Aktuálně: 5 003 inzerátů173 736 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů
Jaroslava
Jaroslava (3 příspěvků) 07.08.2008, 23:33:29 xxx.xxx.230.82
Vážení, ty andulky máte skutečně překrásné. Přeji vám i jim hodně zdraví. Jsou fakt nádherné. Já mám přírodního samečka starého už 16 let. zatím na to ani nevypadá, ale už se mu špatně létá. jinak je ještě čilý. Pak mám ještě jednoho devítiletého a ten začíná mít problém s nožičkami. Asi začínající artroza.
Obrázek
Jaroslava
Jaroslava (3 příspěvků) 07.08.2008, 23:05:02 xxx.xxx.230.82
Panacur jsem sehnala na dobírku od Markéty Rybínové. Často mívá inzeráty v Nové exotě nebo papoušcích. Myslím že má tam i e-mailovou adresu :marketabara, ale nevím jak dál... zkuste se podívat. Jinak pokud chcete odčervovat a nemáte Panacur, lze úspěšně použít i obyčejný česnek zamíchaný třeba do míchanice.
Jaroslava
Jaroslava (3 příspěvků) 07.08.2008, 22:37:16 xxx.xxx.230.82
Od loňského roku mám mládě amazoňana modročelého. Již při jeho koupi jsem měla smůlu, protože jsem doma zjistila, že papoušek není zcela v pořádku. Byl ve věku 88 dní a po prvních dnech po převozu měl neustále velice řídký trus. Myslela jsem si, že je to důsledkem stresu při převozu, ale potíže přetrvávaly. Kámen úrazu byl v tom, že jsem se nemohla prodejci dovolat, protože byl nedostupný a tak jsem nakonec byla nucena vyhledat veterináře. Smůla však byla v tom, že v našem městě ( v Rumburku ) nikdo z veterinářů nechtěl papouška vyšetřit a ani se na něho podívat. Rozhodla jsem se tedy po telefonické dohodě navštívit veterinární ordinaci Nisa v Liberci, kde byl odebrán papouškovi trus na vyšetření parazitů a negativním výsledkem. Byla mu předepsána antibiotika, která jsem mu podávala v dokrmovací kaši. Jeho stav se zlepšil a později se uzdravil. Naštěstí se mi ještě v ochranné 42denní lhůtě podařilo sehnat prodejce, který byl velice slušný a protože se jednalo o onemocnění v tzv. ochranné lhůtě, veškerou veterinární péči mi uhradil. Nyní se však potýkám s novým problémem. Papoušek znovu onemocněl, tentokrát výtokem z nadzobí a otokem oka. Opět nikdo ze zdejších veterinářů nechtěl provést odběr krve na vyšetření a tak jsem po telefonické dohodě s Veterinární farmaceutickou klinikou, poslala do Brna na vyšetření alespoň čerstvě vytržené peří. Bylo mi slíbeno vyšetření na Chlamydie, ale bohužel mi jiným členem týmu bylo sděleno, že z peří nelze toto onemocnění zjistit, a tak mi provedou alespoň DNA papouška. Pouze mi bylo doporučeno podávat NASIVIN do dýchacích cest v nadzobí a Ophtalmo-septonex pro kapání do oka. Stav papouška se mírně zlepšuje, ale vypadá to, že se jedná o alergii na prach z peří papoušků zpěvavých, kteří se velice rádi popelí v písku na dně klece. Budu tedy muset tento pár papoušků nabídnout k prodeji. jiné řešení zatím nevidím.Pokud se stav amazoňana nebude zlepšovat a neuzdraví se, budu opět nucena se obrátit na veterinární kliniku zřejmě v Liberci, jestli budou ochotni odebrat papouškovi krev k vyšetření. Je smutné, že v každém městě pokud je veterinární ordinace, tak jsou všichni specializovaní pouze na psy a kočky a s exotickým ptactvem je vždy problém, protože odborníků na exotické ptactvo je velice málo a jsou soustředěni v Praze nebo okolí a na Jižní Moravě. My ze Severních Čech máme prostě smůlu, i když je tu chovatelů poměrně dost. Tak si můžeme jenom přát, aby se brzy našel i dostupný veterinář pro naše miláčky v přijatelné vzdálenosti od našeho bydliště.
Obrázek