Aktuálně: 5 015 inzerátů173 867 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů
Martine
Martine (2 příspěvků) 21.09.2012, 18:17:12 xxx.xxx.88.30
Moniko, děkuji. :-) Jedná se o mladě andulky. Přesný věk neznám, nicméně mi ho pomáhal vybírat zkušený chovatel papoušků. Nedoporučil by mi staršího jedince, věděl, že mi jde o ochočení. Dnes je klidnější. V předchozích dnech jsem vypozorovala, že ho trápí rostoucí peříčka. Jedná se pravděpodobně o kombinaci rostoucího peří (nevrlost), obrany klece a zkoušení toho "co si můžu dovolit". Udělala jsem tu chybu, že u andulky často sedávala na nízké židli a měla jsem proto oči níže než ona. To už jsem napravila. Musím také respektovat, že nemusí mít pokaždé „tu správnou náladu“. Omlouvám se, že o samečkovi mluvím jednou v mužském rodě a jednou v ženském (andulka). Není ještě vybarven/á, ale prý to má být kluk, což napovídá i jeho počáteční vlídná povaha. Předchozí andulka byla samička a pěkně nás potrápila. :-)
Martine
Martine (2 příspěvků) 20.09.2012, 16:28:20 xxx.xxx.88.30
Dobrý den, mám necelé dva týdny samečka andulky. První týden byl v pořádku, andulka se chovala přátelsky a dokonce se velice rychle naučila jíst z mé ruky nebo hladit po noze. Ani jednou se nestalo, že by mě kousla nebo se ohnala po mé ruce. Pak jsem ale začala chodit do práce (začala jsem pouštět rádio, když jsem mimo domov a přidala plastovou hračku (několik cinkajících kuliček s rolničkami), kterou si náš andulák ihned oblíbil) a snažím se naší andulce maximálně věnovat po zbytek dne, volna. Bohužel od té doby, co nejsem doma stále, tak začíná být andulka agresivní. Nadává a nesnese ruku v kleci. Když už neodolá dobrotě v nastavené dlani, tak musí přidat bolestivé kousnutí. Nevím, jak reagovat. Četla jsem různé názory, ale u předchozí andulky se ignorace neukázala jako správné řešení, protože pro andulku ignorace znamenala, že kousání nic není a kousala neustále. Snažím se zachovat klid a přísným hlasem opakovat, že kousat se nesmí, ale andulka zůstane v klidovém stavu (načepýřená) a kousání stupňuje. Je možné, že pouze brání svou oblíbenou hračku, u které tráví svůj čas, i když už já jsem doma a mluvím na ni. Z počátku jsem byla nadšená, jak je tato andulka báječný kamarád, teď začínám mít obavu, že si začíná být svým vlastním pánem. Jinak je to ptáček inteligentní a už se snaží mluvit. Budu vděčná za Vaše rady.