boje andulek

Prosím o radu.Mám dvě mladé andulky-samičky ve větší kleci doma.Neustále se hašteří a perou.Vyhazují se navzájem z proutěných kukaní,z houpaček atd.Vše mají dvakrát a stejně marné.Existují nesympatie mezi andulkami????Děkuji za rady.
neregistrovaný Ladislava Dopitová neregistrovaný
Jak jste napsala máte dvě samičky což je úplně běžné chování. Chtělo by to ještě dva samečky a nebo jednu samičku prodat a koupit samečka a nebo samičku vyměnit za samečka.
Hicks Hicks 1576 příspěvků
Děkuji Vám za radu.Budeme to řešit asi až v létě-děti si andulky rozdělily-samozřejmě jen tak ústně-a žádný se nechce své holčičky vzdát.Na další přírůstky je klec malá(40x40x70),takže na jaře musíme udělat venkovní voliéru.Snad si do té doby neublíží.Zkoušely jsme je i oddělit,ale stále se volaly.Ještě jednou díky.L.
neregistrovaný L.Dopitová neregistrovaný
jen pro radost
  • Obrázek
neregistrovaný L.Dopitová neregistrovaný
Já chovám dvě páry v kleci 100 x 50 x 50 cm a bez problému. Budky mám z venku umístěny.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Zapoměl jsem se přihlásit. Já chovám dvě páry v kleci 100 x 50 x 50 cm a bez problému. Budky mám z venku umístěny.
  • Obrázek
Hicks Hicks 1576 příspěvků
Vidím,že máte andulky krásně ochočené.To nám se nepovedlo-Když jsme měli jen Lori-žlutou-tak byla velice milá.Já jsem se ,ale nemohla dívat jak je smutná a tak jsme za 14dní dovezli Karin-modrá.Od té doby nesedá na prst ani jedna,dokonce při manipulaci s vybavením klece jsou úplně splašené.Děkuji za váš čas a rady začátečníkům!
neregistrovaný Ladislava Dopitová neregistrovaný
Dobrý den. S andulkami je to velice složité. Chovatel je musí sledovat (zkoumat) delší dobu, aby definoval jejich chování. Andulky se nechovají, jako jiní ptáci například agapornisové, senegalci atd.
Já andulky dokrmuji a lidé jsou velice spokojeni ptáček, už od doby co neumí ještě létat si přivyká na lidskou společnost. Dokonce i andulky těsně po vylétnutí z hnízda se dají dobře ochočit v té době ještě nejsou pořádně rozkoukané mimo budku.
Ve vašem případě jste asi udělali chybu, že jste pořídili další andulku. Mohlo to hodně ovlivnit její chování, ale důvod mohl být klidně jiný. Někdy doporučuji lidem, aby si ptáčků nevšímali, když jsou mimo klec volně puštěni. Třeba, aby psali na počítači sledovali televizi, četly časopisy a podobně. Papoušci vycítí tento nezájem z vaši strany a automaticky jdou za vámi a většinou toto zabralo, ale pokud se andulky bojí ruky, nebo prostě celé osoby, tak je to špatné a člověk by měl začít úplně od znovu z ochočováním, ale toto je na velice dlouhou dobu a většinou to z netrpělivosti lidé vzdají.
  • Obrázek
Hicks Hicks 1576 příspěvků
Mám jeden den dva samečky-ale rozdíl žádný.Ba naopak-obě samičky se stále perou a navíc opravdu škaredě napadají ty dva samečky.Kluci jsou k sobě milí,ale ženské je neustále atakují.Už opravdu nevím co dělat pro klid.
neregistrovaný L.Dopitová neregistrovaný
Dobrý den, mám asi 4 denní mládě andulky, bez matky, zajímalo by mně jestli má nějaký smysl pokusit se o ruční dokrmení. Případně jak často krmit a všechno okolo toho, poradíte?
Iluze Iluze 2 příspěvků
Dobrý den velice se omlouvám, ale byl jsem v časové tísni. Dělal jsem nové klece pro agapornise a pořád je nějaká práce, takže reaguji opožděně.

Pro pani Dopitovou: Někdy pomůže krátkodobé odloučení, ale je třeba možné, že se samičkám samečci nelíbí i když je to velice nepravděpodobné. Nebyli ty samičky delší dobu sami bez samečků??? cca 2 měsíce a více? Někdy jsem narazil na agresivní andulky, které byli špatně ochočeny byli oprsklé a napadali i ošetřovatele, který o ně pečoval. Máte určitě dvě samičky a dva samečky? Dále záleží na velikosti klece a podobně. Napište, jak to dál pokračuje.

Pro pani Jiráskovou: Tak jak to prosím pokračuje?
Hicks Hicks 1576 příspěvků
Dobrý den,ze žluté samičky,která byla první a byla miláček,se stala po boku modré samičky agresivní a klobavá provokatérka.Takže jsem zvolila odloučení samečků,ale klece jsem nechala u sebe,aby na sebe viděly.Již po třech dnech mi jeden sameček velmi rychle uhynul-během 1/2dne.(koupen ve zverimexu!)Klec jsem poté naložila do Sava i se vším vybavením.Teď je situace taková,že ve velké kleci je sameček s modrou samič.,která ho jemně klovne,když se k ní moc přiblíží.Obě samičky,ale touží být spolu(a když jsou tak se klovou), zkouší se dostat přes mříže klecí k sobě.Teď nevím jestli mám shánět daruhého samečka ke žluté darebačce-oba samečky vyloženě pronásledovala,nenechala je v klidu ani při jídle,ani při spánku.Chtěla jsem je dát všechny dohromady v létě do voliéry.Děkuji Vám za čas i odpověď.Dopitová
neregistrovaný L.Dopitová neregistrovaný
Pozor na SAVO uvolňuje se při použití chlór a ten je pro ptáky nebezpečný, proto doporučuji minimálně jeden den nechat odvětrat mimo dosah ptáků. Sameček pravděpodobně zahynul ze stresu (chytání a podobně). Jednu ze samiček bych dal mimo dosah té nastávající samičky a ještě lépe by bylo, kdyby se neslyšely. Pak dejte k samičce samečka. Pokud je prostorná klec můžete i více kusů. Já jsem včera přehazoval ptáky a dal jsem 2 páry andulek, které, už vychovaly mladé dohromady a co se nestalo. Samička z jednoho páru se zbláznila do samečka z druhého páru a během 5 minut po něm vyžadovala krmení.
Hicks Hicks 1576 příspěvků
námluvy začínají.......
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
námluvy začínají.......
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
námluvy začínají.......
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
námluvy začínají.......
  • Obrázek
neregistrovaný L.Dopitová neregistrovaný
a další......
  • Obrázek
neregistrovaný L.Dopitová neregistrovaný
muže zabit samička andulky samečka .
neregistrovaný Patrik Indra neregistrovaný
Ano je to možné, tak joko i u ostatních ptáků se může vyskytnou agresivnější samička, nebo někdy třeba, když dáte krotkou samičku k plachému samečkovi. Jako třeba u mě mám ochočenou samičku papouška senegalského a i když je u senegalců dominantnější samec, tak tato samička je dominantní nad samečkem.
Hicks Hicks 1576 příspěvků
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 20 (celkem 31)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »