Aktuálně: 4 959 inzerátů174 205 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

amazoňan

chocolatex
chocolatex (3 příspěvků) 21.09.2010, 12:32:36 xxx.xxx.165.239
chtěla jsem se zeptat, když bych chtěla dát papouška anmazoňana oranžovokřídlého do choovu co musí splňovat? jsou pro to určitá kritéria? a jak je dyštak poznám? nebo na něj musí kouknout nějaký skušený chovatel? rada by se mi hodila.. :) a jestli je možno když byl dva roky normálně s lidma v bytě jestli je vhodné ho do chovu vůbec dávat? díky.. :)
cone
cone (1412 příspěvků) 21.09.2010, 13:23:02 xxx.xxx.67.3
Pokusím se Moniku odpovědět. Od letošního roku spadají am. oranžovkřídí / jinak také nazývání venezuelští / do skupiny , která se již neregistruje. Pohlaví se spolehlivě pozná jen metodou DNA nebo endoskopií / provádí pouze spec. vet./ Pohledem okem může být mylný a chovat několik let pohromadě stejné pohlaví pokládám za ztracený čas.Hnízdit mohou tito amazoňané od tří let, spíše však ještě o nějaký rok později. Do chovu se dá použít i jedinec žijící s lidma, jen je třeba jisté opatrnostipři seznamování s jiným jedincem, byť bude opačného pohlaví. Jen se ještě před pořízením venezulce dobře seznam s jeho nároky na prostor a hlavně na sestavení krmné dávky. Hodně štěstí v chovu těchto nádherných papoušků.
chocolatex
chocolatex (3 příspěvků) 21.09.2010, 21:10:12 xxx.xxx.165.239
no já už ho mám a je to sameček to vím jistě, protože ten test mi chovatel dal když jsem si ho pořizovala.. takže nemusí splňovat nějaké extra nároky? protože všude sem četla, že chtějí bezchybné jedince a nevím jak to poznám.. podle mě je v pořádku a je krásný a peří si neškube což je podle mě hlavní.. a ještě bych se chtěla zeptat, protože Kryštof není zrovna moc společenský a přijde mi hodně často protivný a nevím jestli je to ještě tou ptačí pubertou jak to nazýváme nebo je prostě takový tak co si o tom myslíte? bojím se, aby třeba na samičku neútočil? je ve společnosti senegala a na toho není zrovna milej, ale je to taky sameček tak nevím co si o to mám myslet a něčí názor by se mi určitě hodil.. :) a děkuji za odpověď.. :)
cone (neregistrovaný) 21.09.2010, 21:59:15 xxx.xxx.67.3
Hodně chovatelů chová na jedincích různě poškozených - prsty a drápky, křídlo, zobák .... , ono se to na mladých nějak neodrazí. Ta útočnost může být způsobena tím, že senegal je samec nebo že se jedná obecně o senegalce. Takže shánět samičku přiměřeného věku a opatrně navykat a snažit se POMALU spárovat, neumisťovat hned po pořízení do jednoho prostoru klece či voliéry, nechat je na sebe navyknout odděleně, pouze kontakt vizuální a hlasový.
sejček
sejček (1256 příspěvků) 21.09.2010, 22:47:48 xxx.xxx.23.174
přesně jak řekl cone sehnat samičku a pomalu je sbližovat ale volil bych starší samičku ne mládě. ty bych umístil vedle sebe do klece,aby si na sebe zvykali. A až bude ta samice tak hlavní je nepouštět je do klece která patřila někomu z nich, nebo ji úplně celou přestavět aby si na ní pták který v ní bydlel nedělal nárok
Orina (neregistrovaný) 22.09.2010, 05:30:31 xxx.xxx.123.194
Já bych vám doporučila, pokud se zvlášť amazoňanovi senegalec nelíbí, abyste je oddělila, protože by to časem mohlo dopadnou pro senegala špatně. Jinak co se týká škubání , tak u amazoňanů by to musela být vyjímka a muselo by jít už o velmi silný stres aby se začal škubat. Amazoňani jsou velmi přizpůsobivý ptáci, takže tam takové extravagance jako u žaků nehrozí. Pokud žil s někým v bytě tak to asi příliš voliérový pták nebude a měla byste mu, pokud budete chtít odchovávat mladé, přizpůsobit podmínky na jaké byl dříve zvyklý. Jestli máte dvouletého amazoňana můžete k němu dát i mladší samičku nemusí být stejně stará jako samec.Obzvlášť jestli na chov nepospícháte, tak si mladší samice alespoň lépe zvykne, ale jak už bylo psáno musíte je mít umístěné každého ve zvláštní voliéře vedle sebe. Určitě se budou druhy amazoňanů od sebe lišit hlavně povahou, ale to co píšu je z mých zkušeností, ale s jiným druhem amazoňana.Takže hodně štěstí v chovu.
Obrázek
chocolatex
chocolatex (3 příspěvků) 22.09.2010, 16:10:06 xxx.xxx.165.239
děkuji Vám za rady.. :) ty dva mam oddělené a každého v jiné místnosti a jen si povídají jestli se to tak dá nazvat.. :) a jak dlouho by se měli ty dva tak sbližovat? a neměla bych jim toho senegala dát někam z dohledu? nebo nevadí jestli tam s nima bude komunikovat? na mladý nespěcham jen bych byla ráda, kdybych zá pár let třeba nějaký měla..
Orina (neregistrovaný) 22.09.2010, 20:12:44 xxx.xxx.91.50
Pokud máte papoušky v pokoji, tak musíte dát hlavně pozor, abysi při proletu po místnosti nesedali navzájem na strop klece, protože by si mohli ukousnout drápek nebo prst. Až budete mít po karanténě samičky, tak můžete klec se samičkou postavit přímo ke kleci samce. Nevím jak máte starého senegala, ale možná by stálo zato mu pořídit taky partnerku a seznamovat je tím samýmzpůsobem jako amazoňany.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.