Flanderský bouvier

Bouvier des Flandres

Oficiální zkratka v ČR: FBO
Výška v kohoutku: 62-62 cm
Hmotnost: 27-40 kg
Délka života: 11-12 let
FCI: I. - Ovčáci a honáčtí psi
Číslo standartu: 191
Využití: společník
velikost písma:  A A A
13.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     5255 zobrazení     0 komentářů

Flanderský bouvier je původem honácký pes obchodníků s dobytkem, pocházející, jak již napovídá jeho název z Flander. Slouží i jako strážný a ochranný pes; také policejní pes.

Flanderský bouvier je doprovodný, strážný a ochranný pes. Jedná se o uznané služební plemeno.

Charakterové vlastnosti tohoto plemene jsou následující, je: klidný, obezřetný, charakterní, chytrý, srdečný, inteligentní, smělý a energický, teritoriálně se chovající pes. K cizím lidem je poměrně nedůvěřivý a ve svém revíru nestrpí žádné cizí psy.

Samostatně pracuje a dobře se prosazuje, Flanderský bouvier není ochoten se podřizovat a přikloní se pouze k chovateli, kterého on sám akceptuje. Jeho výchova není jednoduchá a vyžaduje mnoho odborných kynologických zkušeností. Není to proto pes pro nezkušeného nebo pohodlného chovatele. Má sklon přebírat iniciativu a schopnost prosazovat se v rodině, v níž žije. Jako rodinného psa jej lze doporučit pouze s výhradou. Flanderský bouvier vyžaduje úkolování a životní prostředí nejlépe v podobě revíru, který může hlídat. Vyhovuje mu pevná vazba na rodinu. I když jej nemusíme stále zaměstnávat, přesto by měl být sportovně vychován. Jeho hustou a poněkud rozcuchanou srst je třeba tvarovat s důrazem na jeho hrozivý výraz obličeje. Péče o jeho srst je přiměřená.

Flanderský bouvierNázvy ve světě

Německy: Bouvier des Flandres

Foto: http://www.vetstreet.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.