Aktuálně: 4 876 inzerátů174 842 diskuzních příspěvků17 757 uživatelů

Harmonizace

Martin (neregistrovaný) 01.09.2010, 16:29:26 xxx.xxx.160.5
Dobrý den ,jiiž řadu let chovám papoušky ,před pár lety sem si pořdill samičku žaka (krotkou(odchov pod rodiči)zvikla si na lidskou ruku) ,ale protože sem stale neměl moc času se jí věnovat ,tak sem ji pořídil stejně starého samce (palchého (odchov pod rodiči),ale nyní je zviklý na lidi),koupil sem ho k ní když ji bylo 4 roky ,vůbec se k sobě neměli,říkal sem si že to chce čas .Ale čas plynul dále a stále k sobě nic necítí ( věk 7 let),a tady nastala ta chyba,že jsem včas nevyměnil samce (oba jsou pro mě jak mí děti ,takže se ho nebo jí nemůžu jen tak zbavit).Před rokem samice nasedla ,a smec se o ní staral ,ale ,po zbytek roku spolu nesedí ,soupeří zobákama ,ale neutočí na sebe.Potřeboval bych Vaší radu zda jde s tím něco dělat (ikdyž je už pozdě) .Děkuiji za každé názory. Přikládám fotku mých miláčků(náhodou sem je vyfotil když sedělu spolu)
Obrázek
liaj
liaj (111 příspěvků) 02.09.2010, 18:10:51 xxx.xxx.6.67
co myslíte tím, že samice nasedla? někteří chovatelé vám řeknou, že pokud nezačnou harmonizovat hned, nebudou už nikdy. já znám případ, kdy se žakové dali dohromady po čtyřech letech, ale žádná velká láska to není . obecně platí, že čím déle chováte žaka samostatně, o to déle trvá pak případné párování. vaši situaci ale úplně chápu, protože jsem v obdobné. dopárovala jsem sice mladšího žaka, ale už je to rok a půl a v podstatě k nějakému výraznému sblížení (v mé přítomnosti-kameru nemám) nedošlo. k samici, kterou jsem dokupovala, mám ovšem stejný vztah jako k samci a nedokážu si představit, že bych ji prodala. v květnu jim byly tři roky, jsou to ještě takoví puberťáci, tak si říkám, že ještě počkám. zajímaly by mě názory zkušenějších chovatelů..
anonymní (neregistrovaný) 02.09.2010, 18:22:18 xxx.xxx.79.3
Jestli nejste tzv.chovatel, tak samičku nikdy nevyměníte. Prostě to nejde. Buď je člověk posedlý chovem a nedbá na city k jednotlivým ptáků a jde mu jen a jen o chov a nebo máte k těm ptákům nějaký vztah a tak to nejde se jich zbavit jen proto abyste měla dokonalý pár a mladé.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.