Velšteriér

Velšteriér

Welsh Terrier

Oficiální zkratka v ČR: WT
Výška v kohoutku: 39 cm
Hmotnost: 10 kg
Délka života: 14-16 let
FCI: III. - Teriéři
Číslo standartu: 78
Využití: společník, lovecký
velikost písma:  A A A
12.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     11366 zobrazení     1 komentář

Původem je Velšteriér lovecký teriér ze severního Walesu. Tito psi ve smečce vyháněli při honu nezraněnou lišku z nory, pak štvanice mohla začít.

V dnešní době se Velšteriér využívá jako rodinný doprovodný pes.

Co se týče jeho charakteru, je to laskavý, radostný, ale náladový teriér, který je nebojácný a nedá se nikdy zastrašit. Je teritoriálně založený, takže cizí psy ve svém revíru strpí jen velmi nerad, i když se k nim nechová agresivně. Je velmi inteligentní, pracovitý, ale i samostatný a s vysokou dávkou lovecké vášně.

Poněvadž má Velšteriér milou povahu a je velmi hravý, rád se vyskytuje vždy tam, kde se něco děje. Je to vhodný rodinný pes. Vyžaduje ovšem velmi důslednou výchovu a vedení, které je schopen znovu a znovu testovat. Štěňata musí být od raného mládí seznamována s cizími psy a musí se naučit podřízenosti. Není to pes určený pro pasivní lidi, nemilující konflikty mezi ostatními psy. Velšteriér se raduje z pohybu a zaměstnání. Kdo mu porozumí, zažije s ním mnoho zábavy. Postaráme-li se mu o vhodné zaměstnáni, může se dobře chovat i v městském bytovém prostředí, jeho srst se musí trimovat (vytrhávání odrostlé srsti). Jinak nečiní péče o srst žádné potíže a pes téměř ani nelíná.

VelšteriérNázvy ve světě

Anglicky: Welsh Terrier

Foto: http://www.vetstreet.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

30.04.2021, 12:38
Dobrý den mám zájem o pejska měly jsme ale umřel nám staří