Aktuálně: 4 943 inzerátů174 393 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Ranka na křídle

Hani
Hani (51 příspěvků) 08.03.2011, 01:14:06 xxx.xxx.18.225
Zdravím, potřebovala bych poradit.. Dnes jsem si všimla, že má náš amazoňan malou ránu na křídle. Zřejmě si ji způsobil zobákem. V tomto místě si totiž zobákem dost často čistí peří - je možné, že si to mohl poranit spíše náhodou, nebo to blbost ? Peří si jinak neškube a pečuje o ně přiměřeně (řekla bych..). Asi mu ta rána vadí, protože si do ní asi dvakrát kousnul :/ Naštěstí to nekrvácí a určitě se začne tvořit strup, ale mám strach, aby si ho pak nestrhl, až si to místo zas bude zobákem "projíždět", a tím si pak ránu znovu a znovu neobnovoval.. Zatím nejde na ruku (máme ho necelý měsíc), tak nevím, jak (a čím) bych mu to poraněné místo případně ošetřila. Díky za odpovědi. Přikládám foto, abyste měli představu, kde rána je. Foto křídla je z horní strany, rána je schovaná zevnitř, těsně za okrajem.
Obrázek
sunflowersman (neregistrovaný) 08.03.2011, 13:02:46 xxx.xxx.175.196
Dobrý den. Poranění si mohl způsobit také úlekem a praštěním okraje křídla o mříže klece.
Hani (neregistrovaný) 08.03.2011, 14:03:10 xxx.xxx.18.225
Pravda, včera spadnul z bidla na dno klece (něčeho se lekl) - úplně jsem na to zapomněla. Naštěstí dnes si toho vůbec nevšímá a zobanem do toho vůbec nekousnul.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.