Aktuálně: 5 002 inzerátů173 752 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů
Enny
Enny (2 příspěvků) 01.12.2014, 00:03:15 xxx.xxx.152.251
Kohout:

Paní Lenko nic si z toho "experta" J.M. nedělějte, prodejci krmných směsí se vetřou do všech diskusí. Berte to tak, že slepice občas nenesou a pak zase nesou. Já být slepicí, ktrá má přehled o počasí (ty z velkochovu mají pořád léto) tak do zimy kuřátka nepřivedu.


Já teda taky nejsem prodejce ani výrobce směsí🙂,ale nedám na ně dopustit.Moje neteř má taky tyhle snůžkové slípky a zrovna nedávno mi psala,že jí tři měsíce nenesou.Řekla jsem ať koupí směs pro nosnice a za 14dní začaly.Tak proč to neříct,když to funguje?A kdo chce tak to zkusí,kdo ne tak ne.O nic nejde.

Enny
Enny (2 příspěvků) 20.11.2014, 07:59:44 xxx.xxx.152.251

Netřeba na příspěvky, jako např.od pana J.M. reagovat negativně.Nedělá z nikoho hlupáka,ale upozorňuje na chyby,které se často dělají a jak z toho ven.Důvodů,proč slepice nenesou je spousta a mnoho souvislostí.Pravda,že krmení kvalitní krmnou  směsí pro kuřice a později pro nosnice je jistota a mělo by být základem, a že domácí vejce není zrovna levné.Stesky jsou nejčastěji od majitelů snůžkových hybridů.Je to složitý genetický proces a je třeba vybírat ověřené dodavatele.Nebo uvažovat o pořízení nějakého konkrétního plemene a to podle toho,jestli chcete nosné,nebo masonosné a hlavně dle podnínek pro chov a lokality.Malý prostor,velký prostor,travnatý výběh,drsnější podnebí atd.I plemena slepic mají mimo rozlišného vzhledu,své různé nároky,užitkovost a povahy-živější,klidné atd.Pro menší rodinu jsou výhodná zdrobnělá plemena.Chov čistokrevných zvířat,plemen,není nějaké Hogo fogo🙂,ale naopak,má to smysl a spoustu výhod.Nic proti těm křížencům.Jsou velice užitkoví.Ale ani ti nejsou univerzální a nemusí se jim dařit a prospívat všude stejně.Taky je třeba vybrat ten správný typ pro vaše podmínky.