Aktuálně: 5 019 inzerátů173 898 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů
tato
tato (12 příspěvků) 27.11.2014, 18:44:32 xxx.xxx.43.246
Odpověď na příspěvek uživatele Iveta z 20.11.2014, 19:58:48

Dobrý večer,pred cca dvoma týždňami som si zadovážil mladú tohtoročnú andulku,keď som ju bral nevšimol som si že jedno,a to pravé krídlo akoby ťahala za sebou,má ho nižšie ako ľavé,pri tom žerie aj lieta v pohode,len je akoby tichšia,očakával som že bude štebotať celý deň a ona iba občas sa ozve,hlavne večer.Prikladám foto,myslite že to krídlo mala zranené,alebo sa takto vyliahla?

Obrázek Obrázek
tato
tato (12 příspěvků) 07.09.2014, 19:38:10 xxx.xxx.43.246
Odpověď na příspěvek uživatele carrie z 07.09.2014, 14:54:13

Prečítaj si toto http://www.chovzvirat.cz/diskuze/tema/8232-chov-eklektusu/  a skus kontaktovať chovateľa.

tato
tato (12 příspěvků) 07.09.2014, 19:34:09 xxx.xxx.43.246

Dobrý deň,ani jeden z uvedených druhov nie je vhodný ako domáci mazlíček,sú to skôr voliérový vtáci a potrebujú prelet,aj keď sám chovám horského,v klietke je iba v noci. Počas dňa ma voľný prelet po balkóne. Mám ho cca deviaty mesiac,na zavolanie priletí na ruku,ale čaká hneď nejakú odmenu,vie sa aj pusinkovať,ale hladiť sa nenechá v žiadnom prípade,zatiaľ😉 Zo začiatku bol veľmi hlučný,teraz je už kľudný,ráno si iba švitorí a čaká až vstanem z postele a vypustím ho na balkón.Potom trochu pokričí,zalieta si a ide sa najesť,celý deň si len tak mrmle,švitorí,neviem ako to popísať a k večeru zasa spustí na chvíľu škrekot,rozlúči sa s balkonom a priletí do izby. Ak chceš mazlička,musíš hľadať a čítať informácie a tom ktorom papagájovy,na nete je ich dosť,aj dostupnej literatúry,nikto nedá konkrétnu radu kúp si toho alebo toho.V prvom rade si musíš uvedomiť čo dokážeš papuchovi poskytnuť ty sama,koľko času si mu ochotná venovať,ake prostredie a podmienky mu dokážeš poskytnúť,vytvoriť a podľa toho sa zariadiť.

tato
tato (12 příspěvků) 09.05.2014, 18:28:58 xxx.xxx.43.246

Včera som doniesol domov druhého horáka,údajne samička,je to minuloročný odchov,čiže 100% né to nie je.Ale čo mi robí starosti je to,že včera celý deň sa k sebe správali dá sa povedať zdržanlivo,jeden druhého akceptoval.Ja som totiž na radu chovateľa od ktorého som bral papagája,toho nového hneď vypustil na balkón k tomu pôvodnému.Všade som čítal že to nie sú agresívne vtáky a znesú sa dokonca aj s inými druhmi.Všetko iba do večera,keď Tomi (pôvodný vták) vletel do izby,je zvyknutý nocovať v klietke a za ním priletela aj samička.Tomi si vliezol v pohode do klietky,samozrejme aj samička hneď za ním,až mi to bolo divne.Nič sa nedialo dokiaľ som sedel vedľa klietky,akonáhle som ich nechal samých,hrozný škrekot,dobre že  sa nepozabíjali.Samičku som musel z klietky vypustiť a nechať ju vonku.Je mi jasné že si Tomi bránil svoje teritorium,ale prečo až v mojej neprítomnosti,prečo nie hneď a prečo vôbec akceptoval druhého vtáka v klietke skoro hodinu?Viem že na to je ťažká odpoveď,ale predsa môže mať niekto podobnú skúsenosť.Dnes ráno som Tomiho vypustil na balkón k samičke,trochu sa ponaháňali a celý deň bol kľud,pomenil som bidlá aj misky na žradlo a vodu,preorganizoval som celý balkón, tak aby Tomimu nič nepripomínalo pôvodnú architektúru,ale pred chvíľou  zasa začal na nového vtáka útočiť,trvalo to asi dve minúty a už opäť sedia vedľa seba akoby sa ani nechumelilo.Váš názor?Zvyknú si na seba,alebo samičku vrátiť pôvodnému majiteľovi?Ešte jedna vec by ma zaujímala,na foto je evidentne vidieť že samček je podstatne menší ako samička,je samček vychudnutý,alebo samička pretučnelá,ona totiž nemala bohvie koľko priestoru na lietanie v podstate bola zatvorená v záletovej časti cca 1,5x2x0,8 (d x v x š) ,na druhej strane balkón ma rozmery 3,5 x 2,5 x 1,2 čiže podstatne viac priestoru na prelet,alebo je to tým že Tomi preperuje a je chudobnejší na množstvo peria?

