Žralok tygří neboli žralok tigrovaný, je rovněž příslušníkem řádu žralounů (Carcharhiniformes), ale na rozdíl od ostatních druhů není živorodý, ale vejcoživorodý, to znamená, že samice klade vejce, která se líhnou buď v její kloace, nebo ihned po nakladení. Může mít i přes 80 mladých, kteří jsou samozřejmé menší než u druhů živorodých - nedosahují délky ani půl metru.
Žralok tygří je rozšířen ve všech tropických a subtropických mořích a oceánech. Vyskytuje se jak při pobřeží, tak na širém moři a často vplouvá i do přístavu a ústí řek. Je to noční dravec, který den tráví při dně nebo ve větších hloubkách. Za své jméno vděčí jak svému zbarvení, má totiž zvláště v mládí výrazně pruhovaný hřbet, tak své žravosti a dravosti. Žralok tigrovaný se považuje za nejnebezpečnějšího ze žraloků pro svou velikost, rychlost a sílu, jakož i pro strašlivý chrup z velmi ostrých, pilovitých trojúhelníkovitých zubů s nápadným výřezem po straně. Dorůstá v průměru 4,5 m délky, ale rekordní kusy jsou více než devítimetrové, čtyřmetrový kus váží kolem půl tuny, sedmimetrový už tři tuny.
Žralok tygří žere kraby a raky, mlže a hlavonožce, všechny druhy ryb včetně žraloků, mořské plazy, ptáky i savce. V žaludku těchto žraloků se našlo všechno možné včetně pytle uhlí. Běžně napadá lidi, a dokonce i lodě. Díky šíři své tlamy dovede pohltit i velkou kořist skoro v celku.
Komentáře ke zvířeti
Nepřihlášený uživatel
Nepřihlášený uživatel
že sem smutná a jsem totiž píča
Nepřihlášený uživatel
Nepřihlášený uživatel
Nepřihlášený uživatel