Neznámý vandal otrávil ryby v pražském mořském světě

velikost písma:  A A A
26.01.2014, 19:40     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     1411 zobrazení     0 komentářů

V pražském mořském světě řádil neznámý vandal. Na následky otravy, prozatím neznámým jedem, uhynulo již kolem 70 ryb. Nádrž byla otevřená a snadno přístupna veřejnosti, aby mohli návštěvníci ryby krmit. Nyní jsou nebohá zvířata apatická nebo naopak v křečích a pomale hynou. Pitvou bylo zjištěno napadení (rozkládání) vnitřních orgánů jedem. Správci začali ihned měnit vodu, a nahrazovat ji za studenou, aby došlo ke zpomalení organismu ryb a tím pádem také ke zpomalení účinku jedu. Bohužel nelze rybám rychle pomoci přemístěním do jiné nádrže, protože by uhynuly na stres.

Vodní želvy jsou zatím na živu, ale příznaky otravy jsou u nich patrné také, a pravděpodobně i ony uhynou, řekl jeden ze správců pražského mořského světa. O případ se již zajímají policisté. Odebrané vzorky vody i uhynulých ryb byly odeslány na expertízu, která odhalí, o jaký jed se jednalo. Škoda je prozatím odhadována na 650 000 Kč.

Ing. Zbyněk Pokorný Ing. Zbyněk Pokorný
Agronom a chovatel

Autor webu a chovatel zároveň. Snažím se starat o obsah tohoto webu. Chovám exotické ptactvo: amazoňan oranžovokřídlý, amazoňan žlutolící, aratinga jendaj, papoušek senegalský, alexandr malý, alexandr rudohlavý, křepelky čínské a holoubky diamantové. Tyto druhy se mi daří i odchovávat. Z terarijních zvířat chovám suchozemské želvy čtyřprsté (Testudo horsfieldii), v současnosti už 28 kusů různého stáří. Několik let už se mi daří odchovy. Vysokoškolský titul jsem vystudoval na Mendlově univerzitě v Brně v oboru zaměřeném na rostliny, v tomto oboru jsem také zaměstnán.

Autorem od: 28.02.2013

Komentáře k článku

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.