Štýrský brakýř

Štýrský brakýř

Steirische Rauhhaarige Hochgebirgsbracke

Oficiální zkratka v ČR: BS
Výška v kohoutku: 53 cm
Hmotnost: 18 kg
Délka života: 12 let
FCI: VI. - Honiči, barváři a příbuzná plemena
Číslo standartu: 62
Využití: společník, lovecký
velikost písma:  A A A
09.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     6194 zobrazení     0 komentářů

Šlechtění tohoto psa, s cílem vyšlechtit honiče, speciálně pro lov ve vysoký horách, se v roce 1870 ujal průmyslník Carl Peintinger. Vyšlechtil hrubosrstého loveckého psa křížením feny hannoverského barváře s hrubosrstým loveckým plemenem istrijského honiče.

Štýrský brakýř je robustní a tvrdý pes, využívaný pro lov ve velmi nepřístupném terénu za každého, i extrémního, počasí. Je to lovec-individualista s velmi dobrým orientačním smyslem v terénu. V Rakousku, občas i jinde je Štýrský brakýř používán pro lov černé zvěře.

Štýrský brakýř jde hlasitě a jistě po stopě pronásledované zvěře. Po stopě jde spolehlivě i bez vodítka. Při lovu je Štýrský brakýř velmi tvrdý, ale jinak přátelský, klidný a vyrovnaný pes, který se nechá snadno vést.

Tento vášnivý lovec patří pouze do rukou zkušeného myslivce, k začátečníkům se toto plemeno nehodí. Štýrský brakýř se ochotně podřizuje a dá se i poměrně snadno vychovávat. Je to příjemný a nekomplikovaný průvodce myslivců, kteří svého psa rádi chovají i v rodinném životě a berou si ho vždy a všude s sebou. Hrubá srst nevyžaduje po majiteli tohoto plemene žádnou speciální péčí a poskytuje psovi dobrou ochranu před špatnými povětrnostními vlivy.

Štýrský brakýřNázvy ve světě

Anglicky: Styrian coarse-haired Hound, Německy: Steirische Rauhhaarbracke

Foto: http://shopdogs.com.br

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.