Aktuálně: 4 648 inzerátů177 525 diskuzních příspěvků17 794 uživatelů

CENY ???

cone
cone (1412 příspěvků) 03.04.2011, 12:35:10 xxx.xxx.67.3
Při pročítání příspěvků na jiných forech a dokonce i s jinou problematikou než je ptactvo jsem narazil na zajímavou myšlenku -" je pochopitelné, že s nárůstem cen všeho okolo se zvýší i cena odchovů "- jednalo se o makaka rhezus. Myslíte si, že cena papoušků obecně jde či v budoucnu půjde s nárůstem cen všeho okolo / rostoucí ceny krmiva,rostoucí ceny na vybudování nových voliér, ....../ nahoru, že se toto vše nějak do cen odchovů promítá? Nebo jdou prodávající s odchovy pod cenu ?
kajik (neregistrovaný) 03.04.2011, 13:33:10 xxx.xxx.16.80
nerekl bych , ze ceny papousku (ted myslim tech hojne chovanych ) pujdou nejak moc nahoru. Spise zustanou priblizne stejne jako jsou ted. Ono hodne zalezi na nabidce a poptavce. A jelikoz ted je pre andulkovano a pre penantovano, tak jsou chovatele radi, ze mlade prodaji, i kdyz treba levneji, nez by chteli. Cena se mozna zvysi napr. u cervenokridlich, protoze ted je doba, kdy maly chovatele dospivaji k vetsim papouskum a rekl bych, ze prave cervenokridli jsou ted v kurzu. Kdo vi, ale treba za rok za dva zase pofrci kralovsky. Osobne neplanuji prodavat sve odchovy o neco draz. Spis se budu snazit neco vic vypestovat sam a nebo co nejvic nazbirat v prirode a tim se mi cena srovna.
cone
cone (1412 příspěvků) 03.04.2011, 13:55:05 xxx.xxx.67.3
S těmi pap. červenokřídlými s tebou naprosto souhlasím, jinak jelikož se ceny dost vyvíjí, a řekl bych že spíše směrem dolů, rozhodl jsem se přepracovat ceník papoušků z r. 2009- vše dle cen uvedených na našem trhu. Jinak můj dojem je , že ceny odchovů ptactva souvísí pouze s poptávkou na trhu, nikoliv s náklady potřebnými na zdárný odchov.
Marty (neregistrovaný) 03.04.2011, 14:05:39 xxx.xxx.249.60
Také mám dojem, že ceny papoušků jedou v zaběhnutých kolejích. Jakoby nikdo nekontroloval ceny všeho okolo. V mém případě například prodej rosel pestrých. Mnoho lidí prodává na hranici 300 kč za kus. Já jsem neměl problém prodávat za 600 kč. Tady už jdu do detailu, ale je to tak. Lidé si asi neváží své práce.
Orina (neregistrovaný) 03.04.2011, 14:29:26 xxx.xxx.74.180
Také bych se přidala ráda s poznatkem o cenách. Jestliže si rozprostřete mapu ČR tak se papoušci chovají především na Moravě a dále především nejvíc na venkově.Tím, je i daná cena za papoušky. Zatímco někdo bojuje s cenou žaku okolo 10 - 15 tis. V Praze je běžná cena 35 i výše(jak jsem se dozvěděla od naříkajícího zájemce o žaka) Zrovna tak je to i s cenou ostatních papoušků. Je pochopitelné, že si v Praze v paneláku neudělá někdo voliéru s množstvím papoušků. Takže má raději mazlíka nebo několik papoušků, hlavně aby to nerušilo sousedy. No a takový kupující se bude snažit koupit co nejblíže ve svém okolí, protože když pojede pro mazlíka někam daleko, tak dá za papouška tu samou cenu jako kdyby ho koupil draho ve městě, protože cena benzínu cenu ptáka vyrovná. Málokdo v té chvíli přemýšlí o nějaké kvalitě, když to chce doma jen na parádu. Takže ceny papoušků určitě porostou, ale v místech, kde neni přepapouškováno.
sunflowersman (neregistrovaný) 03.04.2011, 14:42:56 xxx.xxx.175.196
Dobrý den. Ceny papoušků jsou pro mě cenami naprosto umělými,i kde nehrají žádnou roli náklady. Podle mě ani neplatí pravidlo vzácnosti a ceny, jelikož mnoho druhů je v České republice zastoupeno velmi vzácně, ale cena není až tak vysoká. například určité druhy pyrurů apod. Věřím, že cenu papoušků dokáže zvýšit pouze hromadná panika viz. ceny Afriky před krizí a po ní.
ketas79
ketas79 (61 příspěvků) 03.04.2011, 15:37:59 xxx.xxx.51.73
Dobrý den.Jak již bylo psáno!Myslím,že andulek je opravdu nadbytek,rozely jdou dolů z toho samého důvodu.Stačí se rozhlédnout po Přerovské burze,kolik rozel je k mání přímo od chovatelů.A podle toho mají cenu 600-1000Kč.Ale myslím,že málokdo prodá,takže jim zbývá jen výkup.Tam jsou už pak rádi za to co dostanou.Obyčejně ještě míň,než kdyby šli na výkup hned ráno na začátku.
Petr (neregistrovaný) 03.04.2011, 16:09:38 xxx.xxx.230.164
Cena se odvíjí od modní záležitosti.Ted jsou v modě červenokřídlí,za rok třeba králováci.Znát,kam se vrtnou modní trendy chovatel předem,tak je v balíku,ale těžko odhadnout kam se moda vrtne.Petr
anonymní (neregistrovaný) 03.04.2011, 16:26:57 xxx.xxx.109.90
Z červenokrídlych bude ešte mnohých bolieť hlava. Je to najproblematickejší odchov u strednej austrálie, treba mať neuveriteľné štastie pri zostavovaní chov. páru.
anonymní (neregistrovaný) 06.04.2011, 20:49:24 xxx.xxx.142.45
oddelia sa chovatelia od množiteľov a ceny papagájov, ktorý su teraz premnožený sa zase začnú zvyšovať ( nehovorím teraz o andulkách), napr. africký pap. červenobruchý - rufiventris sa tak pred rokom, rokom a pol dal len veľmi ťažko zohnať a predávali sa aj za 2000 eur a predali sa. sam poznam chovateľa ktorý behom pol roka nakúpil 6 párov a behom dalšieho trištvrte roka z nich namnožil 24 mladých. samozrejme po týchto drahých druhoch nie je taký dopyt ako po andulkách a už takýto počet odchovov výrazne zníži cenu na trhu lebo ponuka začne prevyšovať dopyt. a tak je to aj u iných druhoch

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.