Obrázek Obrázek Obrázek
tato
tato (12 příspěvků) 01.05.2014, 18:39:22 xxx.xxx.43.246
Odpověď na příspěvek uživatele tato z 07.02.2014, 16:37:03

tak som tu zas,nechcem zakladať novu tému,chcel by som vedieť či sa už dá určiť pohlavie u môjho papucha,teraz v máji bude mať rok a momentálne preperuje.Naskytla sa možnosť zadovážiť mu partnera,ale problém je v tom,že ja určiť pohlavie sám si netrúfam,nejde mi ani tak o odchov mláďat v budúcnosti,ak sa nejaké vyliahnu v pohode,ak nie nič sa nedeje,len si myslím že ak dva papagáje tak nech su rôzneho pohlavia.Na tej prvej fotke je po sprchovaní.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
tato
tato (12 příspěvků) 04.02.2014, 16:11:56 xxx.xxx.43.246

biker 70 vďaka za názor,tie vysoké teplotné rozdiely ma pravdupovediac vôbec nenapadli.Meral som včera teplotu v noci,vonku bolo -11,na balkóne -5 s tým že 1/4 balkonu bola otvorená,v ráme nebol polykarbonát iba pletivo,dnes som osadil polykarbonát aj do štvrteho rámu v noci pokračujem v meraní.Bohužiaľ denná teplota mi vystúpila až na +25°,merané v dopade slnečných lúčov,v tieni neprekročila +15°.Zajtra cez deň prekryjem vrchnú polovicu polykarbonátu kartónom a znova pomerám hádam dospejem k nejakému riešeniu.A áno na tom balkóne bude voľne.

tato
tato (12 příspěvků) 27.01.2014, 21:02:20 xxx.xxx.43.246

Pekný večer prajem.Pred 16-timi dňami som si zadovážil od chovateľa papagája horského,krúžok 05.2013,prečítal som si dosť o týchto vtákoch,ďakujem aj za toto fórum,našiel som kopec neoceniteľných rád a postrehov.S papagájom som sa za tie dva týždne celkom slušne skamarátil,nebojí sa ma,kľudne si zoberie zrno z ruky,nemá problém sadnúť si na ruku pokiaľ mu dávam nejaké zrniečko,alebo jablko,či piškotu.Momentálne ho držím v klietke,aj keď pravdupovediac je v nej iba v noci,celý deň sedí na vrchu klietky kde má bidlo,prípadne lieta po izbe,nemám problém ho večer dostať do klietky(piškota zabera na 100%),ale od budúceho pondelku nastupujem späť do práce a nechcem ho nechávať samého cez deň v klietke.Mám balkón 3,5 x 2,5 x 1,2m,ktorý som presklil,teda nie sklom ale momentálne polykarbonátom,bude tam mať aj bidla,ale čo ma zaujíma najviac je to či mu mám dať na balkón klietku,dal som si vyrobiť 125x80x60 (D x V x H) alebo mu dať pôvodnu a zavesiť nejaku budku,aby sa v prípade väčšej zimy mal kam schovať.Časom,až bude jasné či mám samca alebo samičku uvažujem zaobstarať partnera.Ešte podotknem,že na balkone bude iba zimovať,v lete pôjde na dedinu do voliery.Za prípadne rady ďakujem.

Obrázek