Aktuálně: 4 905 inzerátů174 734 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

druh papouška

Ivo48
Ivo48 (4 příspěvků) 17.08.2011, 23:50:43 xxx.xxx.51.27
Ahoj, našel jsem u silnice papouška a nevím co je to za druh. Klec samozřejmě dostane věčí, je to provizorní řešení. Děkuji za pomoc :)
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 18.08.2011, 08:29:05 xxx.xxx.48.123
pokud má kroužek,zkuste napsat třeba na iFaunu,že jste ho našel a počkejte,jestli se někdo ozve a nadiktuje správné číslo. bylo by lepší,kdyby se vrátil k majiteli,protože tento papoušek je hodně dobrý letec a není doporučován pro chov v kleci,ale voliéře,která má délku alespoň 4m. Pokud by se nikdo neozval,zkuste s pomalým ochočování,aby jste mu mohl dopřávat dostatečný prolet po bytě.
anonymní (neregistrovaný) 18.08.2011, 15:26:44 xxx.xxx.51.27
Všem děkuji za rady, majitele hledám. Chtěl jsem vědět co je zač,abych věděl jak s ním mám zacházet do té doby než se to vyřeší. Majitel si pro něj s číslem kroužku samozřejmě může ihned přijet.
Milan (neregistrovaný) 19.08.2011, 11:49:29 xxx.xxx.90.187
No pokud by si dotyčný chtěl papouška nechat,asi by se takto neodhalil a zjistil by si to potichu někde jinde. A pokud papouška ztratím nebo najdu je dobré kontaktovat co nejvíce možných zúčastněných-útulky,záchranné stanice,veterináře v okolí /veterináře proto,že tam možná právě nálezce byl/ ,využít net a vyvěsit letáky po okolí.
Ivo48
Ivo48 (4 příspěvků) 19.08.2011, 14:54:32 xxx.xxx.51.27
Lenko: Žádál jsem o pomoc a ne o promluvení do duše. Prohledal jsem internet, jestli někdo nemá inzerát, že se mu ztratil papoušek a na iFaunu jsem dal JÁ inzerát, že jsem našel papuška. Mě zase zarazilo to, že podle 30 písmen, které jsem napsal, jste poznala, že jsem zloděj, kterému by měli urazit ruce, protože se nesnaží papouškovi pomoc. Chtěl jsem vědět co je zač, abych se o něj do doby než se to vyřeší mohl postarat a papoušek nijak zvlášť nestrádal.
Ivo48
Ivo48 (4 příspěvků) 19.08.2011, 14:58:39 xxx.xxx.51.27
Zapomněl jsem dodat, že když se majitel najde, tak mu nebudu bránit papouška si vzít. Jenom aby jste věděla, než uděláte své další závěry milá Lenko :-)
anonymní (neregistrovaný) 19.08.2011, 15:00:16 xxx.xxx.67.84
Oprava . takoví lidé. A pokud Vám papoušek zůstane, tak ať Vám dělá radost!
anonymní (neregistrovaný) 19.08.2011, 16:29:52 xxx.xxx.109.90
Lenka má v niečom pravdu. Som chovateľ a neviem ani jedno číslo krúžžku svojich vtákov iba citesových, lebo tie čísla sú v dokladoch. Kdo z Vás vie čísla všetkých necitesových vtákov ? Zadavateľ položil otázku tak, že z nej bolo jasné, že si chcel vtáka ponechať a zmenil názor až po reakciách Lenky.
wakowewerka (neregistrovaný) 19.08.2011, 17:33:35 xxx.xxx.242.20
Ani nevíte v jakých podmínkách ten papoušek předtím byl. Můžete ho klidně vrátit někomu, kdo se o něj vůbec nestaral a tím pohoršíte situaci. Popravdě, podle stavu papouška bych posoudila zda si ho nechám nebo ne.
anonymní (neregistrovaný) 19.08.2011, 21:35:27 xxx.xxx.237.208
Souhlasim s Cone. Drzet se tematu je dulezite, ale myslim si, ze Lenka a jeste prispevek pred ni dobre poznamenali (mimo tema), ze by se mel snazit papouska vratit. A tady se to zlomilo a zacalo se diskutovat opravdu mimo tema. Druhy diskutujici se jiz neozval a diky tomu, ze se Lenka branila se do ni ostatni navazeji, ale mozna nebyt jich, inzerat na ifaune by se neobjevil. Ja s ni musim v tomhle souhlasit, navic jste ji tady spoustu veci nepravem pripsali - ona nenapsala, ze je Ivo zlodej a že by mu sekala ruce (napsala urazila). "No pokud by si dotyčný chtěl papouška nechat,asi by se takto neodhalil a zjistil by si to potichu někde jinde." Je toto snad malo anonymni? Proc by se tu nemohl nalezce zeptat bez toho aby se prislo kde a kdo papouska nasel?
