Aktuálně: 4 905 inzerátů174 732 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

Přerostlá zobák u rosely

Michal (neregistrovaný) 21.03.2011, 19:58:09 xxx.xxx.4.166
Zdravím, žádám o radu. Před pár dny sem byl na návštěvě u známých kteří mají roselu pestrou mají ji v poměrně malé kleci. zobák asi o 3cm přerostlý drápky taky dost...okamžitě sem je přemluvil ať mi ptáčka dají. Zítra pro něj jedu. Zajímalo by mě zda nevíte nějakou radu nebo zda nemáte zkušenosti jak postupovat. Dám jí samozřejmě bidýlka z ovocnáčů a prý je dobrý i brusný kámen pro hlodavce že je tvrdší než klasická sépiovka. Má šanci si zobák sám zbrousit? drápky vím jak opatrně zastřihnout(samozřejmě opatrně na cevky),ale nechce se mi do zastrihování,pač pak se musí už pořád provádět upravy, prý je lepší nechat ho ať si to zbrousi sam? Diky za Info!
Hani
Hani (51 příspěvků) 21.03.2011, 20:29:22 xxx.xxx.18.225
Záleží na ochočenosti papouška. Velmi ochočený si nechá opatrně od svého majitele obrousit drápky i pilníkem. Cvakání není pochopitelně úplne ideální - pro papouška to není příjemná procedura a může se Vás pak bát (hlavně Vaší ruky). Může to udělat veterinář. Určitě to chce ty větve, taky často obměňovat, a ať jsou hrubší. Existují i speciální brusná bidla. I ta sépiovka není na škodu. Ohledně zobáku Vám asi neporadím :/ .. Každopádně ten se nikdy nezastřihává (aspoň tak jsem to četla).
daninka
daninka (38 příspěvků) 22.03.2011, 07:20:28 xxx.xxx.25.205
Dobrý den, vloni jsem dostala samce rosely pestré pěkného, ale s výrazně přerostlým zobákem. Byl v dost žalostném stavu, protože původní majitelé ho měli v malé kleci bez jakékoliv možnosti obrušování zobáku. Nebyl zvyklý na větve ani sépiovku. Zobák jsem mu ocvakala kleštičkama na nehty, jde to docela dobře, ale musíte na několikrát.Né najednou. Podstoupil to asi cca 5x za léto . Tím, že jsme ho hned co jsme ho dostali umístili do 5 m voliéry s možností okusu větví, tak se to naučil a teď už se stříhat zobák nemusí, sám si to přirozeně obrušuje. Ten zobák se zacvakává opravdu opatrně po mm. Ten náš roselák na tom byl původně tak, že se nemohl ani najíst. A´t se Vám to podaří Dana
Michal (neregistrovaný) 22.03.2011, 13:15:16 xxx.xxx.4.166
Děkuji za radu :) Snad se zadaří a ptáček se z toho vylíže :)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.