Vipet

Vipet

Silken Windsprite - LHW

Oficiální zkratka v ČR: DV
Výška v kohoutku: 44-51 cm
Hmotnost: 12 kg
Délka života: 11-13 let
FCI: X. - Chrti
Využití: lovecký pes
velikost písma:  A A A
01.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     4319 zobrazení     2 komentáře

Vipet patrně vznikl křížením s teriéry v 19. století v severní Anglii. Dnes bývá toto plemeno nejčastěji využíváno jako dostihový a doprovodný pes.

Vipet je vysloveně přizpůsobivý, svému chovateli oddaný a přítulný pes, který je v domě klidným přítelem, ale v terénu rozvíjí svůj lovecký temperament, který prosazuje v různých hrách i ve volném výběhu. Cizích lidí si nevšímá, ale přátele nezapomíná. Lze jej chovat ve větším počtu exemplářů. K cizím psům se chová smířlivě. Není agresivní, ale nenechá si jen tak něco líbit. Je poměrně ostražitý, učenlivý a všestranně zainteresovaný pes.

Vipet je nekomplikovaný a příjemný domácí pes, který udělá radost i začátečníkům. Nechává se rád vychovávat a je ochotný provozovat mnoho kynologických sportovních aktivit. Pokud je vipet správně vedený a naváže úzký kontakt se svým majitelem, může i volně pobíhat. Jeho geneticky fixovaná vášeň pro štvavý lov ovšem může mít různou intenzitu. Jestliže bude mít toto plemeno možnost dosyta se vydovádět ve volné přírodě, bude doma velmi příjemným psem a také dobrým průvodcem na cestách. Pes, který si užívá volného výběhu, by se měl vzdát dostihových aktivit. Péče o srst vipeta je pouze minimální.

VipetNázvy ve světě

Anglicky: Silken Windsprite - LHW

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

05.07.2019, 00:21
Na fotografii je Silken Windhound, nikoli LHW
07.06.2018, 14:12
Vipet a Silken Windsprite --- jsou dvě různá plemena!