Chtěl jenom nakrmit jelena. Ten na něj zaútočil

velikost písma:  A A A
03.01.2014, 20:54     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     1514 zobrazení     0 komentářů

Při krmení zvěře v oboře v Radkově na Opavsku ve čtvrtek 2.1.2013 po 12:00 šestašedesátiletého muže napadl a zranil jelen.

Muž utrpěl mnoho ran, mimo jiné na hlavě a na břiše, řekl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Podle informací záchranářů jelen při útoku strkal muže po zemi parožím. Humpl uvedl, že když zdravotníci k muži dorazili, byl při vědomí, ale vážně zraněný a podchlazený.

"Zasahující lékaři při prvotním vyšetření zjistili na těle muže mnohočetná poranění, a to v oblasti hlavy, hrudníku a břicha, také dolní končetiny," uvedl mluvčí. Zraněného transportoval vrtulník do Fakultní nemocnice v Ostravě.

Humpl uvedl, že za poslední měsíc je to už druhý případ útoku divokého zvířete na člověka v této oblasti. Počátkem prosince napadlo a zranilo muže divoké prase asi deset kilometrů od Radkova u Jakartovic-Deštného.

Jelen lesní (Cervus elaphus) Jelen lesní (Cervus elaphus) http://dicksonimages.photoshelter.com

Ing. Zbyněk Pokorný Ing. Zbyněk Pokorný
Agronom a chovatel

Autor webu a chovatel zároveň. Snažím se starat o obsah tohoto webu. Chovám exotické ptactvo: amazoňan oranžovokřídlý, amazoňan žlutolící, aratinga jendaj, papoušek senegalský, alexandr malý, alexandr rudohlavý, křepelky čínské a holoubky diamantové. Tyto druhy se mi daří i odchovávat. Z terarijních zvířat chovám suchozemské želvy čtyřprsté (Testudo horsfieldii), v současnosti už 28 kusů různého stáří. Několik let už se mi daří odchovy. Vysokoškolský titul jsem vystudoval na Mendlově univerzitě v Brně v oboru zaměřeném na rostliny, v tomto oboru jsem také zaměstnán.

Autorem od: 28.02.2013

Komentáře k článku

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.