Aktuálně: 5 002 inzerátů173 737 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Puma Americká

Lukáš (neregistrovaný) 08.07.2012, 16:22:13 xxx.xxx.203.180
Zdravím. už delší dobu přemýšlím nad pumou. Chtěl bych jednu kočku, nic víc. Vyhovující prostory mám a co jsem hledal, není to nejdražší finanční záležitost. Bydlím na vesnici kousek od drůbežárny takže by nebyl problém s krmením a podobně. jen by mě zajímalo, proč se pumy nesmí krmit živým masem aby si to sami ulovily? Pátrám po tom a nemůžu to nikde dohledat, s tímto názorem jsem se setkal v článku tady na chovzvirat. Díky za odpovědi, lukáš
Petr Douša (neregistrovaný) 11.07.2012, 15:33:42 xxx.xxx.21.35
Dobrý den tím se tlumí agresivní chování zvířat , jejich přirozené lovecké pudy, pokud budete chtít mít šelmu ochočenou nedoporučuje se ani mrtvé krmit z ruky , měla by v ubykaci potravu prostě najít. Jinak se bude hrou pokoušet maso od Vás lovit dojde třeba k poškrábání a tim probudíte zbytečně pudy predátora které nikdy tvrdě nespí a příště může dojít k tvrdšímu konfliktu Petr Douša
Šárka Bajerová (neregistrovaný) 07.02.2013, 17:06:37 xxx.xxx.54.254
Jennynka před pár dny
Obrázek
Šárka Bajerová (neregistrovaný) 07.02.2013, 17:07:46 xxx.xxx.54.254
Jojíček také před pár dny
Obrázek
ATT (neregistrovaný) 08.02.2013, 21:04:58 xxx.xxx.153.238
krmenie šeliem živou potravou je vždy diskutabilné. Vo všeobecnosti poznáme dva typy zvierat: tie čo zabiť vedia a tie čo zabiť nevedia. Je to otázka toho ktorého jedinca, nemožno to zovšeobecňovať na druh. Zažil som zvieratá, ktoré sliepku či králika "vybavili" jedným skokom a zákusom - rádovo v sekundách. Zažil som zvieratá, ktoré sa s korisťou hrali, vyhadzovali si ju živú do vzduchu, správali sa ako koťata a nebyť zásahu chovatela tak by to trvalo rádovo hodiny. Samozrejme by korisť zomierala pomaly a bola by skor umlátená než zakúsnutá. Mal som tú česť poznať tigra, ktorý sa slepice bál a do rána sa nepohol z palandy zatialčo sliepka si spokojne pobehovala po voliere. Myslím že krmenie živou korisťou je nefér voči tej koristi, ktorá má pramalé šance vo voliere uniknúť. Navyše králik vybratý z bedničky sa prvých pár minút v neznámom prostredí nezmôže ani na krok, takže to celé stráca význam. Existuje množstvo iných spôsobov aby šelma využila svojich pohybových schopností a dôvtipu na to aby sa zmocnila jedla.
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.