Hannoverský barvář

Hannover'scher Schweisshund

Oficiální zkratka v ČR: HB
Výška v kohoutku: 48-55 cm
Hmotnost: 38-44 kg
Délka života: 12 let
FCI: VI. - Honiči, barváři a příbuzná plemena
Číslo standartu: 213
Využití: lovecký
velikost písma:  A A A
08.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     6583 zobrazení     0 komentářů

Původem je Hannoverský barvář potomek středověkých honičů, kteří při lovu vyhledávali stanoviště zvěře, především silných jelenů a kanců, čímž garantovali svým pánům lovecký úspěch. Německá obdoba anglického bloodhounda.

Poněvadž honiči se stali po zavedení moderních metod lovu nadbytečnými, přeorientovali se na barváře, kteří dohledávají postřelenou nebo vyhaslou zvěř podle stop krve (barvy). Pracovali na dlouhém vodítku. Hannoverský barvář je klidný, cílevědomý, charakterově pevný a ostrý lovecký pes, který má výborný čich. Na stopě pracuje jistě a vytrvale i v nejtěžším terénu. Není pro něho problém jít i po staré a vychladlé stopě. Dohledání zvěře oznamuje toto plemeno hlasitým štěkotem, je velmi ostražitý.

Hannoverský barvář je typický lovecký pracovní pes, který patří pouze do rukou zkušeného myslivce, proto se štěňata tohoto plemene dostávají výhradně k myslivcům. Hannoverský barvář vyžaduje důslednou výchovu, spojenou se speciálním výcvikem barváře. Z těchto důvodů pobývají tito psi často na tzv. barvářských stanicích, ze kterých bývají v případě potřeby nasazováni do terénu. Krátká srst vyžaduje po majiteli tohoto plemene pouze minimální péči.

Hannoverský barvářNázvy ve světě

Anglicky: Hanoverian Scenthound

Foto: http://www.vjagd.at

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.