viditelné zranění, ale toho jednoho jsem našel dnes odpoledne, usnul a už se neprobudil. Je to smutne. Myslím, že to bya pro mě cenná lekce, ale to asi k chovatelství už patří.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 04.10.2007, 22:38:42 xxx.xxx.168.20
Pokud byla silně začervená a tys ji odčervil, tak se její vnitřnosti pravděpodobně ucpali červy. (tak jako tak by umřela - pokud byla silně začervená). Další z mnoha důvodů uhynu mohla být nepřeléčená nemoc. Tak jako u lidí, když se nám zdá, že jsme vyléčeni a přestaneme brzo užívat léky, nebo začneme opět vystavovat náš organismus častým teplotním výkyvum, tak se urychleně nemoc vrátí a často to má horší následky. Dle mého 3 dny na přeléčení je málo. Rozhodně příště po 3 dnech ji nechej ještě delší dobu doma v klidu a v teple. Podle toho co jsi napsal by to odpovídalo na jednu z těchto uvedených možností, ale mohla uhynout i z jiného důvodu.(správný důvod uhynu by ti pravděpodobně potvrdila pitva).

Malej TIP: Vždy je dobré mít po ruce hroznový cukr(Glukopur) Pokud je znatelně papoušek vysílený, nebo je prostě vidět, že sním něco není v pořádku, tak právě Hroznový cukr slouží, jako vhodný doplněk energie. Občas ho podávám do míchanice a nebo se může podávat do vody.
Honza (neregistrovaný) 15.01.2009, 00:42:57 xxx.xxx.18.30
Na odčerveni je dobrej česnekovej olel,je to super,1/2 litr stoji pouze 200 kč-ale stojí to za to,je to prostě přírodní,
anonymní (neregistrovaný) 15.01.2009, 06:06:58 xxx.xxx.35.177
Tento česnekový "olej", spíše tekutý přípravek je opravdu dobrý, ale někteří se mýlí pokud uvádí že se dá použít na začervení.
Ondřeji, u silně začerveného ptáka je jediný /co já vím/ odčervovací přípravek který neucpává střeva RUNCID - červy v těle ptáka paralizuje a postupně je pták vylučuje z těla, neodchází zaráz. Také je nejvíce šetrný ze všech. Druhá věc je ta, že i silně začervený pták může uhynout na celkové vysílení, kdy ho to odčervení tak trochu dorazí.
RUNCID se dá sehnat na veterinách, ale setkala jsem se aji s problémem kdy mi ho nechtěli prodat protože není na ptáky registrovaný /asi jako každý druhý/, nakonec sem je ukecala. Taky je u něj vyšší cena. Nejmenší balení se dělá 60 ml a stojí okolo 350,- A jinak je na objednání, běžně ho nemají.
Po odčervení mají podle mě ty česnekové kapky smysl, že už se tak snadno nenakazí i kdyby přišel do kontaktu s nakaženým trusem, ale taky to asi nebude 100%
2191968
2191968 (213 příspěvků) 15.01.2009, 16:27:07 xxx.xxx.230.164
Runcid je opravdu špička a zastíní ostetní tvrdé přípravky jako je třeba Panacur.Můžete sním odčervovat i při krmení mládat,je to velmi humánní přípravek.Má dvě nevýhody.1po otevření musíte obsah spotřebovat do 14 dnů.2 cena ,já platil u svého veterináře 260Kč za 60ml.Dávkování mě spočítala MVDr Grymová a na rozelu vyšlo 0,21 ml runcidu.Jinak vše OK.Petr
anonymní (neregistrovaný) 15.01.2009, 20:24:13 xxx.xxx.80.194
kdyz uz je rec o zacervovani. jak poznam, ze muj papousek ma tento problem ?
anonymní (neregistrovaný) 15.01.2009, 20:50:13 xxx.xxx.16.33
nasbiras vzorky trusu a podivas se do mikroskopu. nebo zaneses k veterinari a podiva se on.
anonymní (neregistrovaný) 15.01.2009, 20:51:44 xxx.xxx.35.177
nejlepší je prevence, pokud dáváte ptákům nedesinfokovaná bidla nebo větve na okus, neumyté věci jako salát atd. tak je možné že se do kontaktu s trusem cizích ptáků dostane. Na první pohled to vidět nejde, ale když ptáka vezmete do ruky talk je nápadně lehký a má vystouplou hrudní kost. V té poslední fázi sedí netečně na bidle, je apatický, krotký ... ale to už je v podstatě konečná.
anonymní (neregistrovaný) 18.01.2009, 16:44:39 xxx.xxx.197.2
a jak dáváte ptákům ten přípravek na odčervení vím že nejlepší je to do zobáku ale chytat ve velké voliéře alexandry a mnichy nejde to nějak do vody
anonymní (neregistrovaný) 18.01.2009, 18:53:28 xxx.xxx.35.177
Před pár dny jsem chytala 30 ptáků které mám nyní ve voliéře 3 x 2 m všechny pokupě a byl to mazec - chytnout - dát do zobáku runcid - pustit do vedlejší prázdné voliéry. Desinfekce - výměny bidel ... trvalo to dvě hodiny a přišla jsem o nervy :-))) Pokud se ptáte na runcid, tak ten do vody ne, ale jsou i jiné přípravky.
anonymní (neregistrovaný) 25.02.2009, 11:20:50 xxx.xxx.112.110
dobry den chtela jsem se zeptat kdyz mam ptaky ve voliere ale nemaji pristup k hline maji dole dlazdice a maji jen nizky plech s travou musim odcervovat?dekuji vam moc
Maky_Joey
Maky_Joey (7 příspěvků) 26.08.2011, 16:39:14 xxx.xxx.165.211
Přinesla jsem si domů ručně dokrmeného papouška horského, jsou mu cca 3 - 4 týdny. Myslíte si, že je vhodné ho odčervit? Budu ho mít doma.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.