Neznámý vandal otrávil ryby v pražském mořském světě

velikost písma:  A A A
26.01.2014, 19:40     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     1901 zobrazení     0 komentářů

V pražském mořském světě řádil neznámý vandal. Na následky otravy, prozatím neznámým jedem, uhynulo již kolem 70 ryb. Nádrž byla otevřená a snadno přístupna veřejnosti, aby mohli návštěvníci ryby krmit. Nyní jsou nebohá zvířata apatická nebo naopak v křečích a pomale hynou. Pitvou bylo zjištěno napadení (rozkládání) vnitřních orgánů jedem. Správci začali ihned měnit vodu, a nahrazovat ji za studenou, aby došlo ke zpomalení organismu ryb a tím pádem také ke zpomalení účinku jedu. Bohužel nelze rybám rychle pomoci přemístěním do jiné nádrže, protože by uhynuly na stres.

Vodní želvy jsou zatím na živu, ale příznaky otravy jsou u nich patrné také, a pravděpodobně i ony uhynou, řekl jeden ze správců pražského mořského světa. O případ se již zajímají policisté. Odebrané vzorky vody i uhynulých ryb byly odeslány na expertízu, která odhalí, o jaký jed se jednalo. Škoda je prozatím odhadována na 650 000 Kč.

Ing. Zbyněk Pokorný Ing. Zbyněk Pokorný
Agronom a chovatel

Autor webu a chovatel zároveň. Snažím se starat o obsah tohoto webu. Chovám exotické ptactvo: 2,2 aratinga jendaj, 2,2 aratinga škraboškový, 1,1 amazoňan žlutolící, 1,1 amazoňan běločelý, 1,1 papoušek senegalský, 1,1 alexandr rudohlavý, 2,2 holoubek diamantový a také 6 ks suchozemských želv ostruhatých (Geochelone sulcata) - 3. největší suchozemská želva na světě. Zatím jde o mladé želvy bez určeného pohlaví. V minulosti jsem choval největší skupinu želv čtyřprstých (Testudo horsfieldii) v ČR - 30 ks, které jsem řadu let odchovával. Časem u mě však zvítězila touha přejít na větší druh želv.

Autorem od: 28.02.2013

Komentáře k článku

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.