Úhyn slepic

Dobrý den. Několikrát se mi stalo, že v mém chovu náhle uhynula slepice. Asi dva dny před úhynem jenom stojí, nežere, má zavřené oči a potom ji najdu mrtvou. Slepice jsou asi 2 roky staré.
pavla288 pavla288 3 příspěvků
Vážená paní Dohnalíková, mohu se mýlit, ale příčiny mohou být následující: 1) Otrava konzumací jedovatých krmiv, např. zelená bramborová nať, syrové nedovařené brambory, pozření jiných jedovatých rostlin jako např. diefenbachie, durman, oleandr a jiné. 2) Otrava plesnivými krmivy např. plesnivým starým šrotem nebo plesnivým chlebem. 3) Otrava přesolenými a žluklými kuchyňskými zbytky. 4) Zamoření kokcidiemi nebo salmolenelami, které způsobují průjmy. 5) Infekce od lidí po konzumaci nepřevařených kuchyňských zbytků např. z domova důchodců nebo z nemocnice. Rada: Krmte pouze "Kompletní krmnou směs pro nosnice v drobnochovu" dle návodu. Nic jiného.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Děkuji za odpověď. Slepice krmím pšenicí, vařenými brambory se šrotem a máčeným chlebem. Plesnivé pečivo slepicím nedávám a zbytky z kuchyně také ne. Také jsem si myslela že něco špatného sežrala, ale k žádným jedovatým rostlinám se nedostanou a pšenici mám uskladněnou v suchu. Snad nějaký soused by jim mohl něco špatného hodit, ale to by jich bylo otrávených víc. Asi před třemi týdny tak uhynula jedna a dnes jsem si všimla že další je nějaká špatná. Vždycky je to jenom jedna slepice po nějaké době.
pavla288 pavla288 3 příspěvků
1)Mají průjem ? Pokuste se je přeléčit kokcidiostatikem a lékem proti salmonelóze dle návodu. Nedávejte jim sežrat syrové vnitřnosti z králíků. 2)Začněte krmit tu koupenou "Kompletní krmnou směs pro nosnice v drobnochovu".3) Vaše "krmná dávka" sestávající z chlebu, pšenice, šrotu a vařených brambor se mi zdá nejen nedostatečná na živiny a energii, ale zejména postrádající nutné vitaminy, minerální látky a další biologicky prospěšné látky. Pokud nechcete ustoupit od dosavadního způsobu krmení doporučuji Vám: Kupte slepicím a doplňte "Minerální a vitaminózní doplněk pro nosnice v drobnochovu" a přidávejte ho ke svému krmivu dle návodu. Zdá se mi (je to moje další hypotéza), že Vaše slepice strádají nedostatkem minerálíí a vitaminů v krmné dávce, které po určité době vede k jejich úhynu. Ony totiž (domnívám se) snáší vajíčka a vkládají do nich minerálie a vitaminy bez ohledu na jejich zbytek ve svém těle, až své tělesné zásoby těchto nezbytných látek zcela vyčerpají, protože nemají z čeho v krmivu je doplnit.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Děkuji za rady. Průjem nemají. Ale vyzkouším ty minerální a vitaminózní doplňky. Směs pro nosnice jim dávám, ale asi ne tak často jak by potřebovaly. Začnu je krmit podle Vašich rad a snad už žádná neuhyne. Ještě jednou děkuji.
pavla288 pavla288 3 příspěvků
Není zač. Ono na dálku se těžko radí, když tu drůbež ani nevidím. Takže trefit správnou radu je pro mne těžké. Ale pokuste se něco změnit, dle mých návrhů. Něco třeba pomůže. Ale příčinou úhynů může být i nějaká infekční chronická nemoc (TBC?, Markova choroba?, jiná ?), kterou by přesně určil pouze veterinář pitvou uhynulé slepice. Příčinou úhynů by mohl být i nějaký parazit, kterého také může přesně určit pouze veterinář.Parazitická onemocnění se poměrně dobře léčí příslušnými speciálními antiparazitiky. Zlepšení krmné dávky sice nemoc nevyléčí, ale mohlo by pomoci k tomu, aby slepice neuhynula. Často pečlivě čistěte kurník od trusu a vysypejte i nehašeným vápnem výběh; samozřejmě to nehašené vápno nesmí slepice sežrat !!! Napřed je ho nutné vodní vlhkostí vyhasit, pak zarýt, a pak teprve tam pustit slepice. Měnit výběh ! Nepouštět ke slepicím husy, kachny ani divoké ptáky a holuby. Ať se Vám daří !
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Dobry den, Chtela bych se zeptat. Me slepice nemaji zadne peří na zadku a pomalu ani ocas. Vubec nevim Cim to je. Na Internetu jsem se docetla o drcenem vápníku. Nemate s tim nekdo zkušenost? Dekuji
neregistrovaný xxx neregistrovaný

Nevíte někdo co znamená nafialovělý hrebinek, nezájem o potravu posedávání, načepýření atd? Diky

neregistrovaný slepka007 neregistrovaný

sad už takhle uhynuly 2 nase slepice

neregistrovaný slepka007 neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 9 (celkem 9)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »