Aktuálně: 4 853 inzerátů175 266 diskuzních příspěvků17 761 uživatelů

papoušek senegalský

Misury
Misury (4 příspěvků) 15.08.2011, 09:17:02 xxx.xxx.197.98
Dobrý den, chci si pořídit papouška do bytu. Byla bych ráda, kdyby nebyl tolik hlučný (kvůli sousedům) a také ne tolik náročný. Je papoušek senegalský tou pravou volbou? Děkuji. M.
cone (neregistrovaný) 15.08.2011, 09:21:20 xxx.xxx.67.3
Jestli bude pro vás tím pravým těžko říct, ale určitě je to jeden z kandidátů, který by v bytě žít mohl /nároky na prostor, hlasové projevy/. Samozřejmě ručně dokrmený a krotký.
anonymní (neregistrovaný) 15.08.2011, 09:24:00 xxx.xxx.197.98
Děkuji a mohl byste mi sám doporučit, který je takto nejvhodnější? Co papoušek zpěvavý? Máte s ním zkušenosti? Děkuji
Zdeny (neregistrovaný) 15.08.2011, 10:29:34 xxx.xxx.228.154
Ano senegalec je vhodný do bytu, naučí se opakovat zvuky a není hlučný. Je tam ovšem cena kolem 4000kč. Možný je i mníšek šedý, který je také často ručně dokrmován a cena je poloviční. Pokud máte zájem o senegalce, tak kamarád bude nyní dvě mláďata odstavovat.
Misury
Misury (4 příspěvků) 15.08.2011, 10:40:07 xxx.xxx.197.98
Plánuji si ho pořídit až tak ke konci roku, byt si budu teprve kupovat, což je škoda:-( Hned bych do toho šla, ale doufám, že i v budoucnu nebudu mít problém ho sehnat. A mníšek šedý je také klidný? Četla jsem, že moc ne, že je tím pověstný. Ale je krásný, také jsem o něm přemýšlela. Děkuji Vám za informace a předání zkušeností, musím vědět vše:-)
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 15.08.2011, 10:48:24 xxx.xxx.161.104
Ano, p.senegalský je dobrou volbou. Popřípadě i papoušek žlutotemenný (Poicephalus meyeri), je sice o něco dražší ale do bytu také vhodný. Jinak z vlastní zkušenosti mohu doporučut amazónek černotemenný nebo bělobřichý ALE POUZE opravdu ručně dokrmený, (odchov pod rodiči by byl asi hlukově neúnosný) je to VELICE hravý papoušek, který si bez problémů vystačí z hračkama bez přítomnosti člověka (zaměstnání) a jsou krásní a pokud bude ruč.dokrmen nebudete o něm takřka vědět. Samozřejmě je to kus od kusu, ale to je u každého papouška, nikdy nebudou dva papoušci byť jednoho druhu stejní, jak v chování tak v hlučnosti. Není ani potřeba velké klece. Záleží také jaký máte rozpočet.
Misury
Misury (4 příspěvků) 15.08.2011, 11:01:09 xxx.xxx.197.98
Přiznám se, že nemám na nějakého drahého papouška. Takže požadavky asi, aby byl tak max. od 2 - 4 tis. max. Aby byl vhodný do bytu, ne tolik hlučný a s prima povahou:-) Nemám s tím žádné zkušenosti, tak je zatím sbírám, ale ráda bych si ho pořídila.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 15.08.2011, 12:00:12 xxx.xxx.161.104
koukněte ještě na pyrury, s ruč. dokrmenou se do vaší ceny vlezete a pyrury dokážou být taky velice dobrými a vděčnými společníky, hlukově jsou přijatelní a člověku se dokáží plně oddat.
Lenka (neregistrovaný) 15.08.2011, 12:32:50 xxx.xxx.238.151
Vhodná do bytu je také aymara. Je hravá, tichá a povahově příjemnější než např. andulka, která se tolik doporučuje. Pokud chcete papouška senegalského za každou cenu, uvědomte si, že přilne pouze na jednoho člověka, a to každý. Je jedno, jestli bude dokrmený nebo ne, prostě je to takový druh. Pokud si pak budete někoho domů vodit nebo bydlet s někým dalším, v lepším případě jej bude papoušek naprosto ignorovat, v lepší ho bude šikanovat, napadat, kousat.... prostě ho nikdy nepřijme. Také mají známé období puberty, ve kterém je papoušek ze dne na den agresivní na vše a na všechny (i vás!), bude útočit, vřískat, kousat, nepůjde do klece, vše bude rozhazovat a ten řev je opravdu těžko snesitelný. Toto období trvá cca 4 měsíce, potom se vrátí do normálu. Ale musíte s ním být denně a věnovat se mu. Pokud to v pubertě nedodržíte s tím, že "počkáte až ho to přejde", tak ho to nepřejde. V této pubertě si upevňuje chování do života, pokud s ním nebudete a nebudete toto období snášet, zakřičíte nebo ho uhodíte, máte po papouškovi... musí to vydržet i sousedi, je to opravdu nesnesitelné období :( ale o pubertě jistě víte, jaké jsou zásady a jak probíhá, když jej chcete... Dále zvažte, zda nevyrážíte na čundry, k moři apod. Tento papoušek dost špatně snáší to, že si ho k někomu odložíte a na takovou dobu odjedete bez něj. Někteří to snesou, jiní na vás zanevřou a ztratíte jeho lásku, jiní se vyškubou a přestanou u návštěvy jíst apod. Musela byste jej od malička učit na jiný prostor, do kterého ho budete "odkládat". My razíme heslo - kam nemůže papoušek, nepůjdu ani já. Všude ho vozíme s sebou (dovolená, víkendy, akce na chatě s přáteli, návštěvy, služební cesta, apod.). Hodně lidí také nebere ohled na jeho dlouhověkost - 20-30let. Zjistí, že jsou mladí, že dostali novou práci, musí se stěhovat a papouška prodávají, mají příležitost pracovat či studovat v zahraničí a opět - papoušek letí z domu, aj. Proto dobře rozmýšlejte. Vhodné jsou opravdu aymary, pyrury, korely, aratinga sluneční (ručně dokrmená!), amazónci, papoušíček, andulka, apod. Hodně štěstí :-)
anonymní (neregistrovaný) 15.08.2011, 12:46:48 xxx.xxx.197.98
Děkuji za názory a za zkušenosti. Nechci udělat s výběrem chybu, aby pak papoušek netrpěl, to určitě ne. Není to jen rozmar, chci ho napořád, žádné odkládání:-) Ale je pravdou, že Senegala asi vynechám. Porozhlédnu se po jiném, jak jste doporučila (i) a uvidíme. každopádně s mými dotazy tu nejsem naposledy a opravdu děkuji za odpovědi, moc mi to pomáhá. Hezký den:-)
fylip
fylip (1289 příspěvků) 11.10.2011, 17:31:30 xxx.xxx.80.34
Toto téma jsem nezaregistroval, takže reaguju až teď. U nás doma se senegalec neupnul na nikoho a choval se ke všem stejně, takže v tom, že se VŽDY na někoho upně bych nesouhlasil. Stejně tak s tím, že těžko snáší přítomnost jiných lidí po dobu dovolených. U nás ho vždy měla přes dovolenou babička s dědou, kteří ho každý den pouštěli a senegalec to snášel dobře. To je jen moje zkušenost s senegalcem.
