Kategorie: Papoušci, téma: změna stravy
Abych se přiznal, tak mě oba předchozí příspěvky trochu zarazily. O receptu míchanice ala smaženice jsem se ještě nedoslechl a radši si ani nebudu představovat, jak vypadají ptáci po několikaletém stravování tímto způsobem. Sirup JUPÍ bych rozhodně ptákům nepodával, a to jednak z důvodu vysokého obsahu sacharózy a jednak z nadměrného množství konzervantů a syntetických barviv (známé jako E340, E420, atd..).
Peroqe Peroqe 261 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Zwolle, Walsrode 2008
V únoru roku 2008 se bude opět konat burza exotického ptactva v holandském Zwolle, návštěvu této burzy jsem letos absolvoval spolu se třemi chovateli v osobním autě. Původně nás mělo jet 9 transitem, ovšem na poslední chvíli většina odřekla, proto bych chtěl tomuto problému letos předejít a vše zařídit dříve. Zároveň by nebylo špatné "výlet" trochu prodloužit a cestou se zastavit v ptačím parku Walsrode a u některých známých holandských chovatelů, se kterými se já nebo mí kolegové známe. Vše je jenom o dohodě. Pokud by někdo měl předběžně zájem, tak mi sem napište kontakt (nejlépe e-mail + telefon, v případě, že zde někdo nechce zveřejnit své osobní údaje, napište na mail: lubos.tomiska@seznam.cz ) a já Vám dám včas vědět. Cena zájezdu se bude samozřejmě odvíjet od typu dopravního prostředku, počtu zájemců a ujetých kilometrů.

Přeji pěkný den.
Luboš Tomiška (Peroqe)
Peroqe Peroqe 261 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Váš oblíbený rod papoušků-red.
Po poradě s webmasterem našeho webu jsem se rozhodl založit anketu, ve které si zvolíte rod papoušků. Na základě výsledku sestavím tady na diskuzním fóru fotogalerii, pokud možno všech zastupců, které zvolený rod zahrnuje. Všechny fotky samozřejmě nepochází z mého chovu, ale autorská práva nebudou porušena!Jak už jsem zmínil fotky budou umístěny tady v diskusi, tudíž si je nebude tento web jakýmkoliv způsobem "přivlastňovat" a navíc u každé fotografie bude odkaz a pokud možno jméno autora.

Předem děkuji za všechny příspěvky!
Přeji pěkný den.
Luboš Tomiška (red.)
Peroqe Peroqe 261 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: změna stravy
Jak jsem říkal, tento recept se ke mě ještě nedonesl a možná máš pravdu, ale když na to jdu logicky, tak si nějak nedokážu odvodit, jak mohou mít míchaná vajíčka vliv na míru potence chovného páru. Spíš bych řekl, že obsažené karcinogenní látky budou mít dopad na prospívání mladých v budoucnu, ale opravdu nechci nikomu křivdit, vlastní zkušenost nemám, takže mohu posuzovat jen z teoretického hlediska.

Ale 6 mladých kralováků v jednom hnízdě je opravdu velkým úspěchem, za kterým bude stát na 90% péče chovatele.
Peroqe Peroqe 261 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Váš oblíbený rod papoušků-red.
S těmi prvními třemi umístěními to není vůbec špatný nápad, každopádně, pokud shledá tato anketa úspěch uspořádáme zanedlouho novou na podobné téma.

Ještě jsem zapomněl dodat, že datum uzávěrky není definitivně stanoveno, záleží na počtu příspěvků. Doufám, že se nenajdou podvodníci, kteří by hlasovali vícekrát, zaprvé by mi to přišlo dost ubohé (o nic nejde, jak jsem již zmínil anket bude více) a zadruhé webmaster by to zjistil podle IP.

