Aktuálně: 4 943 inzerátů174 376 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Duben, ještě tam budem

jo012810
jo012810 (186 příspěvků) 03.04.2024, 05:16:12 xxx.xxx.101.29

Letošní jaro si hodně přispíšilo, možná o celý měsíc…Ale co zůstává stálé, je téma vztáhů mezi mužem a ženou a pokud jde jen o humor, tak ten léčí…

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Buggyra
Buggyra (3219 příspěvků) 03.04.2024, 10:27:14 xxx.xxx.198.226

Já dnes čekám závoz nových slípek, krémových Lohmanek z Kosiček, měly by být v plné snášce, těším se. Včera jsem jim pilně připravovala ubikaci, tentokrát vynechám karanténu a přišoupnu je rovnou ke starým, kurník je přepažen pletivem a nové pipulky mají separé výběh, aby si zvykaly holky na sebe přes pletivo. Tak jsem na to zvědavá 🙂 Snad bude počasí příznivé.

Anonymní (neregistrovaný) 05.04.2024, 08:35:06 xxx.xxx.33.24

Do březnu jsem dával jak se mi vylíhlo 17 kuřat z 20 vajec. Teď už je kuřatům 13 dnů, všechna žijí a když je pěkně chodí na sluníčko.

Obrázek
JardaPecival
JardaPecival (347 příspěvků) 07.04.2024, 10:34:05 xxx.xxx.228.63

Děkujeme za optání 🙂 V Brinsei sem měl 27vajec(od 4 slepic), po 10ti dnech tři vyřazený(dvě neoplo, jeden kruh smrti), a nevyklubaly se dvě, nemaj ani naklovnutou dírku. Takže z 24 mám 22kuřátek, dnes v noci byly dvě a ráno třetí poslední(vajíčko číslo 13) mělo celej kruh odklovanej už od včera, ale nemělo sílu se odkopnout, vím že se nemá pomáhat ven, ale nedalo mi to(minimálně sem chtěl vidět co mu je) a jen sem mu lehce odloup čepičku a bylo venku, uvidim až oschne, ale zdá se OK i čilý, označím si ho a není důvod ho nenechat dospět do polívkovýho věku 🙂

Akorát jedno z vylíhlejch má chromou pravou nožku, je čilý, jeví zájem, zobe, ale nevypadá to, že by se to mohlo zlepšit, budu ho muset utratit. Jen na to sebrat sílu..

No a v pondělí bude druhej tah, v KingSuro je ještě 10vajíček 🐣

Obrázek Obrázek
ančovička
ančovička (856 příspěvků) 07.04.2024, 11:41:06 xxx.xxx.243.249
Odpověď na příspěvek uživatele JardaPecival z 07.04.2024, 10:34:05

Tak to gratuluji 🥂😀👍..to je velice úspěšné líhnutí a radost z kuřátek 🐥🐥🐥🍀

ančovička
ančovička (856 příspěvků) 08.04.2024, 07:56:37 xxx.xxx.243.249
Odpověď na příspěvek uživatele acher z 07.04.2024, 11:39:49

…tak to mně právě zasedly tři rousné slepičky..vejce jsem nechala jen jedné..včera večer,při počítání slepiček jsem zjistila,že jedna chybí..🤔…tak  mě napadlo, podivat se pod kralikarnu do odložené krabice..😀byla tam😀!!…a seděla asi na 20ti vejcich🤦🤦..tak jsem ji nechala, byla vyděšená ze světla mobilu, vejce zredukovala na 9…no a to jsem se zařekla,že ŽÁDNÁ!! kuřátka letos nebudou🤣🤣

Buggyra
Buggyra (3219 příspěvků) 08.04.2024, 09:04:27 xxx.xxx.198.226

Pro kontrast pranostiky vs. reálný výhled:

https://www.chmi.cz/predpovedi/predpovedi-pocasi/ceska-republika/dlouhodoby-vyhled-pocasi
Uplynulý měsíc březen byl teplotně nadprůměrný a srážkově průměrný až podprůměrný. Teplotně nadprůměrné počasí bude pokračovat i v nejbližších třech týdnech. Přechodně, zejména kolem 7.4. mohou být teploty vzduchu i extrémně nadprůměrné. Naopak krátkodobě lze očekávat poklesy teplot do průměrných hodnot. Až poslední týden předpovědi (22.4.-28.4.) se jeví jako teplotně průměrný. Týdenní průměry nejnižších nočních teplot předpokládáme ve všech čtyřech týdnech předpovědi kolem 6 °C. Týdenní průměry nejvyšších denních teplot předpokládáme přibližně kolem 18 °C. Srážkově by se příští čtyři týdny předpovědi měly pohybovat kolem dlouhodobého průměru.

