Aktuálně: 5 999 inzerátů162 843 diskuzních příspěvků17 581 uživatelů

Komentáře k článku

Hybridizace a křížení hadů - ano či ne?

Vaše jméno:
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Tak jsem po několika letech narazil opět na můj článek, který rozdmýchal tolik vášní a emocí. A jak jsem očekával, nejvíce byli rozhořčeni právě Ti největší zastánci různých kříženců a co nejbizarnějších barevných variant. Samozřejmě chápu, že mnohé jsou atraktivní, ale jak píše Pavel (děkuji za podporu), z genetického hlediska jsou tito jedinci naprosto bezcenní. Málokdo pochopil, že v článku šlo především o to, zachovat pro budoucnost geneticky čisté linie, na které už skoro nenarazíte...
Ať jde o křížence (poddruhové, mezidruhové), nebo šlechtění ztrátových mutantů a jiných genetických odchylek, je fakt, že tato zvířata jsou z hlediska druhu zcela bezcenná. Nelze popřít, že někdy mohou být chovatelsky zajímavá, popř. (dle vkusu) líbivá. Jde tedy spíše o to, aby postupně v chovech zcela nevytlačila druhově typické chovance, jak se ostatně již stalo u některých akvarijních rybek a exotických ptáků...
Tento článek měl mít v nadpise rovnou: Hybridizace a křížení hadů ne !
O vysokých kvalitách bych nehovořil, jen o zapšklosti vůči šlechtitelské práci. Měl jsem z článku stejný dojem jako přispěvatel číslo jedna:-) Článek hodil do kupy všechno možné a chtěl zdůraznit, že je všechno vlastně krom čistého chovu špatně !

Tento článek napsal chovatel, jemuž u noh seděl přešlechtěný jorkšírský teriér, nebo jezevčík se zakrslýma nohama - což je ovšem v pořádku.

Doba šla dál, možnosti jsou nevídané a máme tady spousty HOBBY chovatelů, kterým jde jen o to mít v teráriu krásného mazlíčka podle svých představ, kterého si budou hýčkat. Jen na tom něco špatného? Každý má možnost si vybrat svou cestu kterou půjde. Chov čistých linii, nebo ŠLECHTĚNÍ různých barevných forem, což také mimochodem zajisté není nic lehkého.

Po posudku těchto dvou článků jsem vyhodnotil, že artikl otištěný v přírodovědném žurnálu Fauna nabývá vysokých kvalit a je velmi precizně zpracován a k jeho srozumitelnosti nemám výtku! Kdežto ve vaší rubrice jsem shledal četné gramatické chyby!
v.pater
ano souhlasím! ale jak se vám to pdařilo Docílit_
Zdravím, maličko bych čekal, že už po reakcích, které vyvolal tento velmi zvláštní a kontroverzní článek (míchající křížení, mutace, liniový chov a další páté přes deváté a díky tomu diskutovaný na dvou hlavních terarijních forech) před lety otištěný ve Fauně, si autor vezme ponaučení a minimálně některé pasáže opraví nebo napíše nový. Vložení článku v původním znění se dá pochopit jen za předpokladu, že jej nevkládal sám autor. Ovšem jestliže je zde nabízená možnost reakce viz výzva k přispění do diskuse:"Do této diskuze můžete psát reakce na můj článek "Hybridizace a křížení hadů - ano či ne?", pak to skutečně tak vypadá. A to je více než smutné.