Ještě jednou přeji pěkný den a děkuji za všechny příspěvky. Luboš Tomiška (red.)
Peroqe Peroqe 261 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Váš oblíbený rod papoušků-red.
Lukáši, chápu, že aymara pruhovaný je tvůj "nej" ve všech směrech, ale v zadání ankety bylo napsat rod papoušků, zkus tudíž prosimtě konkretizovat svůj návrh. Děkuji. Luboš
Peroqe Peroqe 261 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Je to vápenka?
Ano opravdu se nejspíš jedná o vápenku, která se u andulek vyskytuje velmi často, klec vydesinfikujte a postříkejte Arpalitem (nebo jiným antiparazitálním přípravkem) stejně jako ptáka, kterému mimojiné mažte každý druhý den postižená místa rostl. olejem nebo nějakým živočišným tukem (sádlo, atd). V takovém stadiu by vápenka neměla závažnějším způsobem ovlivnit celkový zdravotní stav ptáka, takže buď je v tom ještě něco jiného nebo je to prostě jen vaše sugerace (nic ve zlém;-)) Přeji hodně štěstí. Luboš Tomiška
Peroqe Peroqe 261 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Váš oblíbený rod papoušků-red.
Tak to jsme zajedno, já teď jedu na celoevropský meeting chovatelů loriů do holandského Erpu, kde bude mimojiné neformální beseda s Rosemary Low a měla by tam vystavovat i část svého chovu, dále by měla být na pořadu dne také aukce vzácnějších loriů, které u nás v republice jen těžko spatříte, zkusím něco nafotit.

jinak informace o loriích:

http://loriklub.horyna.com
http://www.loribreeders.com
http://ww.lories.nl

o těchto stránkách bych si dovolil tvrdit, že patří mezi jedny nejkvalitnějších

každopádně ucelenou fotogaleri loriů + něco o nich se chystám zpracovat
Peroqe Peroqe 261 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Váš oblíbený rod papoušků-red.
Ahoj Ondro, jak už jsem zmínil hned v prvním příspěvku, s autorskými právy problém nebude protože u všech fotek budu mít 1) odkaz 2) jméno autora fotky (v rámci možností), jako ilustraci na diskusním fóru volně přístupné fotky z jiných webů používat můžeš!! Proto dělám tuto fotogalerii prostřednictvím diskuse. Navíc jsem svůj záměr probíral s webmasterem a ten souhlasil. Pokud by byl nějaký problém co se týče autorských práv, o čemž dost pochybuji, beru si to na triko. Fotky budou ze zahraničních webů, z českých pouze po domluvě s autorem, za to ručím.
Peroqe Peroqe 261 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Váš oblíbený rod papoušků-red.
Jasný, souhlasím, že s tím musím opatrně, upozornění o zákazu kopírování fotek, které jsem stáhnul já napíšu do záhlaví fotogalerie, jinak pro příklad, fotky z webu jsou umístěny i na ifauně a nikdo to neřeší, přestože web ifauna je mnohonásobně větší než náš, ale samozřejmě souhlasím, že autorská práva se musí dodržovat a budu dělat všechno proto, abych nezadělal tomuto webu na problémech. Jen jsem chtěl naše fórum nějakým způsobem oživit a tohle mě přišlo jako vhodný prostředek.
Peroqe Peroqe 261 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: třepotání
Zdravím. Třepe se mu už od té doby co jste ho koupila?? Mě se stal tento problém u mladého zpěváka, když vylétl z budky narazil si křídlo, ze začátku nemohl létat, dnes je mu již něco kolem jednoho roku, létá celkem dobře, ale třepe křídlem, přesně tak, jak popisujete vy.
Peroqe Peroqe 261 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Alexandr rudohlavý- při krmení
Pane Beneš jaké lorie byste chtěl chovat?? Já lorie chovám a jsem z nich úplně mimo, to se prostě s jinými ptáky nedá srovnat, ty jejich pohyby, ty ptáci mají prostě osobnost. Já si taky řikal, že budu chovat jenom jeden nebo dva páry pro radost, ale jsem z nich tak uchvácen, že jsem se pro ně rozhodl vybudovat novou halu a rád bych si pořídil některé subspecie mnohobarvých (weberi, deplanchii, mitcheli, rosenbergii, brooki...), vini, loríčky, lorie modroprsé, límcové a mnoho dalších. Kdyby jste měl zájem o nějaké vzácnější nebo i obyčejnější druhy, tak se můžeme domluvit, protože 10. listopadu jedu do holandského Erpu na celoevropské setkání chovatelů loriů, jehož součástí bude i aukce loriů. Už si u mě pár lidí ptáky zamluvilo , takže by nebyl problém. Přeji pěkný den. Luboš Tomiška
Peroqe Peroqe 261 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Alexandr rudohlavý- při krmení
Zdravím...kolibříky v ČR chová pan František Hanák, já se momentálně připravuji na jejich chov, mám rozestavěné vytrínky, chybí mi ještě dodělat zavlažovací, ventilační zařízení a topné kabely a během příštího roku by už snad měli být doma. Jinak kolibříky vám mohu sehnat, ale není to vůbec jednoduché a hlavně je to docela dost finančně náročné. Mimochodem tisíce druhů kolibříků tam asi nebylo, protože tento rod čítá asi 17 druhů + nějaké poddruhy. Co já vím tak největší sbírka je v ZOO v San Diegu, v privátních chovech je chov kolibříků bez určitých povolení v USA ilegální. Mám celou řadu článků a literatury, ale vše v AJ. Chov kolibříků je nesmírně náročný, vzhledem k jejich velikosti jsou to ptáci strašně citliví. Přeji pěkný den. Luboš Tomiška
Peroqe Peroqe 261 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Alexandr rudohlavý- při krmení
No nejhorší je, že za sebemenší chybu platí kolibříci okamžitě životem, stačí aby jste zapomněla jeden den udělat test na obsah železa ve vodě, kterou jim vymýváte klec, což se dělá každodenně, nebo kterou jim dáváte k pití a koupání. Dalším problémem je také, že ptáci se strašně při každém transportu stresují, vzhledem k tomu, že se u nás již dnes takřka nechovají je problém je ze zahraničí (hl. Holandsko, Itálie) převézt vcelku, pokaždé jich pár uhyne a nejde to ovlivnit. Pokud si chcete pořídit kolibříky musíte mít všechno promyšleno do posledního detailu. A hlavně přečíst dost literatury!!!
Peroqe Peroqe 261 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Alexandr rudohlavý- při krmení
Omlouvám se, jednalo se samozřejmě o překlep nebo spíše nedorozumění (chová>choval). Tu rýpavou poznámku, týkající se mé neinformovanosti o aktuálním dění v českém chovatelství byste si mohl pro příště odpustit, děkuji a přeji pěkný den. Luboš Tomiška
Peroqe Peroqe 261 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Andulky a papušek zpěvavý
Mě se zpěváci rvali úplně se vším, přestože jsem je pokaždé umisťoval do ubikace jako druhé, všichni zástupci rodu Psephotus jsou dost agresivní i v mimohnízdním období nebo tak je tomu alespoň u mě.
Peroqe Peroqe 261 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Váš oblíbený rod papoušků-red.
Uběhlo již něco přes týden, co jsem toto anketní téma založil . Moc lidí se do této aktivity nezapojilo (dohromady cca 10 hlasů), proto bych s dovolením začal zpracovávat fotogalerii náhodně zvoleného rodu, a to konkrétně: Anodorhynchus, Ara, Propyrrhura, Orhopsittaca a Diopsittaca; stručně řečeno, všechny zástupce Arů. Další čeledi a rody v pořadí ( Poicephalus, Loriidae, Forpus, Amazona, ...) zpracuju podle času, snad již v brzku. U některých druhů mohu napsat i jejich typické vlastnosti nebo naopak zajímavé informace, které znám.

