Aktuálně: 4 798 inzerátů175 486 diskuzních příspěvků17 765 uživatelů

Mačkovité šelmy a elektrina

Minifarma
Minifarma (1 příspěvků) 31.05.2011, 14:39:48 xxx.xxx.236.166
Na fóre na inej stránke ma zaujalo tvrdenie p.Jüttnerovej o tom, že elektrické ohrady nepoužíva, pretože sú pre jej zvieratá nebezpečné. Pozorne som sledovala fotografie viacerých chovateľov a naozaj, elektrina sa v súkromných chovoch nevyužíva. Videla som iba v ZOO v Zlíne, kde to pôsobilo veľmi esteticky. Mne osobne sa tiež viacej páči, keď je pevná ohrada jemnejšia a je dokombinovaná elektrinou, ako hrubšie mreže, poprípade kari rohože. U nás sa to osvedčilo pri zvieratách, ktoré sú majstrami útekov, poprípade pri ničiteľoch ohrád. Taktiež sa zvieratá neblížia k plotu, čo zabraňuje, aby ich turisti kŕmili z ruky nevhodným krmivom. Je teda nejaký dôvod prečo pri mačkovitých šelmách elektrinu v kombinácii s pevnou ohradou vylúčiť? Ďakujem vopred za Váš čas a odpovede. Prikladám foto z Oázy sibírskeho tigra v SR.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 03.11.2011, 15:36:06 xxx.xxx.99.26
ano i já si myslím nebo spíš mám ve výběhu rysů elekrické zavedení . staré je přes 8let a nikomu neublížilo . ale když jsem s váma v kontaktu tak přemýšlím o tom že bych si pořídila tygra .a chtěla bych se vás zeptat kolik šelem jste odchovala jaké s nimi máte skušenosti a co si myslíte o útoku tygra . předem děkuji za odpověd .s pozdravem

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.