Radek (neregistrovaný) 12.11.2013, 14:44:50 xxx.xxx.33.1
Dobry den mam papouška senegalskyho štipe ma pul roku ? Dase nějak s klidnit nenchase ani chytit cosnim mam dělat je ručně od krmeny ? meho tatku se necha chytit čim toje ?
anonymní (neregistrovaný) 12.11.2013, 16:40:27 xxx.xxx.11.157
Senegalec si vybira prevazne jednu osobu. Zrejme si vybral otce. Bohuzel. Snazte se mu maximalne venovat, ale nevtirat se mu. Brzy pujde do puberty a bude si toho upevnovat vic. Pokud i nadale zustane otec favoritem, tak uz papousek partnera nasel.
anonymní (neregistrovaný) 02.12.2013, 12:47:59 xxx.xxx.253.34
Dobrý den!My jsme si koupili senegalce již dospělého a co se týče jeho hlasového projevu,tak musím říct,že je vcelku tichý.Hodně napodobuje všelijaké zvuky,umí říct svoje jméno atd.Samozřejmě,že dovede taky pěkně zakřičet,ale to opravdu minimálně.Jen když se zlobí.Nemá rád hluk a hlasité křičení(když se třeba někdo začne hlasitě hádat.Protože je celkem plachý.Při nějakém atipyckém zvuku(když se něčím bouchne,ťukne)tam sebou lehce cukne.Je ochočený a je fakt,že nejvíce si zvykl na mně.Ale když nejsem doma,tak si klidně hraje s manželkou,nebo mladším synem(17 let)Staršího syna nějak nemusí,ale na ruku si klidně sedne.Co se týče kousání,tak klidně štípne někdy i mně,když se mu něco nelíbí,nebo si myslí,že se mu málo věnuji.Extrémně nesnáší,když telefonuji.To mně skočí na rameno a začne klvat telefon i mně :-) Ovšem jinak je to miláček.Přiletí na zavolání na ruku a na rameni mi dokáže sedět celé hodiny.Chtěl bych se ještě zeptat na jednu věc.Onehdá jsme koupili toto krmení : http://www.avicentra.cz/exoticke-ptactvo/23-zakladni-krmivo/velky-papousek/22-velky-papousek-deluxe.html a zjistili jsme,že jsou tam i chilli papričky.To papoušci normálně žerou?? Díky za případnou odpověď.Zatím je ze zobání vyndávám. Vlasta
anonymní (neregistrovaný) 02.12.2013, 17:34:28 xxx.xxx.251.134
Čili papričky jsou pro papoušky vhodné. Ne všichni je ale berou.Moji (mníšek, pyrury,..) je nechtějí.
bengalka (neregistrovaný) 04.12.2013, 16:54:08 xxx.xxx.83.57
můj senegalec je má docela rád,oždibuje je a hraje si s nima. A taky chci vyvrátit to,že se upne jen na jednoho člověka. Je to všechno o výchově a chce to čas. Já mám senegalce od jeho šesti let a zhruba po čtyřech měsících je to mazel největší. Bere stejně mamku i mě.Kočky nikdy neviděl a dneska je s nima nějvětší kamarád.
anonymní (neregistrovaný) 04.12.2013, 18:36:53 xxx.xxx.239.82
Já mam doma taky senegalce,je mu cca. 1 rok a zatim je skvělej,už by měl mít pubertu,ale zatím nic nepozoruji,jenom se někdy chová jako blázen :-) začne se na kleci kejvat a u toho se rozčiluje nebo když ho ráno vypustim,tak lítá a křičí,ale za chviličku je klid,radši má mě,ale ted už lítá i za manželkou a když nejsem doma,tak jsou spolu kamarádi,ne jako se mnou,ale normálně ho pouští s klece atd.Papričky taky moc nechce,spíš je vyhazuje,každý ma rád prostě něco jiného.
bengalka (neregistrovaný) 04.12.2013, 23:16:58 xxx.xxx.83.57
Já vždycky říkám,že se zvíře chová tak,jak se k němu chová člověk. A samozřejmě i podle toho jak ho člověk vychoval. Každé zvíře je obrazem svého pána. A tak nemám ráda,když zvířata někdo škatulkuje- senegalec se upne na jednoho pána a tak. U každého papouška (ale i ostatních zvířátek) je to individuální. Ten náš je taky víc venku,než v kleci. :o)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.