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 19.08.2011, 21:51:54 xxx.xxx.6.82
Ahojky, teď tedy asi píchnu do vosího hnízda, ale nedá mi to. Pro zadavatele, je moc dobře, že se snažíte určit druh a dobře se o ptáka postarat. Po pravdě, kdyby jste nebyl upřímný a nenapsal hned v první větě, že jste ptáka našel, asi by vaše pocity z následující diskuse byly jiné. Druh už určen byl, k tomu není co říct. Ale nemůžu souhlasit s větší částí příspěvků. Možná mě k tomu vede osobní zkušenost mého známého, ke kterému takhle dorazil alexandr, zmapovali jsme tenkrát chovatelskou veřejnost široko daleko a po značném úsilí našli majitele, který nám řekl, že už si koupil jiného a že ptáka ani nehledal. Když ulítl, prostě se s ním okamžitě rozloučil. A od té doby i kdyby ke mě přiletěl třeba kakadu, dokud mi majitel nezazvoní u brány, mám ho a dělám pro něj první poslední, aby se brzy zotavil. A doufám, že se se mnou někdo z vás alespoň v duchu ztotožní. :-)
Ivo48
Ivo48 (4 příspěvků) 19.08.2011, 21:59:15 xxx.xxx.51.27
Přátelé, koukám jako blázen, už to nechte být. Je mi 17 let, papouška jsem našel poprvé, a na tomto serveru jsem také poprvé, po nálezu papouška jsem se snažil zjišťovat co a jak, tak mi někdo poradil tyto stránky, že zde mi poradíte. Žádal jsem pouze o radu, abych věděl co je to za druh a tím pádem se o něj postarat než se to vyřeší. Ještě jednou děkuju všem hodným, který mi řekli co je to za papouška a poradili mi dát inzerát na iFauna. Inzerát jsem dal a o papouška se snažím starat co nejlépe. Hodně jsem si o něm nastudoval. Co jsem ovšem nečekal, že můj dotaz rozpoutá, takovouhle diskuzi. Pokud příště najdu nějaké zvířátko, snad abych se bál zeptat. Ta voliéra mě samozřejmě zajímala v případě, že mi papoušek zůstane tak pro jeho pohodlí. Mám zvířátka rád a nikdy bych snimi nezacházel špatně!
cone
cone (1412 příspěvků) 19.08.2011, 22:04:54 xxx.xxx.67.3
Myslím, že ti papoušek zůstane a dle tvého zájmu předpokládám, že nebude strádat. Tyto boje jsou jen nějakým výstřelkem posledních týdnů.
biker70
biker70 (235 příspěvků) 20.08.2011, 07:43:52 xxx.xxx.79.243
Pro IVA. Starej se o papouška a neřeš zdejší rejpaly. To, že se najde původní majitel je dost nepravděpodobné... V mojem chovatelském okolí je většina starších,od kterých jsem se v začátcích učil a věř,že PC doma nemá skoro žádný......a když,tak se na něj jen práší.....pokud u něj nesedí vnuk a nepaří hry po netu......radši se sejdou u piva,nebo na zahradě u papoušků. Biker70
Milan (neregistrovaný) 20.08.2011, 09:11:41 xxx.xxx.45.192
To že zadavatel dal inzerát na ifaunu až po diskusi zde,je logický. Dát inzerát našel se papoušek je na nic,je potřeba konkretně JAKY papoušek. A tak se nálezce zeptal na foru kde předpokládal zájem o papoušky,na foru kde očekával že jej bez problémů určí.A potom se podle hesla:podle sebe soudím tebe,dočkal odpovědí. Přeji nálezci,aby vše dobře dopadlo. Ještě malá rada. Pokud jste jej našel na menším městě nebo vesnici,možná Vám pošťačka poradí chovatele v okolí a nebo tradiční informační kancelář-hospoda.
anonymní (neregistrovaný) 20.08.2011, 11:57:38 xxx.xxx.213.227
Taky mě první napadlo to co psala Lenka a v mnohém s ní souhlasím, ale přesto oceňuji snahu zadavatele, ne každý by papouška odchytil a snažil se mu pomoci. Nemyslím si, že by se našel původní majitel, asi je šance malá, ale přesto bych vyčkala jestli se někdo neozve, vzhledem o jaký druh se jedná, snažila bych se mu později najít vyhovují podmínky u někoho ve voliéře.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.