https://www.pranostika.cz/duben.html
V tomto měsíci jest obyčejně mnoho silných větrů, nato hned sníh, déšť, kroupy, slunečnost a protože stále proměnitelné povětří, že se sotva v celém roku takové nalézá.
Sníh dubnový hnojí, březnový tráví.
Mokrý duben a máj chladný - k sýpkám, senu přístup žádný.
Nechť si duben sebelepší bývá, ovčákovi hůl přec jen se zasněžívá.
Studený a mokrý duben plní sklepy a sudy.
Mokrý duben přislibuje dobrou sklizeň.
Je-li v dubnu krásně a povětří čisté, bude květen nepříjemný jistě.
Je-li duben pěkný, bude květen ještě lepší.
Velikonoční a velkopáteční déšť zřídka přináší žním požehnání.

ančovička
ančovička (856 příspěvků) 08.04.2024, 09:45:51 xxx.xxx.243.249
Odpověď na příspěvek uživatele zvedavec z 08.04.2024, 09:23:43

Já s tim nespěchám..uvidíme, jaká bude předpověď počasí, zatim je necham ve skleniku..to by byla škoda, kdyby zmrzly..

Buggyra
Buggyra (3219 příspěvků) 08.04.2024, 10:04:52 xxx.xxx.198.226

Dávám normálně po zmrzlejch, to je na jistotu. Jestli to letos bude dřív, to zatím nevím, ještě měsíc mají čas, zatím mi sotva rostou první lístky po děložních, tak nespěchám.

Brambory, cibule, česneky jsou v zemi, v meziřádcích u cibule a česneku jsou mrkve. Tak jsem na to zvědavá 😀 Objevila jsem pytlík se semínky růžičkové kapusty a myslím, že někde bych měla mít i takovou tu velkou bílou ředkev. Tak to musím taky hodit do země. A chtěla bych saláty, ale upe teď nemám kam s nimi. No tak je asi dám na kraj beden, ve kterých plánuji později tykvovité, a uvidím, zda saláty stihnou narůst než se rozrostou tykve.

A nebo si zase založím i ty poslední dva zvýšené záhony, co jsou teď uprázdněné pro máti, když ta s nimi jako tradičně nic dělat nebude…

zvedavec
zvedavec (230 příspěvků) 08.04.2024, 13:30:59 xxx.xxx.129.213

Vďaka, aj ja som zvykla dávať do zeme po zamrznutých, ale tento rok je všetko popredu. Moje vlastné sadenice budem asi pestovať ďalej v kelímkoch, lebo to sú rôzne overené špeciálne druhy. Ale možno pre zaujímavosť kúpim niekoľko kusov paradajok na trhu a tie obetujem na pokus. 

Horšie je, že u nás už asi 3 roky poškodzuje paradajky nový druh hmyzu - bzdochy. Bzdochy sme mávali, ale paradajky neničili. Toto je iný druh ako som poznala, cicia rajčiny. A kde zapichne, tam sa minimálne zníži kvalita, alebo začne hniť. 

Buggyra
Buggyra (3219 příspěvků) 09.04.2024, 15:44:22 xxx.xxx.198.226

Tož nové slepice ubytované se starými

1 Domek přepažen pletivem. Pletivo není až ke stropu, občas nějaká nová slípka prosákne večer při zavírání ke starým, tak ji musím vracet. Teď už je pletivo upevněné i u země, taky zezačátku občas podlézaly. Ale nikam nechodily, stály za pletivem a koukaly. Pohled skrz automatická dvířka, kudy chodí staré slepice (běluhy a hnědka).

2 automatická dvířka, vchod pro stávající slepice

3 Pohled obslužnými dvířky, kudy do voliéry vycházejí nové slepice (blondýny, krémový Lohman Sandy). Kukaně z přepravní bedýnky z Kosiček se krásně ujaly, již je do nich snášeno. Akorát musím vyztužit ten “strop” té krabice, protože se tam děvčatům nepohodlně odpočívá. Možná nebudu nějak zásadně zpevňovat, ale dám přes to laťku na hřadování, ještě popřemýšlím. V zásadě nepotřebuji, aby sedaly na kukaních, ale některé tam spějí raději, hřadovat zatím neumějí.

4 voliéra do včerejška. Včera byla rozšířena asi na čtyřnásobek, některé už hrabou, všechny už se pasou.

5 blondýny

6 všechny blondýny - jedna “Ležící, spící” na fotu uprostřed za tyčkou nechodí. Posouvá se pomocí křídel a pomáhá si nohama, ale nevstane. Nohy vypadají zdravě a funkčně, reflex prstů na větvi vypadá taky v pořádku… Má nejhezčí hřebínek ze všech děvčat, má svoje indivindy místo na spaní pod kukaní, snáší pěkná vejce, tj. zjevně se dojde napít i najíst, tak holt mám invalidu. Jsem zvědavá, až je budu pouštět navolno, jestli tahle bude někam vyrážet a nebo se bude držet u kurníku. Jestli mi bude někam odbíhat a pak se nebude vracet na noc, asi jí udělám nízkou ohrádku, kterou ostatní překročí nebo přeskočí, aby nikam nerajzovala 😄

Holky jsou u mě týden. Teploučké počasí jim evidentně svědčí.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.