Aktuálně: 4 342 inzerátů190 140 diskuzních příspěvků17 958 uživatelů

Komentáře k článku

Stres u ptáků

Vaše jméno:
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Tak já měl na výstavě papoušky všehovšudy třikrát a mohu říct, že bych na nich nesledoval náznaky jakéhokoliv stresu. Ať již při pobytu v novém prostředí, tak při návratů domů. O cestě ani nemluvím, jelikož mám volnoletce a jsou na cestování zvyklí. Letos porvé s jejich vlastními mláďaty a úplně na pohodu. Když jsem je přišel zkontrolovat, přišli si všichni pro ořechy, byli rádi že mne vidí... Po chvilce šli zase drtit větve ve velké voliéře. V novém prostředí neměli vůbec problém s krmením.
Taky ptáky na výstavu nedávám.Asi je nás víc, kteří si stres u ptáků uvědomují. Jenže pak jsou takoví, kteří kritizují, že výstavní areály zejí prázdnoutou a že při návštěvě výstavy tam vlastně nic neviděli. Je tedy otázka jestli se mají výstavy pořádat, když ptákům tolik vadí.
Veľmi dobrý a poučný článok,po prečítaní som sa utvrdil v tom, že robím dobre, že už viac rokov po sebe nedávam vtáky na výstavy./odchyt, preprava, cudzie prostredie, iný susední vtáci, množstvo ľudí, blesky fotoaparátov atď /