Aktuálně: 4 667 inzerátů177 207 diskuzních příspěvků17 792 uživatelů

Mníšek a jinej papoušek?

wakowewerka
wakowewerka (3 příspěvků) 01.08.2011, 00:17:51 xxx.xxx.242.20
Zdravím. Už to budou dva roky co jsem si pořídila ručně dokrmeného Mníška, po pár dnech jsem ho měla i s Andulkou, chvilku to byl problém mít je oba pohromadě protože mnich se nerad dělil, ale pak už byly kámoši. Bohužel nedávno po dvou letech andulka umřela, důvod přesně nevím ale mnich jí nic neudělal. Od té doby se sním nedá bydlet :D snažím se mu věnovat furt , jsem sním v pokoji, ale pokuď odejdu stěžujou si i sousedé. Chci mu pořídit parťáka, ale vůbec si nevím rady jakého. Přemýšlela jsem o Rosele ale asi mládě , možná i ručně dokrmené, seznamování bude v cizí místnosti aby mnich nedělal problémy , případně je ze začátku dám každého do jiné klece. Ale co teď, když je to samec , mohlo by se něco stát? a nebo to není dobrý nápad...?
Orina (neregistrovaný) 01.08.2011, 08:17:18 xxx.xxx.81.240
Proč neopatříte mníškovi parťačku. Stejný druh, stejné zájmy. Nevím proč se lidi uchylují ke kupování různých druhů, často váhově odlišných, odlišných způsobem krmení i oblastí ve kterém se papoušci vyskytují. Může se vám stát, že různé druhy se neshodnou, budete je muset chovat odděleně a řvát budou oba. Přemýšlejte o tom. Je určitě zajímavější chovat pár (nemusíte jim dát příležitost ke hnízdění) než dva různé papoušky.
anonymní (neregistrovaný) 01.08.2011, 09:26:55 xxx.xxx.69.25
Je to pravda.A rozelu úž vůbec ne. Mníšek je jihoamerický papoušek, rozela australský. To je jako nebe a dudy. Určitě papouška stejného pohlaví.
anonymní (neregistrovaný) 06.08.2011, 09:28:32 xxx.xxx.242.20
To ano, je určitě pěkné sledovat páreček, ale to potom budou řvát oba :D :) Můj mnich se učil od andulky a ta neřve ale "zpívá" takže to bylo k vydržení :D
Jájina (neregistrovaný) 06.08.2011, 12:40:15 xxx.xxx.48.123
proč by řvali oba? Budou si štěbetat mezi sebou,nebudou mít potřebu upozorňovat na sebe.....taky jsem pro pořízení stejného druhu. Nebo si poříďte plastovou atrapu,od té se možná mnich naučí mlčet,když se od andulky učil zpívat.
anonymní (neregistrovaný) 06.08.2011, 12:53:11 xxx.xxx.249.198
Co se týká hluku tak zda máte jednoho mnicha nebo dva je úplně jedno. Spíše bude víc klid protože ten samotní nebude nikoho volat a budou si jen mezi sebou pobrukovat. Já jsem choval v baráku dva chovné páry a oproti třeba aratingům nebo pyrurám byl klid.
Honza-Jen (neregistrovaný) 08.08.2011, 11:45:09 xxx.xxx.162.218
Také jsem pro pořízení Stejneho druhu... Pokud by jste k němu daly nějaký jiný druh mohlo by to dopadnout špatně
wakowewerka (neregistrovaný) 19.08.2011, 17:29:21 xxx.xxx.242.20
Já trávím doma hodně času, Ross je venku z klece skoro furt, a i přes to na sebe upozorňuje, a to se mu věnuju veškerý můj volný čas :) Ještě si to nechám projít vše hlavou a poptám se chovatelů kteří mají třeba nějákou tu zkušenost.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.