Aktuálně: 4 624 inzerátů177 818 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

Hlas - amazoňan modročelý

anonymní (neregistrovaný) 04.03.2012, 21:45:28 xxx.xxx.174.20
Prosím o radu. Mám amazoňana modročelého jen mě zajímá jak je to u nich z hlasem. Mám dvě knihy od Rosemary Low ve kterých se o tomto nic nepíše. Jde o to, že můj amazoňan chovaný doma při mluvení nepoužívá "hlasivky" vím, že to hlasivky asi nejsou ale nevím jak to napsat lépe. Prostě mluví hodně ale jako by mručivým způsobem. Není to ten specifický hlas, který bývá u ostatních amazoňanů. Já osobně nemručím : ) tak ode mě by to mít neměl. Nevím zda by to mohlo být věkem je to samec a budou mu dva roky.Jen mě to zajímá jestli někdo neví. Díky za případné odpovědi.
gabaez
gabaez (2 příspěvků) 04.03.2012, 23:48:19 xxx.xxx.208.170
Máme také amazoňana modročelého a slova která pochytil ode mne, také "mručí". Sám si o sobě myslím, že také nemručím, ale to co se naučil od dětí, či od manželky vyslovuje vpohodě, ale slova ode mne "mručí". Asi to je tím, že má lepší sluch než já.
anonymní (neregistrovaný) 05.03.2012, 07:24:53 xxx.xxx.46.233
Někdy, než se amazoňan rozmluví, mluví takovým chraplákem. Záleží jestli intonaci pochytí od vás a přidá k tomu hlubší tón zvuku nebo začne pištět jako děti. U vyšších tónů brzo přejde na normální zvuk ve slovech u nižších tónů může chraplák ve vyslovovaných slovech zůstat.
anonymní (neregistrovaný) 05.03.2012, 19:24:42 xxx.xxx.174.20
díky za odpovědi. No jak to tak čtu tak to asi opravdu bude mnou : ) Ale jezajímavé, že žádná slova od přítelkyně nepochytil. Opakuje jen to co říkám já.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.