Wäller

Wäller

Wäller

Oficiální zkratka v ČR: FBO
Výška v kohoutku: 55-60 cm
Hmotnost: 26-30 kg
Délka života: 11-12 let
FCI: neuznané plemeno
Využití: společník, sportovní
velikost písma:  A A A
13.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     5675 zobrazení     0 komentářů

Co se týče původu Wällera, od roku 1994 probíhá křížení pečlivě vybraných australských ovčáků s briardem. Cílem je vyšlechtit zdravé plemeno. Přitom hlavním kritériem šlechtění není krása. Wäller pochází ze středoněmecké oblasti Westerwald, kde se místní obyvatel v dialektu nazývá Wäller (odtud pochází jméno tohoto plemene psa).

Využívá se jako rodinný doprovodný pes. Nejvíce jej vystihují tyto charakterové vlastnosti, Wäller je: bystrý, hravý, veselý a přátelský pes s vyrovnaným charakterem. Na neznámé podněty reaguje spíše opatrně a také pozorně; je tedy poměrně ostražitý, ale neznamená to, že by byl nějak plachý. K cizím lidem se zprvu chová ostýchavě a rezervovaně.

Pravidelné zaměstnání dělá z Wällera šťastného, spokojeného a vyrovnaného psa. Miluje dlouhý pohyb ve volné přírodě za každého počasí, proto se hodí pro mnoho psích sportovních aktivit. Je to pes pro sportovně založeného chovatele, který má v úmyslu žít se svým psem aktivně. Při laskavé a důsledné výchově je schopen se svému pánovi zcela podřídit. Pracovní nadšení tohoto plemene by nemělo gradovat až do přehnaných dimenzí. Péče o dlouhou srst s hustou podsadou by neměla činit majiteli Wällera potíže.

WällerNázvy ve světě

Německy: Wäller

Foto: http://www.welpen.de

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.