Chtěl jenom nakrmit jelena. Ten na něj zaútočil

velikost písma:  A A A
03.01.2014, 20:54     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     1997 zobrazení     0 komentářů

Při krmení zvěře v oboře v Radkově na Opavsku ve čtvrtek 2.1.2013 po 12:00 šestašedesátiletého muže napadl a zranil jelen.

Muž utrpěl mnoho ran, mimo jiné na hlavě a na břiše, řekl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Podle informací záchranářů jelen při útoku strkal muže po zemi parožím. Humpl uvedl, že když zdravotníci k muži dorazili, byl při vědomí, ale vážně zraněný a podchlazený.

"Zasahující lékaři při prvotním vyšetření zjistili na těle muže mnohočetná poranění, a to v oblasti hlavy, hrudníku a břicha, také dolní končetiny," uvedl mluvčí. Zraněného transportoval vrtulník do Fakultní nemocnice v Ostravě.

Humpl uvedl, že za poslední měsíc je to už druhý případ útoku divokého zvířete na člověka v této oblasti. Počátkem prosince napadlo a zranilo muže divoké prase asi deset kilometrů od Radkova u Jakartovic-Deštného.

Jelen lesní (Cervus elaphus) Jelen lesní (Cervus elaphus) http://dicksonimages.photoshelter.com

Ing. Zbyněk Pokorný Ing. Zbyněk Pokorný
Agronom a chovatel

Autor webu a chovatel zároveň. Snažím se starat o obsah tohoto webu. Chovám exotické ptactvo: 2,2 aratinga jendaj, 2,2 aratinga škraboškový, 1,1 amazoňan žlutolící, 1,1 amazoňan běločelý, 1,1 papoušek senegalský, 1,1 alexandr rudohlavý, 2,2 holoubek diamantový a také 6 ks suchozemských želv ostruhatých (Geochelone sulcata) - 3. největší suchozemská želva na světě. Zatím jde o mladé želvy bez určeného pohlaví. V minulosti jsem choval největší skupinu želv čtyřprstých (Testudo horsfieldii) v ČR - 30 ks, které jsem řadu let odchovával. Časem u mě však zvítězila touha přejít na větší druh želv.

Autorem od: 28.02.2013

Komentáře k článku

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.