PRO PŘEHLEDNOST PROSÍM ABY MI DO TÉMATU NIKDO NEZASAHOVAL DOKUD FOTOGALERII NEUKONČÍM !!! Po příspěvku typu: "Od teď již můžete přispívat", atd.. budu rád, když se zapojí více chovatelů a třeba i přidají jejich vlastní zkušenosti, postřehy či jiné zajímavé informace týkající se daného celku. Doufám, že mé usílí nebude zbytečné a v diskusi mě třeba i někdo podpoří.


Přeji pěkný den.
Luboš Tomiška (red.)
Peroqe Peroqe 261 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Fotogalerie I- Arové
Začnu rodem Ara, který zahrnuje druhy:

Ara zelenokřídlý (Ara chloroptera)
Ara červenouchý (Ara rubrogenys)
Ara malý (Ara severa)
Ara zelený (Ara ambigua)
Ara vojenský (Ara militaris)
Ara arakanga (Ara macao)
Ara kaninda (Ara glaucogularis)
Ara ararauna (Ara ararauna)

Fotografie subspecií uvádět nebudu, protože zaprvé je relativně složité se jich někdy dopátrat a zadruhé je to pro začátek zbytečné. Pokud by byl však zájem mohu dotatečně doplnit.
Peroqe Peroqe 261 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Fotogalerie I- Arové
Ara zelenokřídlý (Ara chloroptera)

Tuto fotku pořídila Californská akademie věd v roce 2001.

http://calphotos.berkeley.edu
  • Obrázek
Peroqe Peroqe 261 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Fotogalerie I- Arové
Ara červenouchý (Ara rubrogenys)

autor: Rick van der Weijde

http://www.pbase.com/corotauria
  • Obrázek
Peroqe Peroqe 261 příspěvků
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 61 - 80 (celkem 261)